formularz o nowe prawko

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

formularz o nowe prawko

Postprzez camel » niedziela 29 czerwca 2003, 21:56

Witam. Jestem tutaj poraz pierwszy. Pojawiłem się tutaj, bo mam pewien problem, a w zasadzie pytanie.

Otóż egzamin na prawo jazdy zdawałem około 3 lata tem. Dostałem dokument ważny przez 3 lata. Termin "ważności" kończy się z dniem 30 lipca bieżącego roku. Czy ktoś z Was wie może jakie należy dokonać badania w celu wystawienia wniosku o nowe prawo jazdy? Jak długo po upłynwie terminu ważności prawka mogę się ubiegać o nowy dokument?

Z góry serdecznie dziękuję za (p)odpowiedzi.

Pozdrawiam

Kamil.
camel
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela 29 czerwca 2003, 21:41
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Sławek_18 » niedziela 29 czerwca 2003, 22:40

Nie jestem pewien o co Ci chodzi dokladnie, chodzi Ci co masz zrobic aby
przedluzyc termin waznosci prawo jazdy? (czyli masz "okresowe" prawko)
Jesli tak, musisz po prostu zrobic badania dla kierowców a nastepnie przedstawic je .....(nie wiem gdzie :) ), wydaje mi sie, że w wydziale komunikacji.
I w zaleznosci od wynikow badan, moze zostac prawko przedluzone nawet bezterminowo.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Re: formularz o nowe prawko

Postprzez camel » niedziela 29 czerwca 2003, 22:48

camel napisał(a):(...) jakie należy dokonać badania w celu wystawienia wniosku o nowe prawo jazdy? Jak długo po upływie terminu ważności prawka mogę się ubiegać o nowy dokument?


A teraz wiadomo o co pytam? :)
camel
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela 29 czerwca 2003, 21:41
Lokalizacja: Olsztyn

Re: formularz o nowe prawko

Postprzez Sławek_18 » niedziela 29 czerwca 2003, 22:55

camel napisał(a):
camel napisał(a):(...) jakie należy dokonać badania w celu wystawienia wniosku o nowe prawo jazdy? Jak długo po upływie terminu ważności prawka mogę się ubiegać o nowy dokument?


A teraz wiadomo o co pytam? :)


Badania dla kierowcow, w kazdej przychodni powinne byc wykonywane.
Na druga czesc p-ytania nie odpowiem bo nie wiem.

Masz okresowe prawo jazdy (wynikajace np. z wady wzroku i musisz dokonywac okresowych badan co jakis czas aby przedluzyc waznosc prawka? )? Zamotałem się :roll: :roll: :evil:
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Re: formularz o nowe prawko

Postprzez izaz » poniedziałek 30 czerwca 2003, 10:31

camel napisał(a):jakie należy dokonać badania w celu wystawienia wniosku o nowe prawo jazdy?


- badania lekarskie przeprowadzane przez uprawnionego lekarza, w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami.


camel napisał(a):Jak długo po upłynwie terminu ważności prawka mogę się ubiegać o nowy dokument?


- im wcześniej, tym lepiej. Termin chyba nie jest określony.
Jak długo chcesz zwlekać?
izaz
 
Posty: 14
Dołączył(a): czwartek 26 czerwca 2003, 08:12
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez camel » poniedziałek 30 czerwca 2003, 20:24

Tak zgadza się - w moim wypadku jest to wada wzroku. Nieduża, ale jest. Jednak tym razem nie dam się "wrobić" ponownie w terminowe prawko. Znajomi, którzy mają nawet dwa razy większą wadę wzroku ode mnie - mają prawo jazdy bezterminowe.

Może nie zrozumieliście mnie dokładnie. tóż pytam, czy nie wiecie jakie KONKRETNIE badania trzeba przejść, w celu uzyskania nowego prawa jazdy. Wiem, że na pewno jest to OKULISTA i LARYNGOLOG. Czy jakikolwiek inny lekarz jest jeszcze potrzebny?

Pytam, chociaż jutro jadę do Urzędu Komunikacji Miejskiej, więc pewnie tam dowiem się wszystkiego najlepiej. Jakby to kogoś interesowało - mogę po powrocie dać informację odnośnie wszystkich lekarzy, którzy są niezbędni do wypełnienia wniosku o wydaniu nowego prawa jazdy.

Pozdrawiam.

Kamil.
camel
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela 29 czerwca 2003, 21:41
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez izaz » środa 02 lipca 2003, 08:50

Proponuję zapoznać się z rozporządzeniem Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 czerwca 1999 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców (Dz.U. z 1999r. Nr 69 poz. 772).

http://bap-psp.lex.pl/cgi-bin/demo.cgi?id=&comm=jednostka&akt=nr16838426&ver=-1&jedn=-1
izaz
 
Posty: 14
Dołączył(a): czwartek 26 czerwca 2003, 08:12
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości