Prawo jazdy oraz karta kierowcy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Prawo jazdy oraz karta kierowcy

Postprzez sunrise195 » środa 15 maja 2019, 20:37

Witam , zdałem kat.C i chcę wyrobić sobie prawo jazdy , ale będę robił od razu c+e (chcę wyrobić ponieważ nie wiem ile zejdzie mi robić to c+e ,bo na egzamin się czeka po 2 tygodnie , wystarczy raz nie zdać i znów 2 tyg), a może uda się pojeździć przez ten czas jakąś solówką.

Co muszę zrobić żeby wyrobić teraz kat.C , do wydziału komunikacji mam się udać i tam załatwię wszystko od razu?
A co z kartą kierowcy , mogę złożyć wniosek o wydanie PJ i od razu złożyć wniosek na kartę kierowcy ? (oraz ile się na nią czeka)
Pozdrawiam :)
sunrise195
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa 20 lutego 2019, 23:26

Re: Prawo jazdy oraz karta kierowcy

Postprzez Radhezz » piątek 17 maja 2019, 17:21

Przy pierwszym wydaniu Karty Kierowcy trwa to nawet do miesiąca, potem idzie to znacznie szybciej. Posiadana kategoria PJ nie ma znaczenia - można mieć kat. B i wyrobić sobie KK. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę, to że przy zmianie miejsca zamieszkania (zmiana urzędu wystawiającego PJ) zmieni się także numer PJ, a jest on powiązany z KK.

Swoją drogą pytanie dość podstawowe, nasuwa podejrzenie że nie masz kwalifikacji wstępnej... :hmm:
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Prawo jazdy oraz karta kierowcy

Postprzez Cyryl » piątek 17 maja 2019, 20:26

ponieważ karta kierowcy jest terminowa i płatna, to jeżeli w tej chwili nie jesteś zatrudniony jako kierowca i ta karta nie jest jeszcze Ci potrzebna, to po co?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 128 gości