Cena

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez riven » niedziela 01 stycznia 2006, 18:10

Z tym parkowaniem nie musi być tak, że będzie sie ono odbywało na mieście czy na parkingu. Mój instruktor na przykład mówił mi, że parkowania nadal będzie czył na placu manewrowym, tyle że odpowiednio go przerobi - zwiększy przede wszystkim odległości pomiędzy słupkami tak, żeby po zaparkowaniu można było swobodnie otworzyć drzwi (czyli tak jak na prawdziwym parkingu, a nie jak teraz - żeby tylko nie najechać na linię) Zastanawiał sie też nad ustawieniem jakiejs atrapy samochodu obok stanowiska - takie rozwiązanie jest bardziej bezpieczne niż narażanie na straty właścicieli samochodów zaparkowanych na miescie :)
01.08.2005 - let's get it started...
03.11.2005 - podejście #1 - WORD Gdynia - teoria zaliczona [zero błędów], praktyka oblana [plac]
24.11.2005 - podjeście #2 - oblane [miasto]
14.12.2005 - zdane i 27.12.2005 odebrane
riven
 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek 10 listopada 2005, 00:45
Lokalizacja: Wejherowo

Postprzez wiruswww » niedziela 01 stycznia 2006, 19:18

No potrzeba matką wynalazców, niewazne jak bede tego uczyć, wazne że bedą. a skoro tak czy siak będą i zapewno tyle samo czasu co uczyli (żeby nie wzrosly koszty prowadzenia osk) w niektorych przypadkach nie widze powodu wzrostu cen, ale polska rzeczywistosc jest taka że jak nadaza się okazaja to trzeba wyciągnąc kase. Jak ja sie ciesze że mam już prawko i nie musze się z tym uzerac
Czasami mam dość tej całej techniki. Przez tą całą technologie ludzie oduczyli się rozmawiać twarzą w twarz :( I to jest naprawde smutne.
Avatar użytkownika
wiruswww
 
Posty: 553
Dołączył(a): niedziela 29 sierpnia 2004, 13:35
Lokalizacja: Podlasie

Postprzez kropek64 » wtorek 03 stycznia 2006, 12:42

ja byłem się pytać mojego przyszłego (mam nadzieję ze na niego trafię) instruktora i mówił, że jak się zapiszę teraz (tzn prze 10 stycznia) to będe miał po starych stawkach (1200 zł) :D ale i tak kurs zacznę trochę później bo mi czasowo teraz nie odpowiada a właściciel się zgodził :D tak więc zaczynammm ten piękny (mam nadzieję) okres zdobywania prawka... :wink:
29.05.2006 ==> niestety
03.06.2006 ==> yeahhhh.... :) i wiadomo o co chodzi

Obrazek
Avatar użytkownika
kropek64
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek 26 grudnia 2005, 13:35
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez tikas » wtorek 03 stycznia 2006, 23:35

riven napisał(a):Z tym parkowaniem nie musi być tak, że będzie sie ono odbywało na mieście czy na parkingu. Mój instruktor na przykład mówił mi, że parkowania nadal będzie czył na placu manewrowym, tyle że odpowiednio go przerobi - zwiększy przede wszystkim odległości pomiędzy słupkami tak, żeby po zaparkowaniu można było swobodnie otworzyć drzwi (czyli tak jak na prawdziwym parkingu, a nie jak teraz - żeby tylko nie najechać na linię) Zastanawiał sie też nad ustawieniem jakiejs atrapy samochodu obok stanowiska - takie rozwiązanie jest bardziej bezpieczne niż narażanie na straty właścicieli samochodów zaparkowanych na miescie :)



taaaa taaaa a pózniej podczas egzaminu będziesz musiał wyjechać z parkingu na prawdziwą drogę z samochodami i zobaczymy co wtedy będzie.... :shock:
Bochnia
Avatar użytkownika
tikas
 
Posty: 156
Dołączył(a): środa 16 listopada 2005, 15:37
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez Mesee » poniedziałek 16 stycznia 2006, 15:58

Poprawka teorii i ponowne przystąpienie do egzaminu teoretycznego na 100% kosztuje 78 zł, a nie jak napisała dianda 22zł. Taki cennik wisi w "moim" Pordzie.
kat.B- od 30.01.2006

:-D :-D :-D
Avatar użytkownika
Mesee
 
Posty: 130
Dołączył(a): środa 31 sierpnia 2005, 20:17
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot

Postprzez Vella » poniedziałek 16 stycznia 2006, 16:12

Mesee napisał(a):Poprawka teorii i ponowne przystąpienie do egzaminu teoretycznego na 100% kosztuje 78 zł, a nie jak napisała dianda 22zł. Taki cennik wisi w "moim" Pordzie.

Coś Ci się pomyliło, albo w tym PORDzie niedokładnie to napisali.

Widzisz egzamin teoretyczny kosztuje teraz 22. Jak oblejesz to płacisz tylko te 22 zł.
(chociaż spotkałam się z tym, że za niestawienie się na egzamin dopłacana jest jakaś tam kara. Ale mniejsza z tym).

Ale jeśli masz egzamin łączony to gdy oblejesz teorię nie możesz podejść do praktyki - a w takiej sytuacji przepada Ci połowa kwoty, jaką zapłaciłaś za praktykę.

Dlatego, gdy ktos oblał teorię to musi teraz wpłacić 78 zł. Czyli cenę egzaminu teoretycznego (22 zł) + połowę ceny egzaminu praktycznego (czyli 112:2=56).

Teraz jasne? :)
Coś być musi... coś być musi, do cholery, za zakrętem...
Avatar użytkownika
Vella
 
Posty: 585
Dołączył(a): środa 30 listopada 2005, 22:07
Lokalizacja: Warszawa - Lublin

Postprzez Mesee » poniedziałek 16 stycznia 2006, 16:19

No to ja już nie wiem Vella.
Pytałam sie babki przyjmującej dokumenty- ile będę płaciła za teorię w marcu -kiedy termin ważności mojego egzaminu się przedawni, to powiedziała, ze 78.
kat.B- od 30.01.2006

:-D :-D :-D
Avatar użytkownika
Mesee
 
Posty: 130
Dołączył(a): środa 31 sierpnia 2005, 20:17
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot

Postprzez ella » poniedziałek 16 stycznia 2006, 16:25

Mesee napisał(a):No to ja już nie wiem Vella.
Pytałam sie babki przyjmującej dokumenty- ile będę płaciła za teorię w marcu -kiedy termin ważności mojego egzaminu się przedawni, to powiedziała, ze 78.

Kobitka musiała się pomylić. Vella bardzo dobrze wyliczyła te 78 zł.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez alternativa » środa 18 stycznia 2006, 21:03

jesli instruktor uwaza, ze mu samochod za duzo pije, to nie musi byc instruktorem :P takie sa zasady wolnego rynku, jesli komus sie cos nie oplaca, to niech z tego zrezygnuje.
*****
recydywistka
alternativa
 
Posty: 36
Dołączył(a): środa 05 stycznia 2005, 11:22

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 126 gości