Zdawanie egzaminu po kilkuletniej przerwie

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Zdawanie egzaminu po kilkuletniej przerwie

Postprzez dodododo » poniedziałek 30 września 2019, 09:26

Cześć,
w 2013 ukończyłam kurs na prawo jazdy kat. B, przystępowałam kilkukrotnie do egzaminu praktycznego, niestety z wynikiem negatywnym. Niedawno chciałam znowu wrócić do zrobienia "prawka", ale dowiedziałam się, że moje dokumenty trafiły do Wydziału Komunikacji zgodnym z adresem zameldowania. Tutaj zaczęły się schody. Wysłałam osobę upoważnioną do tego wydziału komunikacji z wnioskiem o przesłanie dokumentów do wybranego przeze mnie WORD (zgodnie z tym co przeczytałam na tym forum) i Pani w okienku stwierdziła, że tak się nie da, że muszę złożyć wniosek o zmianę miejsca zamieszkania w miejscu gdzie chcę zdawać i wtedy automatycznie moje dokumenty zostaną przesłane do WORD (?!). Dodam, że w 2013 zdawałam też poza miejscem zameldowania, poza tym nie znalazłam informacji, że muszę gdzieś mieszkać na stałe, żeby tam zdawać egzamin. Poszłam do Urzędu "zgodnym z miejscem zamieszkania" jednak nikt tutaj nie słyszał o wnioskach o zmianę miejsca zamieszkania, ponadto twardo słyszałam, że muszę założyć PKK, a opinie też są na ten temat rozbieżne. W związku z tym moje pytanie - czy ktoś był w podobnej sytuacji, lub może mi polecić gdzie jestem w stanie uzyskać wytyczne co mam zrobić (najlepiej na piśmie, żebym mogła się tym podpierać np. w Urzędach), żeby móc zapisać się na egzamin? Czy przy zakładania PKK automatycznie oni sprawdzą, czy ukończyłam kurs?
Z góry dziękuję za pomoc.
dodododo
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 30 września 2019, 09:15

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości