Nie ważny dowód osobisty

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Nie ważny dowód osobisty

Postprzez Danger1414 » piątek 16 marca 2018, 11:51

Witam, zgubiłem swój dowód, złozyłem podanie o nowy, jednakże znalazłem stary.. na praktyczny będę miał nowy już, ale na teroie nie zdąże.. czy na egzaminie teoretycznym przy okazaniu dowodu sprawdzają tylko pesel i czy ważność dowodu nie upłyneła? czy rówiez sprawdzają czy nr dowodu się zgadza przy tym który podawało się przy PKK?
Danger1414
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 16 marca 2018, 11:42

Re: Nie ważny dowód osobisty

Postprzez kolezankafilizanka » poniedziałek 19 marca 2018, 19:25

Danger1414 napisał(a):czy rówiez sprawdzają czy nr dowodu się zgadza przy tym który podawało się przy PKK?


Zadzwoń do WORD, póki masz czas. Sądzę, że dowody sprawdzają dokładnie.
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie ważny dowód osobisty

Postprzez JAKUB » środa 21 marca 2018, 20:01

Przesuń egzamin, bo Cię wyproszą z sali.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Nie ważny dowód osobisty

Postprzez Wikki » środa 21 marca 2018, 23:49

Na dwoje babka wróżyła, może będziesz miał szczęscie, a może wyrzucisz pieniądze w błoto. Na Twoim miejscu skontaktowałbym się z osobami decyzyjnymi.
Wikki
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 21 marca 2018, 23:33

Re: Nie ważny dowód osobisty

Postprzez Blacksmith » czwartek 22 marca 2018, 04:45

JAKUB napisał(a):Przesuń egzamin, bo Cię wyproszą z sali.

Ciebie wyproszą z sali !! Nie wprowadzaj człowieka w błąd. Póki nie dostanie nowego dowodu to stary jest ważny.
P.S- Mój znajomy pokazał swojego (bardzo podobnego do siebie) brata dowód osobisty i zdał za niego Prawo Jazdy. Do dzisiaj się ciesze, że WORD w ten sposób został wydymany. Oby jak najwięcej takich akcji.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Nie ważny dowód osobisty

Postprzez jasper1 » czwartek 22 marca 2018, 07:43

Ten dowód został unieważniony w momencie zgłoszenia jego utraty. Posługiwanie się nim grozi poważnymi konsekwencjami prawnymi. Natychmiast po odnalezieniu powinien być zwrócony do organu wydającego.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Nie ważny dowód osobisty

Postprzez Wanop » wtorek 27 marca 2018, 11:04

Stary ja miałem identczną sytuacje w 2013 roku znalazłem dowód ale był już unieważniony olałem to poszedłem do wordu i zdałem prawko mam je do dzisiaj i żadnych kłopotów :D
Wanop
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 27 marca 2018, 10:59

Re: Nie ważny dowód osobisty

Postprzez skov » środa 28 marca 2018, 21:03

Egzaminatora interesuje imię, nazwisko, pesel i ważność dokumentu. Jeżeli dokument po upływie ważności - egzamin się nie odbywa. Pomijam przypadki losowe gdzie egzaminator jednak ten fakt przeoczy bo i tak może się zdarzyć.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Nie ważny dowód osobisty

Postprzez Kaarolina1213 » poniedziałek 25 marca 2019, 10:21

W styczniu wzięłam ślub w Niemczech. W maju jadę na kurs prawa jazdy do Polski. Dowodu jeszcze nie wymieniłam. Według polskiego prawa, aby uznali to iż wzięłam ślub muszę umiejscowić akt ślubu i dopiero starac się o dowód z innym nazwiskiem. ( dla urzędów w Polsce nadal jestem Panną ) wizyta w konsulacie najbliższa dopiero 9 maja, gdzie 6 rozpoczynam już kurs. Mogę zdać prawo jazdy na starym dowodzie A później wymienić na nowe nazwisko?
Kaarolina1213
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 25 marca 2019, 10:16


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości