Co uważacie o mojej koncepcji ?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Co uważacie o mojej koncepcji ?

Postprzez Krzyk_oceanu » niedziela 08 stycznia 2006, 16:38

Witam wszystkich forumowiczów :-)


słuchajcie,własnie skonczylam kurs prawa jazdy, w warszawie.

Jak napewno wiecie nasza kochana warszawa odwołała zapisy i egzaminy , i nikt nic nie wie- kiedy beda wprowadzone ponownie, niektórzy mówią,że może być to okres nawet 6 miesięcy.


Postanowilam wiec,ze nie bede tyle czekac,tylko złoże papiery do WORD siedlce.
Wiem,ze jezdzi się tam na Corsie,wiec na tym,co się uczylam w Wawie.

Plac chyba nie rózni się od tego w warszawskich OSK ? (jak uwazacie? )

no i tam mogę się zapisać bez problemu.

Z tym,że nie znam miasta.

Postanowilam sobie dokupić 3 godzinki doszkalania w Siedlcach,aby poznac okolicę.

i.. w drogę :P

co Wy na to?

pozdrawiam i będę wdzięczna za każdą odpowiedź.
(za)bardzo chciałabym zdać...
Avatar użytkownika
Krzyk_oceanu
 
Posty: 83
Dołączył(a): niedziela 08 stycznia 2006, 16:29
Lokalizacja: Okolice Wawy

Postprzez jimorrison » niedziela 08 stycznia 2006, 16:40

najlepsza z aktualnie mozliwych konfiguracji! tylko radze nie zwlekac z zapisem bo niedlugo cala warszawa bedzie jezdzila do mazowieckich wordow z racji tego ze w w-wie remonty i beda mega kolejki!
pozdr.
jimorrison

prawo jazdy kat.B, 1 podejście
teoretyczny 1.07.2005=>zdany, praktyczny 21.07.2005=>zdany, odebrane 4.08.2005

Był: FSO Caro 2.0 DOHC, FSO Atu 1.6 OHV, FSO Caro 1.4 DOHC
Jest: FSO Caro 1.6 DOHC
Avatar użytkownika
jimorrison
 
Posty: 983
Dołączył(a): wtorek 03 maja 2005, 17:17
Lokalizacja: prohibicja

Postprzez cappricio » niedziela 08 stycznia 2006, 16:42

noo... ok :]
jak nie oknem to drzwiami :]
Avatar użytkownika
cappricio
 
Posty: 788
Dołączył(a): sobota 20 sierpnia 2005, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Matylda » niedziela 08 stycznia 2006, 16:50

Wybrałaś chyba najlepsze rozwiązanie z mozliwych :) Pomysł z dokupieniem kilku jazd w tym miaście jest dobry, poznasz miasto i o to chodzi. Zamiast czekać niewiadomo ile w Wawie. po prostu oszczędzisz sobie emocji...no i nie wyjdziesz z wprawy, bo np.6 miesięcy czekania bez jeżdżenia może tylko wybić z rytmu. Życzę powodzenia :wink2:
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał !
Rozpoczęcie kursu: 22.08.2005
Egzamin 1 podejście: 23.11.2005 zaliczony pozytywnie
Prawo jazdy odebrane: 05.12.2005
Matylda
 
Posty: 313
Dołączył(a): niedziela 30 października 2005, 12:19
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez Vella » niedziela 08 stycznia 2006, 16:51

Też kurs robiłam w Warszawie.
Co do egzaminu to zastanawiałam się: Siedlce czy Lublin (i tu i tu mam rodzinę, ale w Siedlcach dalszą, rzadziej tam bywam, więc "wygrał" Lublin)

W Siedlcach egzaminują na Corsie i Punto, ale podobno można samemu wybrać na jakim aucie chce się zdawać.
Ktoś z forum, chyba Milena, zdawała w Siedlcach własnie, ona pewnie napisze Ci więcej.

Jazdy dodatkowe będą oczywiście niezbędne ale moja rada - nie wahaj się. Na Warszawę nie ma teraz co liczyć.


Krzyk_oceanu napisał(a):Plac chyba nie rózni się od tego w warszawskich OSK ? (jak uwazacie? )
To chyba teraz najmniej ważne, i tak będziesz zdawać "po nowemu" - tylko łuk (nowy) i górka.
Zresztą Warszawa jeszcze się nie przemalowała, więc każdy plac w Polsce wygląda zupełnie inaczej niż warszawski ;)
A w OSK place są różne, nie zawsze wzorcowe. Jeździłam na kilku: tu się łuk nie zmieścił, więc nie domalowali, tu zawracanie było z belkami, tam tylko linie. Nie ma co się tym teraz sugerować.


Ale siedlecki plac wyglądał dotąd tak:
Obrazek
Obrazek
Coś być musi... coś być musi, do cholery, za zakrętem...
Avatar użytkownika
Vella
 
Posty: 585
Dołączył(a): środa 30 listopada 2005, 22:07
Lokalizacja: Warszawa - Lublin

Postprzez Małgonia11 » niedziela 08 stycznia 2006, 17:02

Vella napisał(a):W Siedlcach egzaminują na Corsie i Punto, ale podobno można samemu wybrać na jakim aucie chce się zdawać.


Dla mnie to jest dziwne żeby człowiek nie mógł sobie wybrać samochodu na egzamin. Jak zapisywałam się w Olsztynie to pani z okienka zapytała się mnie czym chcę jeździć.
28.06.2006 - zdane !
Mój pierwszy samochód - Ford Fiesta
Avatar użytkownika
Małgonia11
 
Posty: 80
Dołączył(a): sobota 31 grudnia 2005, 13:42
Lokalizacja: Olsztyn ?

Postprzez Vella » niedziela 08 stycznia 2006, 17:14

Małgonia11 napisał(a):
Vella napisał(a):W Siedlcach egzaminują na Corsie i Punto, ale podobno można samemu wybrać na jakim aucie chce się zdawać.


Dla mnie to jest dziwne żeby człowiek nie mógł sobie wybrać samochodu na egzamin. Jak zapisywałam się w Olsztynie to pani z okienka zapytała się mnie czym chcę jeździć.

no widzisz, co kraj to obyczaj: W warszawie tylko Corsy - nie ma problemu z wyborem.
W Ciechanowie tylko Punto - też bez problemu.
W Siedlcach można wybrać między Punto a Corsą
a w Lublinie dostajesz z przydziału Corsę albo Aveo, i nie masz na to wpływu
(tylko przy wylosowanym prostopadłym przodem zawsze dają corsę, w innych przypadkach co jest pod reką, albo co im do głowy przyjdzie ;)).
Coś być musi... coś być musi, do cholery, za zakrętem...
Avatar użytkownika
Vella
 
Posty: 585
Dołączył(a): środa 30 listopada 2005, 22:07
Lokalizacja: Warszawa - Lublin

Postprzez Myslovitz » niedziela 08 stycznia 2006, 17:14

Kiedy podjęłam decyzję o robieniu prawa jazdy, przysięgłam sobie, że zrobię je tu, gdzie żyję, czyli w Warszawie, bo po niej przecież głównie będę jeździć :P

Wszyscy mówili mi: "nie idź na łatwiznę, rób tu, gdzie mieszkasz", "co z tego, że zdasz gdzieś, gdzie nie ma tramwajów, rond itd. itp. jak potem będziesz musiała i tak jeździć po W-wie", no i tym podobne rady :roll:

Nie mogłam jednak wiedzieć, że będzie taki cyrk z egzaminowaniem w W-wie :twisted:

I teraz sama nie wiem, co robić, no nie wiem po prostu :(

Nie mam rodziny w Siedlcach, nie bardzo wyobrażam sobie dojeżdżanie tam na jazdy doszkalające (mąż mnie nie będzie woził, bo przecież ma swoje własne obowiązki, pracę), no właśnie, ja też pracuję :?

Trzeba by znowu do Wordu jechać, żeby papiery tam przesłali, pojadę do Siedlec ..... i co będzie, jak nie zdam :( :oops: :?:

Ech... mam tego wszystkiego pomału dość :evil:
6.03.2006 - zdane
21.03.2006 - odebrane
Avatar użytkownika
Myslovitz
 
Posty: 502
Dołączył(a): sobota 24 września 2005, 20:41
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez milena » niedziela 08 stycznia 2006, 17:25

Małgonia11 napisał(a):
Vella napisał(a):W Siedlcach egzaminują na Corsie i Punto, ale podobno można samemu wybrać na jakim aucie chce się zdawać.


Dla mnie to jest dziwne żeby człowiek nie mógł sobie wybrać samochodu na egzamin. Jak zapisywałam się w Olsztynie to pani z okienka zapytała się mnie czym chcę jeździć.


W Siedlcach jest wybór samochodu na egzmin.
Co prawda niewieleki, ale jest między Punto a Corsa
Egzaminator zapisuje sobie co, kto wybrał i wiooo!! na placyk.

Jeśli wybrałam Punto, to po placu i po mieście jeżdzę Puntem.
Jeśli wybrałam Corse, to po placu i po mieście jeżdzę Corsą
Feci, quod potui, faciant meliora potentes.
Avatar użytkownika
milena
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela 23 października 2005, 20:12
Lokalizacja: Ryki

Postprzez Myslovitz » niedziela 08 stycznia 2006, 17:30

Nawet na stronie siedleckiego Wordu jest taka informacja:
Jesteśmy Ośrodkiem przyjaznym dla kandydatów na kierowców i kierowców którzy pragną u nas zdawać egzamin na prawo jazdy. Akcent kładziemy na kulturę obsługi klienta, dokładną motywację oceny egzaminacyjnej. Każdy kandydat ma u nas możliwość wyboru terminu egzaminu i typu pojazdu egzaminacyjnego
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach dysponuje nowoczesnym sprzętem do przeprowadzania egzaminów praktycznych. Są to następujące marki i typy samochodów:

1. Corsa 1.2 - 6 szt.
2. Punto 2 - 5 szt.


Poza tym Vella wyraźnie zasugerowała, że jest taki wybór ....

Troszkę to nie na temat, ale weszłam na stronę olsztyńskiego Wordu i chciałam prześledzić trasę egzaminacyjną, ale zamiast trasy jest taka oto informacja:
Trasy egzaminacyjne dla kategorii "B"

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27.10.2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów, D z U Nr 217 poz. 1834 z dnia 31.10.2005 z dniem 10 stycznia 2006 roku wchodzą w życie nowe przepisy w zakresie szkolenia i egzaminowania.

W związku z powyższym zawiesza się do odwołania ustalone wcześniej trasy egzaminacyjne dla prawa jazdy kategorii "B".


Dobre, trasa będzie inna, żeby delikwent miał, gdzie parkować, bo do 10 stycznia w trakcie egzaminu robić tego nie musiał :x
6.03.2006 - zdane
21.03.2006 - odebrane
Avatar użytkownika
Myslovitz
 
Posty: 502
Dołączył(a): sobota 24 września 2005, 20:41
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Krzyk_oceanu » niedziela 08 stycznia 2006, 17:44

Myslovitz-

też miałam na celu zdawać w W-wie..
to jednak większa "szkoła życia" :P

równiez nie szłabym na łatwiznę,jakby nie ta sytuacja która obecnie panuje w w-wie..

już zdecydowalam-będę zdawala w siedlcach.

rzeczywiscie-dojazd to kłopot..
ale jest pociąg(bilet ok 20zł) albo pks ( o zgrozo tylko o godz. 6 30 z wawy :P ) ktory kosztuje grosze.

no i cos za cos..
skoro wybralam siedlce to bede musiala sie przystosowac.

ale chyba wole to niz ta niepewnosc w w-wie.
(za)bardzo chciałabym zdać...
Avatar użytkownika
Krzyk_oceanu
 
Posty: 83
Dołączył(a): niedziela 08 stycznia 2006, 16:29
Lokalizacja: Okolice Wawy

Postprzez Vella » niedziela 08 stycznia 2006, 19:30

Krzyk_oceanu - zdobądź numer do instruktora (z polecenia, albo z netu), umów się na dany dzień na jazdę (tak ze 2 godzinki, może 3). Tego samego dnia zapiszesz się na egzamin. I od razu zarezerwuj jazdy w dniu egzaminu. Też ze 2-3 godziny.
W ten sposób jeździsz do Siedlec tylko dwa razy, nie ma niepotrzebnego płacenia za dojazdy na lekcje.


Uczyłam się w Warszawie, i w przyszłosci (odległej jak nie wiem co) będe się właśnie tutaj musiała poruszać. Egzamin w innym miescie niekoniecznie jest pójściem na łatwiznę W moim przypadku zadecydowały w dużej mierze terminy (chociaż fakt, że w Lublinie nie ma np. tramwajów też nie był bez znaczenia:)) - nie miałam już szans zdążyć z egzaminem w stolicy przed 10 stycznia. A jak sie teraz okazuje to w ogóle nie wiadomo kiedy bym mogła do tego egzaminu podejść.
Do tego straszne trudności z zapisaniem się na egzamin łączony - teoria i praktyka w jednym dniu.
Naprawdę, polecam zdawanie egzaminu w innych miastach. Zwłaszcza w takiej sytuacji jaką w Warszawie obecnie mamy.
Coś być musi... coś być musi, do cholery, za zakrętem...
Avatar użytkownika
Vella
 
Posty: 585
Dołączył(a): środa 30 listopada 2005, 22:07
Lokalizacja: Warszawa - Lublin

Postprzez Krzyk_oceanu » niedziela 08 stycznia 2006, 19:34

hmm własnie nie znam żadnego dobrego instruktora w siedlcach, i nie znalazlam żadnych informacji ( polecanych przed innych kursantów) na ten temat :(

cóż,będę wybierala "w ciemno" .

znalazlam w siedlcach szkołę "Wałowa" gdzie mają chyba z 15 instruktorów i do każdego podany nr prywatny..

wylosuje sobie jakiegoś ;)
(za)bardzo chciałabym zdać...
Avatar użytkownika
Krzyk_oceanu
 
Posty: 83
Dołączył(a): niedziela 08 stycznia 2006, 16:29
Lokalizacja: Okolice Wawy

Postprzez dagmusia » niedziela 08 stycznia 2006, 21:28

ja też się poważnie zastanawiam nad zdawaniem poza warszawą :?
w tzw. okolicy rodzinę mam w płocku, miasto nawet trochę znam, bo często tam bywam,
ale tam nie ma opelków chyba :(
informacje, które tutaj podajecie o siedlcach są nawet zachęcające, muszę to rozważyć :hmm:
a może o płocku ktoś może coś powiedzieć?
bo moja rodzinka z płocka nie jest na bieżąco w tej kwestii, choć zleciłam juz im zrobienie wywiadu :wink:
nauka jazdy to świetna sprawa :D
polecam swojego super-instruktora;-)
Avatar użytkownika
dagmusia
 
Posty: 33
Dołączył(a): niedziela 18 grudnia 2005, 18:02
Lokalizacja: wawa

Postprzez Krzyk_oceanu » niedziela 08 stycznia 2006, 21:37

Dagma,a gdzie się uczysz? jestem ciekawa,kim jest ten super instruktor :)

wiesz,w płocku egzaminują na Oplu Agila i Fiacie PAnda..


naprawdę polecam Ci siedlce,wszystko wybadałam :P i wydaje się bardzo ok.

tu masz stronkę

www.word.siedlce.pl
(za)bardzo chciałabym zdać...
Avatar użytkownika
Krzyk_oceanu
 
Posty: 83
Dołączył(a): niedziela 08 stycznia 2006, 16:29
Lokalizacja: Okolice Wawy

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 202 gości