Ktoś może mi wyjaśnić jak tam zawrcać?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Ktoś może mi wyjaśnić jak tam zawrcać?

Postprzez wu6 » piątek 15 lutego 2019, 15:15

Może mi ktoś wytłumaczyć, który pas zająć jeśli chce zawrócić na takiej 'przerwie, wyspie' miedzy drogami?
Dobrze to ustawiłam na rysunku? Czerwony na tej wysepce zajmie swoją prawą stronę, a zółty swoją lewą?
Wydaje mi się, że tak jest, ale nie wiem z czego to wynika.

Pomoże ktoś?
Załączniki
Bez nazwy-1.jpg
wu6
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 15 lutego 2019, 14:47

Re: Ktoś może mi wyjaśnić jak tam zawrcać?

Postprzez gumik » środa 20 marca 2019, 13:51

W tym przypadku czerwony może zająć dowolną stronę. Żółty nie może tam zawracać: linia ciągła i zakaz skrętu w lewo przed tą przełączką.

Ogólna "dobra praktyka" jest taka, że jeśli takiej przełączce nie towarzyszy możliwość skrętu w drogę poprzeczną, to do zawracania ustawiać się przy lewej krawędzi. W przeciwnym przypadku przy prawej, tak aby nie zablokować jadących z drogi poprzecznej w tą przełączkę. Tutaj jest ul. Racławicka, ale jest nakaz jazdy w prawo, więc bez większego znaczenia jak się ustawisz do zawracania. Należy wziąć pod uwagę, że mogą się tam zmieścić dwa auta zawracające z "kierunku czerwonego". Także jeśli chcesz zająć po zawróceniu pas lewy, to ustaw się po lewej, jak pas prawy, to po prawej. Jak chcesz skręcić w ul. Racławicką, to po prawej.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości