dynamika jazdy na skrzyżowaniach

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

dynamika jazdy na skrzyżowaniach

Postprzez nick112 » wtorek 09 stycznia 2018, 21:41

Cześć właśnie dzisiaj (przez stres) oblałem egzamin powodem nieustąpienia pierwszeństwa
Mojim problemem (podczas tego stresu) było coś takiego "brak umiejętności oceny odległości i prędkości innych pojazdów" tzn że np czekałem na jakiś samochód z pierwszeństwem za długo lub raz za szybko wyjechałem. Normalnie nie mam tego problemu jednak stres robi swoje dlatego w chwili gdy nie będe mógł trzeźwo ocenić systuacji chciałbym was zapytać o gotowca czyli od jakiej odległości od pojazdu mogę przed nim przejechać w prędkościach 20/50/80km/h? Screeny mile, widziane z góry dzięki!
nick112
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 09 stycznia 2018, 21:21

Re: dynamika jazdy na skrzyżowaniach

Postprzez rpa » piątek 19 stycznia 2018, 15:14

Niestety, nie da się tego pokazać na obrazkach czy filmach, ponieważ nie odwzorowują one odpowiednio perspektywy ani prędkości. Poza tym samochody zmieniają prędkość w trakcie jazdy. Wyczucie odległości i prędkości to absolutna podstawa, więc musisz to w sobie wyćwiczyć tak, byś potrafił to zrobić za każdym razem, w każdej sytuacji.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: dynamika jazdy na skrzyżowaniach

Postprzez JAKUB » sobota 20 stycznia 2018, 19:02

Kierowcy to: cholerycy, sangwinicy, melancholicy i flegmatycy.
W stresie mów sobie : "nie wyrywaj - flegmatycy też mają prawo jazdy".
Jak stres Cie opuści (za ok. 15 sekund) gdy nic się nie dzieje - pokaż moc, ... , ale nie za bardzo, bo Cie choleryk poniesie.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: dynamika jazdy na skrzyżowaniach

Postprzez Cyryl » sobota 20 stycznia 2018, 19:18

nick112 napisał(a):...czekałem na jakiś samochód z pierwszeństwem za długo lub raz za szybko wyjechałem...


wydaje mi się, że przyczyną oblania była właśnie niespójna jazda.

jeżeli byś na każdym skrzyżowaniu (nie mając pierwszeństwa) czekał trochę dłużej niż inni, to chyba by przeszło.
masz mało doświadczenia, jesteś ostrożny, można to zaakceptować.

jeżeli byś na każdym skrzyżowaniu (nie mając pierwszeństwa) wjeżdżał dynamicznie, szybko, to chyba również by przeszło.
czujesz się pewnie, jeździsz zdecydowanie, też do akceptacji.

ale Ty w podobnych sytuacjach zachowujesz się diametralnie różnie i wychodzi na to, że jesteś mało przewidywalny w swych poczynaniach na drodze. bo czy jesteś ostrożny, czy też pewny?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości