Ponowny egzamin po utracie prawa jazdy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Ponowny egzamin po utracie prawa jazdy

Postprzez mrsqn » piątek 31 maja 2019, 14:19

Witam wszystkich serdecznie,

nie wiem czy wybrałem dobre miejsce na swoje pytanie, jednak ilość sprzecznych informacji w internecie mnie przeraża i nie wiem gdzie szukać tych rzetelnych.

W grudniu utraciłem prawo jazdy (posiadałem je 8 lat) za przekroczenie liczby 24 punktów karnych. Uruchomiła się standardowa procedura tj. otrzymałem pismo ze Starostwa z informacją o konieczności wykonania badań i stawienia się na kurs w WORDzie który miał zredukować liczbę punktów. Ze względu na fakt, że przebywałem za granicą, owego kursu nie odbyłem i termin przepadł.

I tutaj pojawiają się moje pytania. Jak w obecnej sytuacji wyglądają niezbędne kroki które muszę podjąć aby odzyskać utracone prawo jazdy?

1. Czy wystarczy, że wykonam badania (jakie? psychotechniczne wystarczą?), założę PKK i zapisze się na egzamin?
2. Czy potrzebuje jakieś pismo/skierowanie od Starosty? Może jakiś list na mnie w domu czeka, nie wiem tego, ponieważ nie mieszkam pod starym adresem od lutego.
3. Czy muszę odbywać kurs od nowa w OSK czy wystarczą powyższe kroki?
4. Czy mogę wszystkie niezbędne czynności załatwić w Warszawie? Aktualnie tutaj pracuje i mieszkam a pochodzę z Katowic.
5. Czy ktoś mógłby mi nakreślić kolejność, w jakiej powinienem wykonać wszystkie czynności aby prawo jazdy odzyskać?

Zaznaczę tylko, że fizycznie nadal stare prawo jazdy posiadam - o ile ma to jakieś znaczenie.

Z góry bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi na moje pytania.

Pozdrawiam
mrsqn
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 31 maja 2019, 14:17

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości