Zaświadczenie lekarskie - przeoczenie lekarza

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Zaświadczenie lekarskie - przeoczenie lekarza

Postprzez unionjack » piątek 26 stycznia 2018, 18:29

Witam wszystkich,
zaczynam dopiero kurs i jestem po badaniu lekarskim. Wgłębiając się w temat dowiedziałem się o ograniczeniach w kierowaniu samochodem ze względu na noszenie okularów/soczewek. Lekarz nie pytał mnie o to czy mam wadę wzroku, przeczytałem cyfry z tablicy i tyle, nie pomyślałem nawet o tym żeby mu to zgłaszać. Na codzień noszę soczewki. PKK już założone, więc dokumenty już są w urzędzie. Badam się regularnie u okulisty, a bez soczewek nawet z domu nie wyszedłbym, więc nie bezpieczeństwo innych jest problemem, a ewentualnie co jeśli to jakoś później wyjdzie na jaw albo egzaminator dostrzeże, że mam na oczach soczewki, mimo że takiego obowiązku nie mam wpisanego w papierach. Co powinienem zrobić - iść jeszcze raz do tego lekarza po drugie zaświadczenie i zanieść do urzędu żeby dołączyli do akt? To w ogóle możliwe?

Pozdrawiam.
unionjack
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 26 stycznia 2018, 18:12

Re: Zaświadczenie lekarskie - przeoczenie lekarza

Postprzez gumik » wtorek 30 stycznia 2018, 21:04

Myślę, że szansa, że cokolwiek z tego będzie nieprzyjemnego jest nikła. Soczewki na egzaminie możesz mieć. Nikt Ci nie zabroni. W końcu soczewki nie tylko są korekcyjne, ale np. wyostrzające kolor oczu, czy też zmieniające kolor. Gorzej w drugą stronę. Jeśli masz wpisane, że masz być w soczewkach, to nie możesz jechać bez nich.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości