Egzamin praktyczny niezdany po raz 5 z rzędu

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Egzamin praktyczny niezdany po raz 5 z rzędu

Postprzez Cyryl » środa 31 października 2018, 12:53

czyli znacząca część tego stresu wynika z obawy przed reakcją na oblany egzamin swojego środowiska, rodziny, znajomych.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Egzamin praktyczny niezdany po raz 5 z rzędu

Postprzez zawrotka » niedziela 04 listopada 2018, 19:56

Akurat jeśli chodzi o zdawanie to rozumiem doskonale autorkę posta. Dla mnie samo zdawanie to też mega stres, za 1 razem noga mi tak na sprzęgle skakała, że poległam już na łuku, za drugim razem znowu stres mnie zeżarł i zawaliłam na górce tym razem. Dwa razy nie wyjechałam z placu, przez co mnie szlak jasny trafiał, bo normalnie nigdy nie miałam z nim większego problemu. Za 3 razem już się tak ucieszyłam, że wreszcie udało mi się wyjechać na miasto, że pojeździłam całe 15 minut, przy czym auto zgasło mi chyba z 10 razy, ale uwaliłam na zawracaniu z użyciem wstecznego. Mój egzaminator po oblaniu całkowicie mnie zdemotywował, mówiąc że ja nie umiem jeździć, że powinnam się wrócić do podstaw i ogólnie miał takie dziwne gadki jak jakiś nawiedzony o patrzeniu "dalej niż widać", że po chwili zaczęłam mieć z tej sytuacji polewkę. To chyba też dzięki tabletkom uspokajającym byłam mniej nerwowa, ale z drugiej strony trochę przymulona, co też dobre nie było. Za półtora tygodnia podchodzę poraz 4. Szczerze to z egzaminu na egzamin coraz bardziej mam wyrąbane. Teraz to szczególnie. Wcześniej była jednak ta presja, że fajnie byłoby zdać za 1 albo choćby za 2 jak wszyscy. Więc teraz moje któreś tam podejście nie zrobi już wrażenia, jedynie będzie śmieszyło tych co zdali za pierwszym. Jedynie bolą wydane pieniądze, bo sama sobie sponsoruję egzaminy i dodatkowe godziny jazd, a będąc maturzystą, ciężko normalnie zarabiać. Lubię jeździć samochodem i na jazdach jestem opanowana nawet w chwilach kryzysowych, ale albo widocznie mam pecha, albo naprawdę nie nadaję się do jazdy. Ale za którymś razem w końcu i tak zdamy, ja, ty i jeszcze setki innych nerwusów. Powodzenia, trzymam kciuki, żeby się w końcu udało.
zawrotka
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 04 listopada 2018, 19:34

Re: Egzamin praktyczny niezdany po raz 5 z rzędu

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 05 listopada 2018, 22:40

Egzaminator jest naszym klientem, który wykonuje dla nas usługę egzaminowania. To MY mu płacimy!! Kto widział chamskiego dentystę czy chamskiego fryzjera, itd. ? Bo ja nigdy. A jeśli ktoś miał do czynienia to po ilu dniach działalność upadała? No właśnie.
Egzaminator ma zas..... obowiązek być uprzejmym bez żadnych złośliwych docinek, itp., a jak nie to won! Od dawna powtarzam, że powinny istnieć specjalne komisje mężów zaufania, którzy będą przeglądać nagrania z egzaminów i interweniować w przypadkach chamstwa. W obecnym systemie zdającym nie na rękę jest pisanie skarg bo więcej z tym zachodu niż to warte.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Egzamin praktyczny niezdany po raz 5 z rzędu

Postprzez Cyryl » wtorek 06 listopada 2018, 11:27

tych "mężów zaufania" trzeba wybrać, więc dobrze byłoby aby umieli ocenić co jest chamstwem, a co nie. jakie tu kryteria przyjąć?
w którym akcie prawnym miałoby to być uregulowane?
no i kto miałby zapłacić za przygotowanie takie procesu, określenie wymogów jakie muszą spełnić owi "mężowie zaufania", a ich rekrutację i oczywiście kto ponosiłby koszty ich pracy?
trzeba również określić jaki proces odwoławczy miałby negatywnie oceniony egzaminator, jaki organ były nadrzędny, czyli sprawowałby nadzór nad tymi "mężami zaufania".

jeżeli kryteriami wyboru "męża zaufania" mają być:
- oblanie za pierwszym razem egzaminu na prawo jazdy,
- brak znajomości aktów prawnych związanych z egzaminowaniem,
- pisanie od kilku lat o chamstwie egzaminatorów,
- ocena egzaminów na podstawie: "kolega powiedział", czy "znajomy Rumun pisał w sieci",
- osoba paląca w miejscach niedozwolonych,
- pracująca poza granicami RP,
- pochodząca z Elbląga.

oraz jeżeli ma to być bez zmiany aktów prawnych, więc wbrew naszemu prawu osoba oceniania, nie miałaby żadnej formy obrony, odwołania - "a jak nie to won!", to takie zmiany można wprowadzać w przedszkolu nieformalnie i tylko wśród dzieci, ale nie w świecie dorosłych.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Egzamin praktyczny niezdany po raz 5 z rzędu

Postprzez gumik » wtorek 06 listopada 2018, 14:36

Blacksmith napisał(a):Kto widział chamskiego dentystę czy chamskiego fryzjera, itd. ? Bo ja nigdy. A jeśli ktoś miał do czynienia to po ilu dniach działalność upadała? No właśnie.

Jeśli nie ma konkurencji, to może przetrwać. A czy WORDy mają konkurencję?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Egzamin praktyczny niezdany po raz 5 z rzędu

Postprzez Cyryl » wtorek 06 listopada 2018, 22:34

po co wyważać otwarte drzwi? obecnie obowiązujący system egzaminowania zawiera możliwość odwołania się.

więc jeżeli znajdzie się ktoś, komu na poważnie bardzo zależy na wyeliminowaniu chamskiego zachowania egzaminatorów, wystarczy znaleźć osoby tak potraktowane i w pomóc im (doradzić) we wniesieniu skargi ze względu na sposób przeprowadzonego egzaminu.

jeżeli osobie zależącej na wyeliminowaniu powszechnego ponoć chamskiego zachowania się egzaminatorów, nie uda się w ustawowym trybie pozytywnie załatwić powiedzmy 20 skarg lub na te skargi nie uzyska żadnej odpowiedzi, co będzie świadectwem nieskuteczności tego systemu, wtedy można wnioskować za zmianami. nie pisać jakiś bajek, ale pokazać, które punkty w akcie prawnym określającym system egzaminowania są złe i na jakie brzmienie je zmienić.

łatwiej pisać banialuki niż sprawdzić, czy to co przewiduje obecny system jest wykorzystywane w dostatecznym stopniu.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Egzamin praktyczny niezdany po raz 5 z rzędu

Postprzez skov » wtorek 06 listopada 2018, 23:08

gumik napisał(a):
Blacksmith napisał(a):Kto widział chamskiego dentystę czy chamskiego fryzjera, itd. ? Bo ja nigdy. A jeśli ktoś miał do czynienia to po ilu dniach działalność upadała? No właśnie.

Jeśli nie ma konkurencji, to może przetrwać. A czy WORDy mają konkurencję?


skoro to egzamin państwowy to powinna być konkurencja?
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Egzamin praktyczny niezdany po raz 5 z rzędu

Postprzez Blacksmith » środa 07 listopada 2018, 01:28

gumik napisał(a):A czy WORDy mają konkurencję?

Można się pocieszyć, że jest możliwość zdawania w innym WORD.
Cyryl napisał(a):obecnie obowiązujący system egzaminowania zawiera możliwość odwołania się.

Tak, jest możliwość. Ale kto (biorąc pod uwagę realia) z tego korzysta? Malutki odsetek. Raz, że (jak już pisałem wielokrotnie) zadośćuczynienie dla zdającego jest śmiechu warte, czyli tylko następny darmowy egzamin. A poza tym egzaminatorzy doskonale wiedzą na ile mogą sobie pozwolić w swoim chamstwie aby nie mieć większych problemów. Przecież ja NIGDY nie pisałem, że egzaminatorzy używają obelg, tylko używają chamskich uwag, złośliwych docinek, ukazują zniesmaczenie, itd. Ale co podczas egzaminu jest dla zdającego bardzo znaczące i wpływa na niego mocno. Za takie coś sąd cywilny ich nie skaże, a na pewno nie w Polsce. Za mała szkodliwość społeczna.
skov napisał(a):skoro to egzamin państwowy to powinna być konkurencja?

Nie wiem dlaczego miałoby nie być konkurencji? Przecież konkurencja to nie tylko konkurowanie ceną, ale też konkurowanie jakością usługi. Np. jeśli jeden fryzjer Cię ostrzyże za 10 zł, ale zrobi Ci bajzel na głowie, że będziesz się wstydził wyjść na miasto, a drugi za 20 zł zrobi Ci dobrze, że będziesz zadowolony, to którego wolisz? Jeśli egzaminatorzy w nowo powstałej instytucji egzaminacyjnej np. WOŻE (Wojewódzkie Ośrodki Życzliwego Egzaminowania) będą sobie życzyli 200 zł za egzamin praktyczny na kat. "B", ale będą zawsze pozytywni (choć oczywiście egzaminowali według rozporządzenia) to dlaczego by nie? Wtedy też same WORD'y aby zachować klientów zaczęłyby nagle przykładać ogromną wagę do życzliwości swoich egzaminatorów i problem chamskich egzaminatorów rozwiązałby się SAM, nie potrzeba by było komisji "mężów zaufania". Ja bym wolał tak czy owak (i chyba większość) zapłacić więcej i mieć pewność, że będzie się zdawać w dobrej atmosferze. :thumb2:
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Egzamin praktyczny niezdany po raz 5 z rzędu

Postprzez Cyryl » środa 07 listopada 2018, 06:55

1. czy Ty skorzystałeś kiedyś w swoim imieniu lub za kogoś ze skargi?
ja nawet nie pisałem skargi, zgłosiłem właścicielowi OSK o powiedzmy nieprofesjonalnym zachowaniu jednego z egzaminatorów, właściciel z tą sprawą spotkał się z egzaminatorem prowadzącym WORD i ten egzaminator nie prowadzi już egzaminów na kategorię D. co prawda nie było powtórzenia egzaminu, nie było pisania oficjalnej skargi, ale osiągnąłem to co chciałem. więc ja sprawdziłem i to działa. nie wiem czy wszędzie, ale nie lepiej sprawdzić najpierw?

2. jak działa konkurencja w takich wypadkach można dzisiaj przekonać się na przykładzie badań psychotechnicznych, co kiedyś wykazał dziennikarz. przedstawiając się jako pracownik firmy, który ma wysłać 40 pracowników na takie badania, w wyniku negocjacji w kolejnym ośrodku prowadzącym takie badania doszedł do tego, że zobowiązano się iż takie badania będą trwały poniżej godziny. tylko jaka jest wartość takich badań?

3. jeżeli zamiarem jest, aby każdy podchodzący uzyskał uprawnienia do kierowania pojazdem, a nie nauczył się czegoś i wykazał się w czasie egzaminu, że coś potrafi, najlepiej skorzystać z OSK z grupona za 899zł za kurs i egzamin oczywiście też z grupona za na przykład 46,40zł. tylko pytanie, czy po takim kursie będziesz cokolwiek umiał, a po egzaminie, czy będziesz wiedział jak zachować się na drodze, bo po takim procesie możesz mieć kłopoty z wykonaniem łuku nie do tyłu, ale nawet do przodu.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Egzamin praktyczny niezdany po raz 5 z rzędu

Postprzez gumik » środa 07 listopada 2018, 11:52

skov napisał(a):skoro to egzamin państwowy to powinna być konkurencja?
A dlaczego nie? Matura to też egzamin państwowy, a nie ma specjalnych państwowych ośrodków, w których ludzie są egzaminowani. Człowiek wybiera sobie szkołę, w której wie, że dobrze go przygotują i wie, że na egzaminie będzie się dobrze czuł. Wszystko jest oczywiście nadzorowane przez państwową komisję, więc nie ma miejsca na robienie "wałów".
Cyryl napisał(a):2. jak działa konkurencja w takich wypadkach można dzisiaj przekonać się na przykładzie badań psychotechnicznych, co kiedyś wykazał dziennikarz. przedstawiając się jako pracownik firmy, który ma wysłać 40 pracowników na takie badania, w wyniku negocjacji w kolejnym ośrodku prowadzącym takie badania doszedł do tego, że zobowiązano się iż takie badania będą trwały poniżej godziny. tylko jaka jest wartość takich badań?
Wszystko musiałoby opierać się na właściwych wytycznych i odpowiedniej kontroli.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Egzamin praktyczny niezdany po raz 5 z rzędu

Postprzez Cyryl » środa 07 listopada 2018, 21:44

ale w tej chwili też masz dowolny wybór OSK, nie ma również rejonizacji, możesz zdawać w takim WORD jakim Ci się podoba w całej Polsce.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Egzamin praktyczny niezdany po raz 5 z rzędu

Postprzez gumik » czwartek 08 listopada 2018, 07:03

Nie jest to sytuacja porównywalna. Szkołę może otworzyć każdy. WORD? Nie sądzę.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Egzamin praktyczny niezdany po raz 5 z rzędu

Postprzez skov » czwartek 08 listopada 2018, 18:52

Klient ośrodka egzaminowania to inny klient niż ten który wychodzi od fryzjera. Bardziej porównałbym usługę egzaminacyjną do usług świadczonych przez inne instytucje publiczne jak Policja, Straż Pożarna czy Straż Miejska. Tam poziom świadczonych usług również powinien być na wysokim poziomie ale chyba nikt nie wyobraża sobie, że realizowane to będzie wpuszczając konkurencję na rynek.
Od poprawy jakości świadczonych usług są osoby decyzyjne w danej organizacji bo to one mają bezpośredni wpływ na to kogo zatrudniają i jak te osoby wywiązują się ze swoich obowiązków.
A jeżeli występują jakieś nieprawidłowości to brakuje...
gumik napisał(a):Wszystko musiałoby opierać się na właściwych wytycznych i odpowiedniej kontroli.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Egzamin praktyczny niezdany po raz 5 z rzędu

Postprzez Cyryl » piątek 09 listopada 2018, 06:49

gumik napisał(a):Nie jest to sytuacja porównywalna. Szkołę może otworzyć każdy. WORD? Nie sądzę.


nie bardzo rozumiem,
więc tu nie chodzi o dostęp do dowolnego WORD-u, ale o własność?
zgodzę się, że w niektórych województwach jest takich instytucji mało, ale już w województwie dolnośląskim jest ich 5, w górnośląskim 8, w mazowieckim 7, w samym Krakowie są 2, nasz główny ekspert oprócz Elbląga ma jeszcze w Gdyni i Gdańsku, więc w niewielkich odległościach - masz wybór gdzie zdawać.

kiedyś gdy chciałeś uzyskać uprawnienia instruktora też była dowolność, a ponieważ we Wrocławiu baza pytań była jawna i najbardziej przejrzysty sposób egzaminowania, bywało, że na jednym egzaminie zgłaszało się prawie 200 kandydatów. i wtedy moim zdaniem mieliśmy wybór, dzisiaj jest rejonizacja i można zdawać tylko w miejscu zameldowania.
a takiej sytuacji przy uzyskiwaniu prawa jazdy nie ma.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Egzamin praktyczny niezdany po raz 5 z rzędu

Postprzez gumik » piątek 09 listopada 2018, 10:20

Nie chodzi o wybor. Gdyby egzaminy mogly odbywac sie w prywatnych osrodkach nadzorowanych i kontrolowanych, to wtedy mocno by ze soba konkurowaly i poziom obslugi moglby sie zwiekszyc. Moze by tak bylo, moze nie. Nie chce tu nikogo przekonywac, ze tak byloby lepiej, a inaczej gorzej. Chcialem tylko podrzucic swoja mysl do dyskusji.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości