prawo jazdy po czterdziestce

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: prawo jazdy po czterdziestce

Postprzez Lena150 » poniedziałek 06 lutego 2017, 00:19

Witam wszystkich
kilka dni temu zdałam egzamin na prawko, mam 58 lat. Zdałam teorię za pierwszym razem, a praktyczny za trzecim - przejechałam bezbłędnie i egzaminator mnie wychwalił. Cały kurs sprawił mi ogromną frajdę, lubię jeździć autem i aż mi się oczy świecą jak siadam za kółkiem. Przed kursem nie interesowałam się w ogóle motoryzacją, a mąż śmiał się ze mnie i mówił, że startuję z poziomu minus jeden. Dokupywałam godziny po niezdanych egzaminach ale sama widziałam, że do każdego kolejnego jestem lepiej przygotowana, że robię postępy. W czasie kursu poznałam mnóstwo ludzi, dogadywałam się z dużo młodszymi i nie czułam różnicy wieku. Zarówno instruktor jaki i egzaminator mówili, że patrzę na znaki, mam potencjał, ładnie jeżdżę i podoba im się technika mojej jazdy. Nie wiem czy będąc młodszą, opanowałabym to wszystko szybciej. Czasem mylę kierunki tzn na polecenie "w prawo" potrafię pojechać "w lewo", ale to zdarzało mi się też za młodu. Myślę, że kwestia bariery w postaci wieku to bardzo indywidualna sprawa. Pozdrawiam wszystkich kierowców.
Lena150
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 04 lutego 2017, 21:49

Re: prawo jazdy po czterdziestce

Postprzez kolezankafilizanka » środa 15 lutego 2017, 21:38

Lena150 napisał(a):Witam wszystkich
kilka dni temu zdałam egzamin na prawko, mam 58 lat. Zdałam teorię za pierwszym razem, a praktyczny za trzecim - przejechałam bezbłędnie i egzaminator mnie wychwalił. Cały kurs sprawił mi ogromną frajdę, lubię jeździć autem i aż mi się oczy świecą jak siadam za kółkiem. Przed kursem nie interesowałam się w ogóle motoryzacją, a mąż śmiał się ze mnie i mówił, że startuję z poziomu minus jeden. Dokupywałam godziny po niezdanych egzaminach ale sama widziałam, że do każdego kolejnego jestem lepiej przygotowana, że robię postępy. W czasie kursu poznałam mnóstwo ludzi, dogadywałam się z dużo młodszymi i nie czułam różnicy wieku. Zarówno instruktor jaki i egzaminator mówili, że patrzę na znaki, mam potencjał, ładnie jeżdżę i podoba im się technika mojej jazdy. Nie wiem czy będąc młodszą, opanowałabym to wszystko szybciej. Czasem mylę kierunki tzn na polecenie "w prawo" potrafię pojechać "w lewo", ale to zdarzało mi się też za młodu. Myślę, że kwestia bariery w postaci wieku to bardzo indywidualna sprawa. Pozdrawiam wszystkich kierowców.


Brawo, Lena! Ważne, że piszesz o tym. Wiele kobiet się boi, im później, tym im trudniej. A tu trzeba chwycić byka za rogi, tak jak Ty zrobiłaś. U nas w OSK była dziewczyna, która miała... 68 lat i zdała za IV razem. Zawzięła się i kiedy ja jęczałam nad sobą, to instruktor stawiał mi ją za przykład.
Gratuluję Ci :)
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: prawo jazdy po czterdziestce

Postprzez Cthulhu » niedziela 05 marca 2017, 11:44

Jeden raz wiozłam 60-letnią kursantkę na teorię. Powiedziała, że ma trochę problem z wyłapywaniem szczegółów i czasem nie wie, jak zachować się na skrzyżowaniu, co potwierdził instruktor :D Z tego co wiem, większość ludzi po 50 raczej nie zdaje prawka dla samej przyjemności z jazdy, ale w celach praktycznych - zawiezienie wnuczka, pojechanie po zakupy itp. :D Instruktor mi mówił, że takie osoby trudniej się uczy, ale myślę, że jeśli ktoś naprawdę chce to nic nie stoi na przeszkodzie. Chociaż czasem śmiesznie jest patrzeć na babcię na parkingu pod marketem, która nie wie, w którą stronę kręcić kierownicą :D
03.03.2017 - B]
03.05.2018 - mój golfik 4, Wybie :3
Cthulhu
 
Posty: 37
Dołączył(a): niedziela 05 marca 2017, 10:20

Re: prawo jazdy po czterdziestce

Postprzez Lena150 » środa 03 maja 2017, 22:02

Witam ponownie. Jeżdżę już prawie 3 miesiące i coraz pewniej się czuję za kierownicą. Do jazdy podchodzę z dużą pokorą i świadomością ograniczeń wiekowych (58 lat). Staram się każdego dnia prowadzić auto. Lubię to robić. Może jakiś wpływ ma fakt, że zawsze dużo jeździłam rowerem, więc jestem obeznana z ruchem ulicznym i mam dobrą koordynację. Z każdym przejechanym kilometrem nabieram doświadczenia, bo to jest właśnie to czego mi brak - doświadczenie. Jeszcze jestem na etapie wcześniejszego planowania trasy przejazdu i miejsca, gdzie zaparkuję. Pozdrawiam wszystkich "świeżych" kierowców :)
Lena150
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 04 lutego 2017, 21:49

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości