Odbiór prawa jazdy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

O co chodzi z tym statusem.

Postprzez Adi16 » poniedziałek 22 czerwca 2015, 15:12

Witam. Pierwszego czerwca zdałem egzamin na kategorie B, osiemnaste urodziny mialem 16 czerwca jednak od 1 czerwca na infocar.pl caly czas widniej status PKK zostało zaktualizowane przez WORD
Data ustawienia statusu: 01/06/2015 Wszystkie opłaty zostały przezemnie wykonane. Czy ten status jest prawidłowy, czy isc sprawdzic sprawę do urzedu?
Adi16
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 22 czerwca 2015, 15:06

Re: O co chodzi z tym statusem.

Postprzez JAKUB » poniedziałek 22 czerwca 2015, 16:13

Gratuluję zdanego egzaminu. Urząd może wysłać dokumenty do produkcji w PWPW dopiero po ukończeniu przez osobę 18-lat. Max. do piątku status się zmieni.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez planetka » środa 01 lipca 2015, 15:45

1. Ile teraz czeka sie mniej wiecej na odbior prawa jazdy ?

2. Czy po zdaniu musze odrazu zaplacic pieniadze czy przy odbiorze ?

3. Jaka to kwota

Pozdr :wink:
planetka
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek 26 marca 2015, 21:29

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez erniio13 » piątek 03 lipca 2015, 02:41

30 czerwca zdałem prawo jazdy na starych zasadach, opłaciłem prawo jazdy w kasie i poszedłem do starostwa.Pani zapytała mnie w którym roku zapisywałem się na kurs , przed czy po zmianach. Moje pytanie brzmi, czy nie będzie komplikacji przy wydawaniu prawa jazdy bez PKK
erniio13
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 03 lipca 2015, 02:38

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez nicramlfc » poniedziałek 06 lipca 2015, 22:52

23 czerwca zdałem prawko, od razu po zdaniu pojechałem zapłacić, a w statusie na infocar nie mam zaznaczonego
Kod: Zaznacz cały
[code]PKK zostało przyjęte przez wydział komunikacj

Oznacza to, że:
Urząd wydający prawo jazdy otrzymał informację o zakończeniu procesu egzaminowania. Przed rozpoczęciem procesu zamówienia i produkcji prawa jazdy , należy uiścić opłatę za wydanie dokumentu. Opłaty można dokonać na poczcie, w banku lub za pośrednictwem np. aplikacji ”Info-car”.[/code]
nicramlfc
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 06 lipca 2015, 22:44

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez TheXX » poniedziałek 20 lipca 2015, 21:02

Witam 18.07.2015 w Rzeszowie udało się zdać egzamin praktyczny za 2 razem :)

Dziś 20.07.2015 złożyłem wniosek o wydanie prawa jazdy i opłaciłem dokument. Pani powiedziała, że 2 tyg należy odczekać, ale mogę śledzić status prawka na stronie. No to dla hecy wszedłem na stronkę zaraz po przyjechaniu do domu z urzędu. Wpisałem pesel, imię, nazwisko i wyskoczyło info, że prawo jazdy gotowe do odbioru... I tu mnie zamurowało... Po kilku godzinach?!

Są 3 nowe statusy z dnia dzisiejszego:

-Dokument został zamówiony 20/07/2015
-Dokument do odbioru w urzędzie.
-Dokument wydany.

Jutro zadzwonię, ale ciekaw jestem czy to ich błąd czy po prostu mi się udało załatwić w ekspresowym tempie ? :)

Z góry dzięki za podpowiedzi, opinie.
Pozdrawiam

edit.

Jestem tępy jak nóż do masła... 3 statusy się pojawiły ale ciemna kropa jest przy "-Dokument został zamówiony 20/07/2015". Czyli z tego co obok statusu jest napisane wynika, że prawko odbiorę najpewniej w przyszłym tyg, bo 7 dni roboczych :)
TheXX
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 20 lipca 2015, 20:53

Zdane egzamin, problemy przy odebraniu prawa jazdy.

Postprzez chrystian » środa 22 lipca 2015, 11:01

Cześć, jestem nowy więc jeśli napisałem w złym dziale to proszę nie bić a wybaczyć.

Około dwa tygodnie temu zdałem prawo jazdy za pierwszym razem, zapłaciłem tego samego dnia za wydanie prawa jazdy i powiedziano mi że trzeba będzie czekać 10 dni roboczych, które powoli mija a raczej minie jutro. Dodam też że urzędas był dla mnie bardzo nie miły a swoim zachowaniem chciał mi udowodnić jaki jestem mało inteligentny, takie doznałem odczucie ale mniejsza o to. Jako iż jestem człowiekiem o małej cierpliwości i mam wielki zapał do kierowania autem od dzieciaka. Przechodząc do sedna sprawy, sprawdzając na info car dzień w dzień status wczorajszego dnia ukazał się status że dokument jest gotowy do odebrania. Więc zabrałem rowerek między nogi i jechałem 20km to urzędu żeby odebrać prawo jazdy, ucieszony droga mi szybko minęła. Urzędas w środku, już nie chamski a z miłym i uspakajającym uśmiechem mówi że zaszedł jakiś błąd, komplikacja? Coś takiego i że dokument dopiero w poniedziałek (20.07) został zamówiony. Mój zachwyt natychmiast opadł, a na moją twarz wkradła się złość z pytaniem "Ile będziecie kazali mi jeszcze czekać, ponieważ pani ostatni raz powiedział mi że to będzie 10 dni, które właśnie mijają.

I tu mam pytanie, czy moge się spodziewać prawa jazdy w tym tygodniu, jeśli w poniedziałek pokazał się dopiero status że jest zamówione?

Czy mogę gdzieś oskarżyć ową panią? Jeśli przyszło mi tam coś załatwić po raz drugi, byłem tam z wielkim zniechęceniem bo co się nie odezwała to z wielką łaską, a kiedy coś spieprzyła to była miluśka.
chrystian
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 22 lipca 2015, 10:47

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez chrystian » środa 22 lipca 2015, 11:06

TheXX napisał(a):Witam 18.07.2015 w Rzeszowie udało się zdać egzamin praktyczny za 2 razem :)

Dziś 20.07.2015 złożyłem wniosek o wydanie prawa jazdy i opłaciłem dokument. Pani powiedziała, że 2 tyg należy odczekać, ale mogę śledzić status prawka na stronie. No to dla hecy wszedłem na stronkę zaraz po przyjechaniu do domu z urzędu. Wpisałem pesel, imię, nazwisko i wyskoczyło info, że prawo jazdy gotowe do odbioru... I tu mnie zamurowało... Po kilku godzinach?!

Są 3 nowe statusy z dnia dzisiejszego:

-Dokument został zamówiony 20/07/2015
-Dokument do odbioru w urzędzie.
-Dokument wydany.

Jutro zadzwonię, ale ciekaw jestem czy to ich błąd czy po prostu mi się udało załatwić w ekspresowym tempie ? :)

Z góry dzięki za podpowiedzi, opinie.
Pozdrawiam

edit.

Jestem tępy jak nóż do masła... 3 statusy się pojawiły ale ciemna kropa jest przy "-Dokument został zamówiony 20/07/2015". Czyli z tego co obok statusu jest napisane wynika, że prawko odbiorę najpewniej w przyszłym tyg, bo 7 dni roboczych :)




Sam siebie wprowadziłeś w błąd lub nie zauważyłeś, tam są wypisane wszystkie 3 statusy ale jeden z nich jest wyróżniony (pogrubiony czy coś) i to oznacza że jest w trakcie tej realizacji więc pewnie dopiero twój dokument jest zamówiony.
chrystian
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 22 lipca 2015, 10:47

Re: Zdane egzamin, problemy przy odebraniu prawa jazdy.

Postprzez Zawiszak89 » środa 22 lipca 2015, 19:06

Nasuwają mi się 2 pytania a mianowicie ....

Dlaczego nie zadzwoniłeś do WK i nie zapytałeś czy PJ jest już do odbioru gdy zobaczyłeś na info-car że prawko do odbioru będąc pewnym na 200 % że warto jechać te 25 km po odbiór ...

2.Nie wiem czy wiesz ale na prawko możesz czekać do 14 dni roboczych taka jest zasada więc nie rozumiem cie do kogo te pretensje jak wszystko idzie zgodnie z planem i te 14 dni musisz czekać chyba że wyrobią wcześniej.

I na zakończenie lepiej używać telefonów w celu dowiedzenia się bo przecież to mało kosztuje ;) .
27.08.2009- Zdane Prawko
Zawiszak89
 
Posty: 37
Dołączył(a): niedziela 28 grudnia 2014, 12:00

zdalam prawko, a nie mam konta na portalu osk

Postprzez klaudia1209 » niedziela 26 lipca 2015, 13:26

Hej

Zdalam prawko w piatek, ale calkiem zapomnialam o rejestracji na portalu osk dzisiaj chcialam to zrobic, ale wyskakuje komunikat o przeterminowaniu aktywacji konta..

Boje się czy teraz będę mogla dostac prawko .. Jutro idę do wydzialu komunikacji, ale az mnie skreca z nerwow.

Mial ktos podobna sytuacje?
klaudia1209
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 26 lipca 2015, 12:42

Re: zdalam prawko, a nie mam konta na portalu osk

Postprzez terror » niedziela 26 lipca 2015, 22:46

Na jakim znowu portalu OSK? Nigdzie nie musisz zakladać konta. Po prostu czekaj.

Tutaj możesz sobie sprawdzić jak idzie postęp: https://info-car.pl/infocar/prawo-jazdy ... tatus.html
PJ: B, C
Avatar użytkownika
terror
 
Posty: 65
Dołączył(a): wtorek 26 maja 2015, 23:27

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez klaudia1209 » niedziela 26 lipca 2015, 23:29

Jak skladalam wniosek w gminie o wydanie pkk to musialam podac maila, potem na tego maila dostalam wiadomosc ze zostalam zarejestrowana w osk i aby dokonczyc rejestracje mam kliknac w link itd. I to o ten portal chodzi

W necie nie widze nic na ten temat, więc mam nadzieje ze teraz w WK nie bedzie jakichs problemów no ale zobaczymy
klaudia1209
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 26 lipca 2015, 12:42

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez klaudia1209 » poniedziałek 27 lipca 2015, 10:27

Byłam w WK i podobno wszystko będzie w porzadku, to rejestrowanie nie bylo niezbedne :) A już się balam że moj egzamin zdany (cudem) za pjerwszym razem nie przyda się na nic :D

Jak ktos bylby taką gapa jak ja to może się uspokoić ;)
klaudia1209
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 26 lipca 2015, 12:42

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez Rogatek » czwartek 30 lipca 2015, 12:06

Rejestracja na portalu OSK? Bzdura :?
Obrazek

Kategoria B: 04-04-2012 za pierwszym
Kategoria C: 24-07-2015 za pierwszym
Kategoria D: --
Rogatek
 
Posty: 136
Dołączył(a): sobota 10 listopada 2012, 00:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez adwokop » czwartek 30 lipca 2015, 19:20

Ja na odbiór prawka czekałem równe 2 tygodnie.
adwokop
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa 29 lipca 2015, 13:13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości