Druga kategoria

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Druga kategoria

Postprzez Kressh » wtorek 01 maja 2018, 20:19

Witam, od października mam kat A, teraz nadszedł czas, by zrobić kat B i nurtuje mnie jedna rzecz, otóż nie zostały mi oddane badania lekarskie w urzędzie kiedy w maju 2017r wyrabiałem PKK, i nie wiem czy muszę iść robić je ponownie żeby zrobić drugą kategorię czy mają je w systemie że wszystko ze mną w porządku? I drugie pytanie: czy musze przynosić drugie zdjęcie, jeśli będą mi tylko wymieniać prawo jazdy z dopisanym B?
Kressh
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 01 maja 2018, 20:12

Re: Druga kategoria

Postprzez Adip1 » piątek 11 maja 2018, 16:52

Napiszę jeśli jeszcze nie znalazłeś odpowiedzi.
Badania na kat A,B zazwyczaj wydawane są bezterminowo (jeśli nie ma wątpliwości co do stanu zdrowia) ,więc założyć można że są ważne ,tyle tylko że wypadałoby wiedzieć na którą kategorie zostały wydane.
Jeśli masz na zaświadczeniu tylko kat A ,a zapewne tak jest (jeśli nie powiedziałeś lekarzowi że w przyszłości chciałbyś robić też B) to musisz iść jeszcze raz i zrobić nowe.
Oczywiście w urzędzie można to sprawdzić.
Foto załącza się do wniosku o wydanie prawa jazdy i teoretycznie już tam zostaje. Od decyzji urzędnika (bardziej jego chciejstwa lub też nie) zależy czy na chwile;-) przeniesie je z jednego wniosku do drugiego.
Ja osobiście prześlizgałem się na jednym foto przez 3 kat ,ale słyszałem od ludzi na kursach że w urzędach chcieli nowe foto.
To chyba tyle ,jakbyś miał pytania zapraszam. co wiem podpowiem
Adip1
 
Posty: 12
Dołączył(a): piątek 11 maja 2018, 16:31
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości