lusterka podczas nowego egzaminu na prawko

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

lusterka podczas nowego egzaminu na prawko

Postprzez Marta :) » piątek 30 grudnia 2005, 01:56

Uslyszalam, ze na nowym egzaminie, podczas jazdy na łuku lusterka musza byc ustawione do jazdy czyli na pachołki a nie na linie. Ktos wie??
Marta :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 30 grudnia 2005, 01:49

Postprzez Vella » piątek 30 grudnia 2005, 10:23

Owszem, jazda będzie sie odbywać po szerszym łuku, i dzieki temu przy cofaniu będziemy mogli (musieli) patrzeć przez tylną szybę. Odpadnie więc ustawianie lusterek w dół.
A na inne manewry i tak nie będziesz ustawiać lusterek, bo przecież będą wykonywane na miescie. Tam nie patrzysz na linie tylko na stojące obok samochody, murki, etc.
Coś być musi... coś być musi, do cholery, za zakrętem...
Avatar użytkownika
Vella
 
Posty: 585
Dołączył(a): środa 30 listopada 2005, 22:07
Lokalizacja: Warszawa - Lublin

Postprzez Marta :) » piątek 30 grudnia 2005, 13:35

Hmmm... a ja juz trenowalam patrzac na pachołki i fragment lini, ktory widzialam w lusterku i tak spokojnie mozna przejechac. To patrzenie w tylna szybe jest konieczne??
Marta :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 30 grudnia 2005, 01:49

Postprzez wiruswww » piątek 30 grudnia 2005, 13:58

taki łuk jak teraz bedzie to z zamknietymi oczami bedzie mozna robic, nie ma co sie bac lusterek do gory.
Czasami mam dość tej całej techniki. Przez tą całą technologie ludzie oduczyli się rozmawiać twarzą w twarz :( I to jest naprawde smutne.
Avatar użytkownika
wiruswww
 
Posty: 553
Dołączył(a): niedziela 29 sierpnia 2004, 13:35
Lokalizacja: Podlasie

Postprzez EwciaMarchewcia » piątek 30 grudnia 2005, 14:11

Na temat nowego łuku i całego przygotowania do jazdy co nieco możecie zobaczyć i przeczytać tu: www.prawko-kwartnik.info/images/nowytor3.html
Pozdrawiam.
EwciaMarchewcia
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela 20 listopada 2005, 14:21

Postprzez Marta :) » piątek 30 grudnia 2005, 15:11

Wlasciwie wszyscy tak mowia, a tymczasem wiekszosc szkol jazdy nie ma jeszcze takiego placu na ktorym mozna by to pocwiczyc, a trudno uczyc sie jazdy po łuku weższym bez lusterek... Ja osobiscie probowalam (nie patrzec w lusterka) i ani razu mi nie wyszlo, a z łukiem na starych zasadach nie mam zadnych problemow.
Marta :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 30 grudnia 2005, 01:49

Postprzez Grauko » piątek 30 grudnia 2005, 17:21

Ja wiem, chyba nie ma co panikować odnośnie lusterek. W końcu szerokość placu wynosić będzie 3 m, więc nie powinno być problemów ze zdaniem (oby :D ).
To prawda, większość szkół jazdy jeszcze nie wymalowała nowych łuków - przecież jeszcze zostało "trochę" ludzi zdających na starych zasadach. Osobiście zdaje nowy egzamin i to 13 stycznia w ... piątek :D. Jeszcze nie miałem okazji jeździć na nowym placu, ale instruktor powiedział, że 11.01 się tam znajde . :shock:
Grauko
 
Posty: 85
Dołączył(a): piątek 30 grudnia 2005, 17:15
Lokalizacja: Polska


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 236 gości