Nowe zasady: Latwiej, czy trudniej?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Latwiej, czy trudniej zdac egzamin na prawo jazdy na nowych zasadach?

Latwiej
27
54%
Trudniej
11
22%
Nie mam zdania
12
24%
 
Liczba głosów : 50

Nowe zasady: Latwiej, czy trudniej?

Postprzez ymonm » środa 18 stycznia 2006, 21:43

Wiemy jedno na pewno. Jest drozej! Chodzi o nowe zasady na prawo jazdy (obowiazujace od 10 stycznia). Ale... czy na nowych zasadach trudniej sie zdaje? A moze latwiej kontrastujac z nienawidzonym placem (na starych zasadach).

Ja osobiscie jeszcze nie mam wyrobionego zdania na ten temat. Wiem, ze we Wroclawiu spadla zdawalnosc o 15% w stosunku do starych zasad. W innych miastach pewnie jest podobnie.

Mysle, ze najcennniejsze beda wypowiedzi osob, ktore zdawaly na starych zasadach (nieudanie), a potem na nowych...

Podawajcie argumenty, dlaczego tak, czy inaczej uwazacie...
#1 plac - miasto -
#2 Plac + miasto -
#3 3.01.'06. Plac + Miasto + ZDANE!
17 stycznia - prawko odebrane
---
Z każdym kilometrem nabywam doświadczenia...
Avatar użytkownika
ymonm
 
Posty: 224
Dołączył(a): sobota 27 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: Ostrzeszów

Postprzez cappricio » środa 18 stycznia 2006, 23:28

jak bedzie ze zdawalnoscią to okaze sie za jakis czas. teraz wszystko jest nowe = nieznane - ludzie muszą poznac nowe zasady, egzaminatorzy musza poznac nowe zasady, wszyscy sie musza "przestawic" :)
z czasem przyjdą i statystyki... ;)
takie jest moje zdanie.
glosu nie oddalam :]
Avatar użytkownika
cappricio
 
Posty: 788
Dołączył(a): sobota 20 sierpnia 2005, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Postprzez lucyas » środa 18 stycznia 2006, 23:55

ja 1 raz zdawałem po stremu dzisaj 2 raz po nowemu i zadęłm wg mnie ejst duzo lepeij
PRAWO JAZDY KAT T
zdane za 1 razem;]
B za 2 ;]
lucyas
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek 14 kwietnia 2005, 17:29
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez Stanisław » czwartek 19 stycznia 2006, 00:08

mam wrażenie że bardzo pozytywne wyniki tej sondy to sposób autoterapii i autoperswazji, a nie rzeczywiste obserwacje :wink:
w imię szatana !!
Stanisław
 
Posty: 21
Dołączył(a): piątek 06 stycznia 2006, 22:23

Postprzez Myslovitz » czwartek 19 stycznia 2006, 00:12

Nie zdawałam jeszcze na nowych zasadach, ale zaznaczyłam, że będzie mi trudniej :(
Zaraz ktoś może zapytać, skąd wiem, skoro jeszcze nie próbowałam.
Przeczucie :evil:
6.03.2006 - zdane
21.03.2006 - odebrane
Avatar użytkownika
Myslovitz
 
Posty: 502
Dołączył(a): sobota 24 września 2005, 20:41
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tikas » czwartek 19 stycznia 2006, 00:31

cappricio napisał(a):jak bedzie ze zdawalnoscią to okaze sie za jakis czas. teraz wszystko jest nowe = nieznane - ludzie muszą poznac nowe zasady, egzaminatorzy musza poznac nowe zasady, wszyscy sie musza "przestawic" :)
z czasem przyjdą i statystyki... ;)
takie jest moje zdanie.


cappricio wyjełaś mi to z ust ,,,,,,,,,,
chcę jeszcze dodać,że teraz większość osób zdających uczyła się na nowych zasadach...zatem bardzo mało ćwiczyła, i teraz większość może mieć problemy.
no a nowi kursanci będą mogli przeznaczyć 30 h w czasie całego kursu na ćwiczenie,będą o wiele lepiej przygotowani.

a wiecie co?jak robiłem kurs (VII-IX) to już grzmiało o nowych zasadach,że może już je dadzą od października,powiem szczerze,że się cieszyłem.chciałem zdawać na nowych
oczywiście zaliczenia "starego" egzamino teraz napewno bym nie zamienił na możliwość pononwego zdawania tylko,że na nowych....

Myslovitz, pochopna ;P
a co będzie jak stwierdzisz po egzaminie,że było o wiele lepiej, nie będziesz już mogła zmienić zdania
8)
Bochnia
Avatar użytkownika
tikas
 
Posty: 156
Dołączył(a): środa 16 listopada 2005, 15:37
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez Myslovitz » czwartek 19 stycznia 2006, 00:37

tikas napisał(a):chcę jeszcze dodać,że teraz większość osób zdających uczyła się na nowych zasadach

Myslovitz, pochopna ;P
a co będzie jak stwierdzisz po egzaminie,że było o wiele lepiej, nie będziesz już mogła zmienić zdania
8)


Tikas, chyba na starych zasadach :roll: :wink:

Jak stwierdzę, że było o wiele lepiej, to się po prostu :dumb: :dumb: :evil2:
6.03.2006 - zdane
21.03.2006 - odebrane
Avatar użytkownika
Myslovitz
 
Posty: 502
Dołączył(a): sobota 24 września 2005, 20:41
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mesee » czwartek 19 stycznia 2006, 00:44

a ja nic nie zaznaczyłam .... .jeszcze :cry:
i mimo tego, że na początku cieszyłam się z nowych reguł....to im więcej o tym myślę, mam coraz większe obawy :cry: i tracę mój optymizm i pogodę ducha, którymi dotąd zarażałam otoczenie :?
żeby tylko znowu weszła w moje serce ogormna siła..w dniu egzaminu :roll:
kat.B- od 30.01.2006

:-D :-D :-D
Avatar użytkownika
Mesee
 
Posty: 130
Dołączył(a): środa 31 sierpnia 2005, 20:17
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot

Postprzez Agawa » czwartek 19 stycznia 2006, 09:36

Ja zaznaczyłam nie mam zdania bo nie wiem jak to jest w praktyce, bo ja zdawałam jeszcze na starych zasadach.
Ale podejrzewam, że warto sie troche pomęczyc i zdac egzamin na nowych zasadach aby byc później(po odbiorze prawka) lepiej przygotowanym do samodzielnego poruszania sie i parkowania w mieście.Do tej pory pamietam moje pierwsze parkowanie po odbiorze prawka na parkingu pod hipermarketem...poprostu tragedia, masakra i wstyd na całego :oops: dobrze że był ze mna wtedy mąż i powiedział mi co źle robię( nie, nie zarysowałam ani nie rozwaliłam wtedy auta).
Myslę, ze z tym parkownaiem kursantów w realu to bardzo dobry pomysł :D
Avatar użytkownika
Agawa
 
Posty: 911
Dołączył(a): poniedziałek 05 kwietnia 2004, 14:25
Lokalizacja: Kraków

Postprzez grze » czwartek 19 stycznia 2006, 12:13

Wiem, ze we Wroclawiu spadla zdawalnosc o 15% w stosunku do starych zasad
A to dlatego ze przeszla 1 fala ludzi ktorzy uczyli sie po staremu a zdawali po nowemu.Bo jak ktos sie uczyl na pamiec starych metod to mu bylo ciezko na nowym egzaminie.Ja uwazam ze jest teraz latwiej.Na starym placu oblewali ze przejechales linie ktora ciezko dostrzec ze samochodu (mi jak zdawalem i wyjechalem zderzakiem za linie doslownie o 5 cm (eg.oblany) uslyszalem ze jakby tam byl mur to blabla odp.ze gdyby byl mur to bym go widzial)a teraz sa tam pacholki wiec zaden problem.Manewry na miescie to jest czysta formalnosc zaparkowac samochod miedzy samochodami tak by mozna otworzy dzwi swoje i egzaminatora to chyba nie problem a wokolicy ziembickiej tego jest pelno np.parking kolo Lidla albo osiedle na Gaju.Zawracanie w tych miejscach tez nie stwarza zadnego problemu ulice sa dosc szerokie. A co do samej jazdy we wroclawiu nieznalazlem miejsca w ktorym mozna oblac chyba ze na swoje zyczenie.Ost przedemna jechala dziewczyna na egzaminie byl nakaz skretu w prawo pojechala na wprost.Ewentualnym manakamentem jest wyjazd z ziembickiej na armii krajowej gdzie trza przepuscic wszytskich gdy sie chce skrecic w lewo.Na Brochowie jest ten ferelny przejazd kolejowy bez zapor (chyba nawet jest tam stop) z tego co slyszalem duzo osob sie tam wywalilo bo sie niezatrzymalo itp.Tamtem rejon znam na pamiec ze wzgledu na moja byla prace.Dla kogos kto wie jaj jechac autkiem nie powinno byc problem zdanie.Smiac mi sie chce jak widze ze samochod panuje na kierowca a nie na odwrot.Moje osobiste zdanie ze 30h jazdy dla kogos kto ma smykalke do jazdy jest wystarczajaca do zdania egzaminu.Mowa o (wroclawiu).A 2 odzielna sprawa jest to ze jak egzaminator sobie upatrzy ofiare to ja obleje.
Avatar użytkownika
grze
 
Posty: 103
Dołączył(a): środa 25 czerwca 2003, 12:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez poweredjj » czwartek 19 stycznia 2006, 13:28

Ja niestety uwazam ze nowe zasady sa trudniejsze. Przynajmniej dla osob, ktore polowe kursu spedzily na placu. Osobiscie nigdy nie lubilem placu, ale myslalem ze tak trzeba - i cwiczylem, dawalem z siebie wszystko przy nauce. Nic dziwnego ze czuje sie oszukany - skoro caly kurs moglem spedzic na miescie (co po prostu lubie).

Tak szumnie mowili ze "zlikwiduja plac" - i nic nie zlikwidowali, tylko 1 manewr. Zreszta wystarczy pomyslec - odpada tylko jeden manewr na placu, a dochodzi:
- plyny i swiatla (ok, calkiem banalne - ale i tak masa ludzi to oblala, poza tym to zawsze 1 zadanie wiecej)
- nowy, nieznany luk (ktorego np. w Gdansku nie ma gdzie cwiczyc)
- ruszanie pod gorke z recznego (co jest dla wielu trudniejsze od ruszania ze zwyklego hamulca)
- o wiele wiecej czasu, ktory trzeba bezblednie przejechac na miescie ("40 minut" to nazwa najskuteczniejszej metody na oblanie zdajacego na starych zasadach - tak instruktor mi mowil)
- parkowanie na miescie (przodem - latwe, tylem - makabryczne)
- zawracanie na miescie
- obowiazkowe punkty do spelnienia na miescie: skrzyzowania, ronda, przejazdy tramwajowe itd.

Logicznie myslac - skoro jest duzo wiecej rzeczy, ktore trzeba wykonac, to egzamin nie moze byc latwiejszy.
To jest oczywiscie moje skromne zdanie, wylacznie moj punkt widzenia.

Sam sie zreszta przekonalem jak "latwe" sa nowe zasady - nigdy nie przypuszczalem ze moge oblac na luku...
11.03.2006 - moj szczesliwy dzien, 6 podejscie

:: forumowy specjalista ds. przypadkow beznadziejnych ::
Avatar użytkownika
poweredjj
 
Posty: 186
Dołączył(a): piątek 25 listopada 2005, 12:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez grze » czwartek 19 stycznia 2006, 13:43

Co do parkowania tylem.Z tego co wiem to ty sam sobie wybierasz miejsce do parkowania.Jesli chodzi o parkowanie przodem to fakt banal a co do tylu rowniez nie uwazam za problem.cofajac patrzymy sie przez lewe ramie poznie przenosimy oczy na prawe lustera i ewentualnie korugujemy kierownica.fakt trzeba umiec wyrobic sie odleglsoc w oczach no i w ktorym momencie stanac autkiem by tego manewru nie spalic.a jeszzce patrzac w tylna szybe calkowicie nima problemu.Zaznaczam ze nie jest tak ze ja mam juz prawko i cwaniakuje :) bo kiedys sie sam tego mosialem nauczyc.Uwazam ze mialem b.dobrego instruktora ktory mi wpoil ta wiedze.
Avatar użytkownika
grze
 
Posty: 103
Dołączył(a): środa 25 czerwca 2003, 12:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez milena » czwartek 19 stycznia 2006, 19:25

janek napisał(a):Porównanie to ma owszem ale tylko Poweredjj no i lucyas bo zdawali po nowemu i steremu. Natomiast reszta nie powinna wypowiadać się w tym temacie.

Ja chyba tez mogę się wypowiedzieć w tej kwestii :)

Ale wracając do tematu wątku.
Jak zobaczyłam ankiete i opcje odpowiedzi, to długo zastanawiałam się, co zaznaczyć.
Zaznaczyłm, ze jest latwiej, ale czy moja odpowiedz jest obiektywna :hmm:
Na starych zasadach zdawałam 3 razy, na nowych 1. 8)
Czyli w mojej odpowiedzi powinno być (i jest) "Łatwiej"
Ale zdaje sobie sprawe,ze wynik egzaminu nie jest w 100% zasłógą moich umijętności, bo jeszcze wiele musze sie nauczyc. :roll:
Zdałam, wiec to chyba normalne, ze twierdze - jest łatwiej.

Słyszałam, ze w przypadku WORDu w Lublinie (jak narazie) zdawalność spadła o ok. 10%...
Czyli tak łatwo nie jest.

Podsumowując, nie wiem jakie są te zmiany. Qrde, chyba złą odpowiedz zaznaczyłam. :roll:
Feci, quod potui, faciant meliora potentes.
Avatar użytkownika
milena
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela 23 października 2005, 20:12
Lokalizacja: Ryki

Postprzez cappricio » czwartek 19 stycznia 2006, 19:43

no a jak ma nie spasc?! przeciez to jest etap przejsciowy!!!
ehhh
mozemy sobie wyliczac gdzie ile osob zdalo, a ile nie zdało. to oznacza tylko to, ze osrodki szkolenia wczesniej badz pozniej zaczely swoich kursantow przygotowywac do nowego egzaminu, ilu z tych kursantow przyszly nowe zasady latwiej, ilu trudniej...
z prawdziwym wynikiem statystyk do czynienia będziemy mieć za jakis czas... za pol roku powiedzmy... a teraz to jest troche loteria... egzaminatorzy moze nie patrzą tak "srogo"...
no nie wiem, ale na pewno nie ma co sie sugerowac o ile spadła zdawalność w przeciągu tygodnia...
Avatar użytkownika
cappricio
 
Posty: 788
Dołączył(a): sobota 20 sierpnia 2005, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Myslovitz » piątek 20 stycznia 2006, 13:11

6.03.2006 - zdane
21.03.2006 - odebrane
Avatar użytkownika
Myslovitz
 
Posty: 502
Dołączył(a): sobota 24 września 2005, 20:41
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 185 gości