Przerwany egzamin

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Przerwany egzamin

Postprzez krzychu12001 » poniedziałek 18 lutego 2019, 11:22

Witam, mam pytanie odnośnie przerwania egzaminu praktycznego c+e. Sytuacja wyglądała następująco. Byłem już po sprawdzeniu auta rygiel w górze oraz przyczepy a egzaminator powiedział że mam teraz 15 minut na sprzęgnięcie zestawu. Wsiadłem do auta podjechałem przed przyczepę zacząłem cofać przed wjechaniem zaczepem w rygiel kilka razy wysiadałem upewnić się czy aby na pewno trafię. Gdy miałem pewność że dyszel trafi w zamek cofnąłem mocniej i oczywiście rygiel wpadł ale bolec kontrolny został na wierzchu i tu się zaczynają moje wątpliwości. Powiedziałem do egzaminatora że "będę sprzęgać awaryjnie" na co egzaminator mi odparł "nie wiem co to znaczy i nie jestem Pana nauczycielem" po tych słowach zwątpiłem w to co chciałem zrobić (rozsunięcie klinów podniesienie podpory i podłączenie przewodów pneumatycznych). Podniosłem więc tylko rygiel i jeszcze raz mocniej cofnąłem lecz sytuacja się powtórzyła rygiel wpadł, bolec kontrolny został na wierzchu. Podniosłem ponownie rygiel odjechałem autem do przodu żeby się trochę naprostować i zacząłem cofać powoli z opuszczonym ryglem jak przymierzałem się powoli do zatrzymania przed przyczepą egzaminator krzyknął "stop" został mi przerwany egzamin z powodu "Nieumiejętności sprzęgania pojazdu" przy czym dyszel nie dotknął rygla a czas jeszcze nie upłynął, czy takie przerwanie egzaminu jest prawidłowe? Czy można się odwoływać jakoś od tej decyzji
krzychu12001
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 18 lutego 2019, 11:11

Re: Przerwany egzamin

Postprzez Adison » piątek 08 marca 2019, 13:02

Nie stworzyleś żadnego zagrożenia więc egzamin przerwany bezpodstawnie. Dopiero uderzenie w opuszczony rygiel, zderzak albo sprzęg skutkuje przerwaniem egzaminu. jeżeli by Ci się czas skończył to masz drugą próbę 15 minut. Chyba że drzwi nie zamknąłeś czy coś takiego. Pod koniec egzaminator powinien omówić przebieg egzaminu co zrobiłeś nie tak, jasno i czytelnie. Jeżeli tego nie zrobił masz pełną podstawę do wniesienia wzniosku do marszałka województwa oraz skargi na jego pracę.
Adison
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 07 marca 2019, 16:36


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 74 gości