Brak zadania egzaminacyjnego

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Brak zadania egzaminacyjnego

Postprzez advankim » piątek 09 sierpnia 2019, 12:09

Witam

Mam pewną zagwozdkę. Jakiś czas temu zakonczylem egzamin praktyczny z wynikiem pozytywnym, lecz dopiero po minięciu euforii :D doszło do mnie, że nie otrzymałem zadania z zatrzymaniem się we wskazanym miejscu. Jeśli ktoś sprawdziłby film mógłbym mieć unieważniony egzamin?

Pozdrawiam
advankim
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 09 sierpnia 2019, 12:05

Re: Brak zadania egzaminacyjnego

Postprzez skov » piątek 16 sierpnia 2019, 19:33

tak
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Brak zadania egzaminacyjnego

Postprzez szymonix » poniedziałek 19 sierpnia 2019, 10:33

Już dojeżdżanie prawidłowo do linii zwiazanej ze znakiem B-20 jest wykonaniem tego zadania - nie widze potrzeby specjalnego wyjeżdżania poza miasto aby zrobic taką próbę.. Bo chyba nie wyobrażacie sobie wykonanie tego zadania w centrum na 3 pasowej drodze??
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Brak zadania egzaminacyjnego

Postprzez skov » poniedziałek 19 sierpnia 2019, 19:31

szymonix napisał(a):Już dojeżdżanie prawidłowo do linii zwiazanej ze znakiem B-20 jest wykonaniem tego zadania - nie widze potrzeby specjalnego wyjeżdżania poza miasto aby zrobic taką próbę.. Bo chyba nie wyobrażacie sobie wykonanie tego zadania w centrum na 3 pasowej drodze??


Zadanie to "Hamowanie do zatrzymania we wskazanym przez egzaminatora miejscu", więc siłą rzeczy dojechanie i zatrzymanie w związku ze znakiem B-20 nie jest jest wykonaniem tego zadania.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Brak zadania egzaminacyjnego

Postprzez rpa » wtorek 20 sierpnia 2019, 15:54

Skov to wydaje się oczywiste, ale czy polecenie egzaminatora "proszę zatrzymać się na wysokości znaku x" np. przy dojeżdżaniu do skrzyżowania, przed którym i tak musielibyśmy się zatrzymać (np. metr dalej, by stanąć bliżej auta poprzedzającego) jest niedozwolone? Od razu mówię, że z egzaminowaniem nie mam nic wspólnego :)
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Brak zadania egzaminacyjnego

Postprzez skov » wtorek 20 sierpnia 2019, 22:28

Jeżeli to egzaminator wskazuję miejsce zatrzymania i jest to miejsce gdzie wolno się zatrzymywać to ok. Zatrzymanie w związku ze znakiem B-20 to element oceniany od niedawna znowu bardzo surowo i egzaminator nie powinien wskazywać miejsca zatrzymania w tym miejscu bo.... to pomoc w wykonaniu zadania. A skoro zadanie wykonane niesamodzielnie to...?
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Brak zadania egzaminacyjnego

Postprzez advankim » środa 21 sierpnia 2019, 08:51

Jak teraz w sumie wracam myślami do egzaminu to miałem zatrzymanie we wskazanym miejscu, gdzie zawracałem „na trzy”, lecz nie byłem rozpędzony do ustalonych 50km/h, ponieważ było tam ograniczenie prędkości. Dziwne.
advankim
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 09 sierpnia 2019, 12:05

Re: Brak zadania egzaminacyjnego

Postprzez kokosik » wtorek 27 sierpnia 2019, 13:03

Żaden z bodajże 5 instruktorów, z różnych osk nigdy nie pokazał mi takiego zadania...czy to zadanie jest tak rzadkie?
kokosik
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek 09 sierpnia 2019, 15:08

Re: Brak zadania egzaminacyjnego

Postprzez advankim » czwartek 29 sierpnia 2019, 00:11

Jak widać chyba tak, ponieważ rozmawiałem z kilkoma osobami od tego czasu i również nie miały tego zadania. Moim zdaniem jest ono trochę pozbawione sensu jako obowiązkowe ze względu na znalezienie odpowiedniego miejsca (nie zawsze się to może udać), no ale to tylko moja opinia.
advankim
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 09 sierpnia 2019, 12:05

Re: Brak zadania egzaminacyjnego

Postprzez szymonix » czwartek 29 sierpnia 2019, 11:54

kokosik napisał(a):czy to zadanie jest tak rzadkie?

Jest rzadkie, bo nie zawsze egzaminator znajdzie miejsce aby zatrzymać pojazd bez utrudniania ruchu.. Na trzypasmówce ma ci kazać wykonać to zadanie??
skov napisał(a):zatrzymanie w związku ze znakiem B-20 nie jest jest wykonaniem tego zadania.

Ale życie, kolego, jeszcze jest życie i myślenie.. Jak by tak sie musiał egzaminator trzymać sztywno arkusza to by egzamin trwał 3h..
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Brak zadania egzaminacyjnego

Postprzez kokosik » czwartek 29 sierpnia 2019, 14:19

szymonix napisał(a):
kokosik napisał(a):czy to zadanie jest tak rzadkie?

Jest rzadkie, bo nie zawsze egzaminator znajdzie miejsce aby zatrzymać pojazd bez utrudniania ruchu.. Na trzypasmówce ma ci kazać wykonać to zadanie??
/quote]

Ok, ale czy to normalne, że w trakcie całego kursu nie miało się takiego zadania? Abstrahując od egzaminu.
kokosik
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek 09 sierpnia 2019, 15:08

Re: Brak zadania egzaminacyjnego

Postprzez skov » piątek 30 sierpnia 2019, 19:25

szymonix napisał(a):Jest rzadkie, bo nie zawsze egzaminator znajdzie miejsce aby zatrzymać pojazd bez utrudniania ruchu.. Na trzypasmówce ma ci kazać wykonać to zadanie??


Cały egzamin odbywa się na trzypasmówce? W ciagu 25 min egzaminator nie jest w stanie zatrzymać się od prędkości 50km/h?


szymonix napisał(a):Ale życie, kolego, jeszcze jest życie i myślenie.. Jak by tak sie musiał egzaminator trzymać sztywno arkusza to by egzamin trwał 3h..


Egzaminator ma wykonać wszystkie zadania egzaminacyjne określone stosownymi przepisami.

kokosik napisał(a):Żaden z bodajże 5 instruktorów, z różnych osk nigdy nie pokazał mi takiego zadania...czy to zadanie jest tak rzadkie?


raczej z tych "banalnych" aczkolwiek nie ćwiczone może zaskoczyć
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Brak zadania egzaminacyjnego

Postprzez rpa » sobota 31 sierpnia 2019, 11:48

Powiedziałbym nawet, że to akurat jest bardzo "życiowe" i warte porządnego przećwiczenia zadanie. Pamiętam wykonanie swojego - jechałem wąską drogą, już gdzieś pod koniec egzaminu, za mną pusto, zwykła, wąska jednojezdniówka. Dostałem polecenie zatrzymania się przy zwykłym miejskim koszu na śmieci dobry kawałek przede mną. Chyba hamowałem z zachowaniem redukcji, na pewno zatrzymałem się mając śmietnik na wysokości tylnych drzwi - dla egzaminatora było zupełnie ok, ale facet ogółem oceniał dość łagodnie.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości