Kolejna próba po paru latach - kompletowanie dokumentów

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Kolejna próba po paru latach - kompletowanie dokumentów

Postprzez typu123489 » czwartek 23 sierpnia 2018, 14:39

Hej wszystkim,

Mam parę pytań dotyczących zdawania egzaminów na kategorię B oraz spraw "organizacyjnych" - sprawa tyczy się zdawania po paru latach przerwy (ostatnie podejście miałem około 5 lat temu).

1) Upewnienie się co do ważności badań lekarskich
Badania lekarskie jako takie miałem wykonywane ponad 10 lat temu - oczywiście uzyskałem odpowiedni "papierek". Niestety nie pamiętam już czy dokument był wystawiony na czas nieokreślony czy też obejmował pewien okres ważności. Rozumiem, że aby to sprawdzić należy podejść do działu komunikacji, tak ?

2) Ważność badań lekarskich, a przystąpienie do teorii/praktyki
No właśnie... załóżmy, że nie mam ważnych badań lekarskich - czy mogę w takim przypadku podejść chociaż do teorii ?

3) Jak podejść do ponownych badań ?
Zakładam, że potrzebuję skierowania na takowe. Pamiętam, że parę lat temu wystarczyło być kursantem danego OSK, a same badania były wykonywane w ramach kursu. Czy mogę podejść do dowolnego OSK i poprosić o skierowanie ?

4) Profil Kierowcy, a dokumenty w WORD
Pamiętam jak to 10 lat temu leciało się do WORDu z papierami z OSK żeby zarezerwować terminy egzaminów (nie inaczej było w moim przypadku :) ). Po pierwszym nieudanym "razie", zrobiłem sobie paro letnią przerwę i musiałem iść do działu komunikacji żeby przesłali moje dokumenty z powrotem do Ośrodka Ruchu Drogowego. Wówczas też wyrobiono mi Profil Kierowcy. No i teraz pytanie - mając takie "udogodnienie" jak PK i mając na uwadze fakt, że od ostatniego mojego podejścia minęło już parę lat (robimy podejście numer 3 ) - znowu muszę prosić o przeniesienie "papierów" do WORD ?

Pozdrawiam
typu123489
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 23 sierpnia 2018, 14:03

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości