Adres zameldowania/zamieszkania w prawie jazdy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Adres zameldowania/zamieszkania w prawie jazdy

Postprzez ja11 » piątek 09 listopada 2018, 17:32

Witam wszystkich.

Dzisiaj zdałam egzamin na prawo jazdy kategorii B. Chciałabym wyrobić dokument, jednak na razie wstrzymałam się, ponieważ moja sytuacja wygląda następująco:
- jestem zameldowana w rodzinnej miejscowości (w mieszkaniu rodziców), taki adres mam też w dowodzie osobistym, którego ważność kończy się za niecały rok.
- mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu (w innym mieście i województwie niż rodzice); właściciele mieszkania nie chcą mnie w nim zameldować.
- jestem w trakcie załatwiania formalności związanych z kupnem własnego mieszkania - w grudniu lub styczniu będę się przeprowadzać i meldować.

Słyszałam, że w prawie jazdy nadal musi znajdować się adres zamieszkania i istnieje obowiązek wymiany prawa jazdy w przypadku zmiany adresu (w ciągu 30 dni od daty zmiany miejsca zamieszkania).
Czy jeśli złożę wniosek teraz, będę musiała podać w nim obecny adres zamieszkania? czy po przeprowadzce będę musiała wyrobić nowe prawo jazdy i płacić po raz kolejny 100 zł za wydanie dokumentu? Czy za jazdę z dokumentem, w którym widnieje nieaktualny adres, grożą jakiekolwiek konsekwencje?
ja11
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek 26 października 2018, 14:19

Re: Adres zameldowania/zamieszkania w prawie jazdy

Postprzez gumik » poniedziałek 26 listopada 2018, 19:40

Z tego co mi wiadomo:
1. Masz obowiazek zgalszac zmianę adresu zameldowania. Wiąże się to z wyrobieniem nowego dokumentu.
2. Nie ma żadnych kar jeśli tego nie zrobisz.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 185 gości