Przerwanie kursu na prawo jazdy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Przerwanie kursu na prawo jazdy

Postprzez ninde01 » poniedziałek 24 czerwca 2019, 12:48

Cześć,
Rozpoczęłam kurs prawa jazdy (przeszłam przez 30h teorii oraz 25h jazd). Dopiero po zakończonych jazdach i zaliczeniu ich mogę przejść do formalności i zdania teoretycznego egzaminu wewenętrznego. Z przyczyn osobistych chcę zrezygnować z kursu na ten moment, ale zrobić to z głową tak, by w przyszłości móc dobić tylko te kilka pozostałych godzin i móc przystąpić do egzaminu państwowego. Wiem, że w przypadku teorii nie ma wielkiej filozofii - mogę po prostu zdać egzamin w WORDzie. Kurs pierwszej pomocy i lekarza też mam za sobą. Czy egzaminator w przypadku mojej rezygnacji musi wystawić mi jakiś szczegółowy kwit/raport, z którego będzie wynikać na jakim etapie przerwałam szkolenie i umożliwi mi to jego kontynuację w przyszłości? Czy musi dokonać jakiegoś wpisu w bazie PKK? Nie chciałabym przez jego niedopatrzenie rozpoczynać cały cykl po raz kolejny (po pierwsze ze względów finansowych, po drugie z braku wolnego czasu).
Z góry bardzo dziękuję za każdą pomocną odpowiedź!
Szerokiej drogi! :)
ninde01
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 24 czerwca 2019, 12:41

Re: Przerwanie kursu na prawo jazdy

Postprzez szymonix » poniedziałek 24 czerwca 2019, 20:08

Na jak długo ta przerwa? Przeczytaj umowę ze szkołą - prawdopodobnie jeśli nie ukończysz kursu w pół roku to godziny przepadną.
Od kierownika osrodka (nie egzaminatora ! !) dostaniesz kartę zjęć i z nią potem pójdziesz dokończyć kurs.. PKK bedzie zablokowane dopóki nie ukończysz kursu..
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Przerwanie kursu na prawo jazdy

Postprzez ninde01 » poniedziałek 24 czerwca 2019, 20:29

Przerwę planuję na tak długo, aż uznam, że chcę zrobić to prawko. Nie podoba mi się, nie wychodzi mi, jestem ogólnie strasznie na nie, dlatego nie wiem, czy to będzie rok, czy 5 lat. Raczej nie będę kontynuować jazd w tej szkole jazdy. Co do kierownika ośrodka to mam z nim osobiście jazdy, więc tu akurat problemu nie będzie.
ninde01
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 24 czerwca 2019, 12:41

Re: Przerwanie kursu na prawo jazdy

Postprzez szymonix » poniedziałek 01 lipca 2019, 11:52

To teraz trudno cokolwiek radzić - jak się namyslisz to wtedy. Powodzenia..
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Przerwanie kursu na prawo jazdy

Postprzez turnerka » środa 31 stycznia 2024, 11:17

Nic na siłę z jednej strony. Ja też miałam odpuścić ale stwierdziłam że idę do końca. Bałam się że po jakiejś przerwie nie będę pamiętała co i jak ... miałam przerwę 2 miesięczna i nie było dobrze ale też nie było źle. Ale jak tak czujesz to nie rób tego na siłę.

Dobrze jest jednak przypominać sobie stosowane w Polsce znaki drogowe:
https://wimed.pl/products/znaki-zakazu/

Od siebie polecam zerknać sobie na stronę.
turnerka
 
Posty: 17
Dołączył(a): czwartek 31 stycznia 2013, 10:29

Re: Przerwanie kursu na prawo jazdy

Postprzez ks-rider » środa 31 stycznia 2024, 20:59

turnerka napisał(a):Dobrze jest jednak przypominać sobie stosowane w Polsce znaki drogowe:
https://wimed.pl/products/znaki-zakazu/
Od siebie polecam zerknać sobie na stronę.


Wiesz, moze jak masz

pisac <&%#$@>, to nieisz wogole ! Znaki drogowe, coz, powiem tak. Jezeli sie ich nie pamieta, to wogole nie powinno sie robic PJ, to raz !

Dwa, po polroku przerwy kursant pamieta zteori gora 20 a orly moze 30 %.

Tyle od szkolacego z 18 - latnia praktyka.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Przerwanie kursu na prawo jazdy

Postprzez Cyryl8 » środa 31 stycznia 2024, 22:48

wszystkie posty tego usera jakie napisał coś reklamują.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości