Zawracanie ?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Zawracanie ?

Postprzez Kasiulkaa » niedziela 15 stycznia 2006, 22:47

Witam all :D Mam do was pytanie chodzi mi o zawracanie. Jezeli podczas egzaminu bede musiala zrobic zawracanie na tzw 3 to wykorzystam jakąkolwiek brame i jakos dam rade ale jezeli podczas jazdy egzaminator powie mi że mam zawrocic na najbliższej mozliwej okazji to gdzie moge wykonac ten manewr ?? przejechalam 30 godz podczas nauki i ani razu nie mialam zawracania i nie wiem . Na jakim skrzyzowaniu moge zawrocic ? gdzie moge jeszcze zawrocic. Z góry thx :)
Kasiulkaa
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela 15 stycznia 2006, 22:39

Postprzez mildphoenix » niedziela 15 stycznia 2006, 23:00

Kasiulko, możesz wszędzie zawrócić gdzie nie ma zakazu zawracania ani zakazu skręcania w lewo, no i nie możesz zawrócić na skrzyżowaniu z sygnalizatorem kierunkowym.

Zawracanie na trzy mozesz wykonac nawet na zwyklej drodze...oczywiscie wtedy ustepujesz nadjezdzajacym z przeciwka (tak jak skrecasz w lewo) no i siup na lewo maksymalnie z kierunkowskazem, pozniej do tylu to samo i do przodu :)

Jak masz skrzyżowanie np. z drogą podporządkowaną z lewej, to mozesz ją wykorzystać zeby zawrocic nawet bez cofania...byleby się tylko dokładnie oglądać i używać kierunkowskazów :)
prawo jazdy kat. B, wydane 16.01.06
Avatar użytkownika
mildphoenix
 
Posty: 118
Dołączył(a): sobota 15 października 2005, 12:43
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Kasiulkaa » niedziela 15 stycznia 2006, 23:11

Wielkie Dzięki mildphoenix :D
Kasiulkaa
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela 15 stycznia 2006, 22:39

Postprzez wiruswww » poniedziałek 16 stycznia 2006, 00:07

jezeli bedziesz miec zawracanie to albo na przełaczce o zawracania albo na skrzyzowaniu, jak na skrzyzowaniu to juz nie musze pisac bo zostało wyjaśnione, jak na przełączce opisac się nie da bo każda inna, trzeba być uważnym i pilnowac sygnalizatorów i odpowiednich wjazdów, w Białymstoku (zresztą pewnie nie tylko) jest takie miejsce że przy zawracaniu w "sprzyjających" okolicznościahc trzy razy trzeba stanąc na czerwonym a do tego mozna pomylic drogi. To miejsce jest zmora dla kursantów i egzaminowanych.
Czasami mam dość tej całej techniki. Przez tą całą technologie ludzie oduczyli się rozmawiać twarzą w twarz :( I to jest naprawde smutne.
Avatar użytkownika
wiruswww
 
Posty: 553
Dołączył(a): niedziela 29 sierpnia 2004, 13:35
Lokalizacja: Podlasie

Postprzez MarryAnn » poniedziałek 16 stycznia 2006, 02:18

Kiedy egzaminator zadaje manewr zawracania, obowiązkiem jest użyć wstecznego.

Zawracanie na new egzaminie jest pewnym zdanie, w przeciwieństwie do parkowań, tych może w ogóle nie zadawać
Teoria 13 stycznia, WORD Warszawa bemowo, godzina 10, stanowisko 6
Praktyka 13 stycznia, WORD Warszawa bemowo, godzina 12, samochód 6

24 stycznia, Białołęka Ratusz, odbiór prawka

Do kompletu brakuje mi jeszcze tylko samochodu
Avatar użytkownika
MarryAnn
 
Posty: 72
Dołączył(a): sobota 14 stycznia 2006, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Vella » poniedziałek 16 stycznia 2006, 08:56

MarryAnn napisał(a):Kiedy egzaminator zadaje manewr zawracania, obowiązkiem jest użyć wstecznego.

Zawracanie na new egzaminie jest pewnym zdanie, w przeciwieństwie do parkowań, tych może w ogóle nie zadawać

Uzycie wstecznego jest wymienione w Rozporządzeniu, ale nie każde zawracanie wymaga jego użycia (bo i niby jak?)

Nie rozumiem wyrażenia "pewnym zdanie"
Jeśli chodzi Ci o to, że zawracanie jest manewrem obowiązkowym a parkowanie nie to się grubo mylisz.
Coś być musi... coś być musi, do cholery, za zakrętem...
Avatar użytkownika
Vella
 
Posty: 585
Dołączył(a): środa 30 listopada 2005, 22:07
Lokalizacja: Warszawa - Lublin

Postprzez cappricio » poniedziałek 16 stycznia 2006, 09:52

pewnie chodzi o to, ze zawracanie jest PEWNYM ZADANIEM.
a jesli chodzi o parkowania, no to faktycznie sie kolezanka myli ;)
Avatar użytkownika
cappricio
 
Posty: 788
Dołączył(a): sobota 20 sierpnia 2005, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Postprzez emzet » poniedziałek 16 stycznia 2006, 11:56

koleżanka ma rację lecz niezupełnie dobrze to wytłumaczyła.
Chodzi o to że na nowym egzaminie sa cztery zadania.może być parkowanie skośne przodem lub protopadłe przodem lub równoległe albo zawracanie ale zawracanie musi posiadać element cofania.

Zawrócenie więc na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną nie jest jeszcze wykonaniem zadania.
Poza tym miejsce zawracania ma wskazać egzaminator i ma ono być na drodze dwukierunkowej jednojezdniowej.
emzet
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa 28 grudnia 2005, 21:33

Postprzez MarryAnn » wtorek 17 stycznia 2006, 00:12

Z tego co pamiętam tłumaczenie nowych zasad przed egzaminem to zawracanie, aby było zaliczone jak zawracanie musi zostać wykonane przy użyciu cofania.
I takie zawracanie jest obowiązkowym elementem egzaminu.

Natomiast parkowania mogą zostać w ogóle nie zadane, jeśli egzaminator uzna że nie ma takiej potrzeby.
Teoria 13 stycznia, WORD Warszawa bemowo, godzina 10, stanowisko 6
Praktyka 13 stycznia, WORD Warszawa bemowo, godzina 12, samochód 6

24 stycznia, Białołęka Ratusz, odbiór prawka

Do kompletu brakuje mi jeszcze tylko samochodu
Avatar użytkownika
MarryAnn
 
Posty: 72
Dołączył(a): sobota 14 stycznia 2006, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez laciak » wtorek 17 stycznia 2006, 00:14

Jedno z 3 parkowań jest obowiązkowe
laciak
 
Posty: 145
Dołączył(a): poniedziałek 24 października 2005, 00:18
Lokalizacja: Łódź

Postprzez MarryAnn » wtorek 17 stycznia 2006, 01:33

Nie będę się spierać co jest obowiązkowe a co nie.

Generalnie idąc na egzamin wychodziłam z założenia że muszę umieć wszystkie manewry, przecież jak przytre jakiś samochód pod marketem wjeżdżajac tyłem, to nie będę tłumaczyć że to był manewr nieobowiązkowy.

Ja miałam jedno parkowanie -prostopadłe przodem, ale dokument który odbiore jest informacją o tym że potrafie zachowywać się na drodze nie stanowiąc zagrożenia dla siebie i innych.
Teoria 13 stycznia, WORD Warszawa bemowo, godzina 10, stanowisko 6
Praktyka 13 stycznia, WORD Warszawa bemowo, godzina 12, samochód 6

24 stycznia, Białołęka Ratusz, odbiór prawka

Do kompletu brakuje mi jeszcze tylko samochodu
Avatar użytkownika
MarryAnn
 
Posty: 72
Dołączył(a): sobota 14 stycznia 2006, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez laciak » wtorek 17 stycznia 2006, 01:43

Nie chodzi o to by sie spierać , chodzi o to by nie wprowadzać innych kursantów w błąd.

Na egzaminie zawsze jest zawracanie i jedno z parkowań i te dwa manewry są obowiązkowe. Jeżeli na twoim egzaminie było inaczej, to może była to wina niedopatrzenia ze strony egzaminatora. Mam nadzieje , że mówimy tu o egzaminach od 10.01.
laciak
 
Posty: 145
Dołączył(a): poniedziałek 24 października 2005, 00:18
Lokalizacja: Łódź

Postprzez MarryAnn » wtorek 17 stycznia 2006, 01:50

O tzw. starych egzaminach nie będę się wypowiadać ponieważ pierwszy i ostatni egzamin zdawałam na tzw. nowych zasadach.

Napisałam tylko to o czym zostałam poinformowana.
Natomiast na swoim egzaminie miałam zadane zawrócić, na drodze jednojezdniowej dwukierunkowej i raz zaparkować prostopadle przodem na parkingu.
Teoria 13 stycznia, WORD Warszawa bemowo, godzina 10, stanowisko 6
Praktyka 13 stycznia, WORD Warszawa bemowo, godzina 12, samochód 6

24 stycznia, Białołęka Ratusz, odbiór prawka

Do kompletu brakuje mi jeszcze tylko samochodu
Avatar użytkownika
MarryAnn
 
Posty: 72
Dołączył(a): sobota 14 stycznia 2006, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Vella » wtorek 17 stycznia 2006, 10:04

Przypominam, że kiedy juz bedą kamery to egzamin zostanie zarejestrowany i jest mozliwość, ze egzaminator kontrolujący nagrania akurat sięgnie po naszą taśmę, i zobaczywszy, że nie zostały wykonane wszystkie elementy egzaminu moze cofnąć wydanie nam uprawnień.

Tak więc, nawet jesli jakiś egzaminator "zapomni" że mamy jeszcze do wykonania parkowanie lepiej nawet się upomnieć (brrrr), by nie ryzykowac uniewaznienia naszego egzaminu.


A parkowanie (do wyboru: prostopadłe przodem, skośne lub równoległe) jest obowiązkowe.
Podobnie jak zawracanie.
Coś być musi... coś być musi, do cholery, za zakrętem...
Avatar użytkownika
Vella
 
Posty: 585
Dołączył(a): środa 30 listopada 2005, 22:07
Lokalizacja: Warszawa - Lublin


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 108 gości