Przekroczenie linii warunkowego zatrzymania.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Przekroczenie linii warunkowego zatrzymania.

Postprzez Serasm » wtorek 05 czerwca 2018, 11:17

Witajcie.

Co zrobić kiedy wjechało się za linie warunkowego zatrzymania i zatrzymało przed przejściem dla pieszych, nie widzi się sygnalizatora, a nie można cofnąć?
Czy w sytuacji gdy piesi mają czerwone mogę przejechać przez pasy, zatrzymać się tuż przed skrzyżowaniem i skorzystać z "oczu" kierowcy z tyłu?
Serasm
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 30 maja 2018, 09:14

Re: Przekroczenie linii warunkowego zatrzymania.

Postprzez gumik » środa 06 czerwca 2018, 10:54

Skoro stoisz przed przejściem, to nie możesz po prostu skorzystać z "oczu" kierowcy z tylu?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Przekroczenie linii warunkowego zatrzymania.

Postprzez Serasm » środa 06 czerwca 2018, 11:49

W sytuacji gdy wiesz że na sygnalizatorze jest czerwone to z tym nie ma problemu ale co w sytuacji gdy kierowcy którzy są za Tobą nie dadzą Ci sygnału ponieważ nie chcą Ciebie stresować?
Serasm
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 30 maja 2018, 09:14

Re: Przekroczenie linii warunkowego zatrzymania.

Postprzez kolezankafilizanka » piątek 15 czerwca 2018, 12:36

Serasm napisał(a):W sytuacji gdy wiesz że na sygnalizatorze jest czerwone to z tym nie ma problemu ale co w sytuacji gdy kierowcy którzy są za Tobą nie dadzą Ci sygnału ponieważ nie chcą Ciebie stresować?


Miałam wiosną taką sytuację: z tyłu nadjechał pojazd uprzywilejowany, musiałam się ewakuować, a tam straciłam z oczu sygnalizator. Duże skrzyżowanie przy dworcu głównym, dużo aut.

W końcu wychyliłam się z okna, do pani z tyłu i wskazałam na sygnalizator i drogę. Pokręciła głową, że nie. Obserwowałam ją dalej, aż machnęła, że można jechać. Jeżdżę niecałe 2 lata, najadłam się strachu. Co było miłe, nikt z tyłu nie trąbił i nie pyskował, jak to często bywa...
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przekroczenie linii warunkowego zatrzymania.

Postprzez gumik » piątek 15 czerwca 2018, 14:08

Serasm napisał(a):W sytuacji gdy wiesz że na sygnalizatorze jest czerwone to z tym nie ma problemu ale co w sytuacji gdy kierowcy którzy są za Tobą nie dadzą Ci sygnału ponieważ nie chcą Ciebie stresować?
A jak podjedziesz dalej, to juz nie bedzie im przeszkadzało, ze Cie będą stresowac? Nie rozumiem Twojego toku rozumowania. Tak, czy tak będziesz musiał sie jakoś zorientować, ze zapalilo sie zielone. Stoisz przed przejściem, to już tam zostań. Wejdzie pieszy, a Ty go potracisz i będziesz miał problem.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości