Odbiór prawa jazdy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez Nowy1335 » niedziela 20 listopada 2016, 10:04

Witam,
nie chcę zakładać nowego tematu, wiec zapytam tutaj. Sprawa może dla niektórych głupia, dla niektórych oczywista. Kilka dni temu zdałem egzamin praktyczny, dokonałem opłaty za dokument i czekam na odbiór. Jak rozpoczynałem kurs pod koniec zeszłego roku, byłem bombardowany różnego rodzaju informacjami o zmianie przepisów etc. Wiadomo - nie weszły. Styczeń 2017 - znowu. Pełno informacji na różnych stronach, w gazetach, pewnie też nie wejdą. Przekopałem internet, to samo było "Styczeń 2015, Styczeń 2014" i tak dalej. Cały czas zalewa nas ogrom informacji o zmianach, które weszły, nie weszły, zamierzają wejść etc.

Moje pytanie brzmi, jakie i czy mnie jako młodego kierowce obwiązują jakieś ograniczenia, ile trwa okres ochronny, ile stłuczek, ile punktów, czy są ograniczenia co do prędkości, co powinienem wiedzieć. Szukam rzetelnych informacji i źródeł, albo gdzie odpowiedzi na moje pytania mogę szukać.


Dzięki i pozdrawiam ;)
Nowy1335
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 20 listopada 2016, 09:54

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez maksiu432 » poniedziałek 21 listopada 2016, 15:54

Ta ustawa ma wejść w życie w czerwcu 2017 z tego co ostatnio w TV słyszałem, może ktoś potwierdzić albo wypowiedzieć się w tym temacie ?
maksiu432
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 21 listopada 2016, 15:52

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez eragon » poniedziałek 21 listopada 2016, 19:51

Skoro uprawnienia "zdobyłes" teraz to nic cię nie ogranicza oprócz punktów - 20 przez rok, potem 24 .. Powodzenia..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez mcspecjal » piątek 02 grudnia 2016, 10:05

Hejka, mam takie pytanko. Dzisiaj zapłaciłem online za wydanie prawa jazdy. Ile może trwać realizacja przelewu?
mcspecjal
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 02 grudnia 2016, 10:01

Opłata za wydanie prawa jazdy?

Postprzez kamiladamowicz » wtorek 06 grudnia 2016, 20:39

Witam,
wczoraj zdałem egzamin praktyczny (wynik pozytywny) i teraz muszę tylko opłacić "plastik" (100,50 zł).

Teraz w statusie mam taką informację:

PKK zostało zaktualizowane przez WORD
Data ustawienia statusu: 05/12/2016
Proces egzaminowania został zakończony. Do urzędu wydającego prawo jazdy, została wysłana informacja o zakończeniu procesu egzaminowania.


Kiedy mogę dokonać opłaty przez internet?

Teraz, gdy mam ten status:
PKK zostało zaktualizowane przez WORD
Data ustawienia statusu: 05/12/2016
Proces egzaminowania został zakończony. Do urzędu wydającego prawo jazdy, została wysłana informacja o zakończeniu procesu egzaminowania.

Czy dopiero w momencie, gdy będzie taki status?:
PKK zostało przyjęte przez wydział komunikacji
Urząd wydający prawo jazdy otrzymał informację o zakończeniu procesu egzaminowania. Przed rozpoczęciem procesu zamówienia i produkcji prawa jazdy , należy uiścić opłatę za wydanie dokumentu. Opłaty można dokonać na poczcie, w banku lub za pośrednictwem np. aplikacji ”Info-car”.


Szukałem odpowiedzi, ale nigdzie nic sensownego nie mogę znaleźć :(
kamiladamowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 06 grudnia 2016, 20:30

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez Arthadel » piątek 30 grudnia 2016, 16:27

20.12.2016 Zdany egzamin
21.12.2016 zapłata za prawko/zamówienie prawka
30.12.2016 dokument do odbioru w urzędzie

całkiem sprawnie poszło, fajnie że przez końcem roku, kiedy ma się więcej czasu :) Myślałem, że przez to, że mieliśmy święta może się to trochę ociągać, ale na szczęście nie, duża zasługa tutaj wydziału komunikacji w Sosnowcu, który pół godziny po wpłacie już zamówił dokument.
Arthadel
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 21 grudnia 2016, 15:01

Wyrabianie dokumnetu parawa jazdy

Postprzez alimak11 » piątek 13 stycznia 2017, 16:48

Witam Mam pytanie odnośnie prawo jazdy a mianowicie ,czy jezeli zdałam praktyczny egzamin na prawo jazdy to czy musze w WORD w którym zdawałam ( a wczesniej doręczyłam mój numer PKK - ten wydrukowany przez urzad ) odebrac ten numer i czy w ogole bedzie mi jeszcze potrzebny ? Jestem jeszcze tym zestresowana bo zdałam egzamin 19.12.2016 a nadal trwa na info-car przekazywanie moich dokumentów do działu komunikacji czy cos takiego.Bardzo prosze o pomoc i odpowiedz z góry dziekuje .
alimak11
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 13 stycznia 2017, 16:40

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez eragon » piątek 13 stycznia 2017, 17:52

Sprawdź status dokumentu na obywatel.gov
Nic nie musisz juz nigdzie odbierac - ale fakt, dlugo to trwa.. Zadzwoń do WORDu i zapytaj czemu jeszcze twoje papiery nie poszły..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez shiva404 » środa 18 stycznia 2017, 13:28

Ja mam nieco inne pytanie. W zeszłym roku jakoś po wakacjach podchodziłem dwa razy do praktycznego niestety nie skutecznie. Zrobiłem sobie przerwę i teraz chcę wykupić kilkanaście godzin w jakimś OSK i podejść ponownie do egzaminu. Jednak gdy wchodzę na infocar mam 3 ostanie statusy PKK zostało zwrócone przez WORD (23.12.2016) > PKK zostało zaktualizowane przez WORD > PKK zostało przyjęte przez wydział komunikacji. Mogę normalnie wyjeździć odpowiednią ilość godzin, a potem podejść do WORD i zapisać się na egzamin ? Czy muszę jechać po swoje PKK do wydziału komunikacji ?
shiva404
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 18 stycznia 2017, 13:22

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez huxus » środa 25 stycznia 2017, 12:15

Wydaje mi się, że możesz podejść do egzaminu, ale najlepiej spytać w ośrodku szkolenia, na pewno będą wiedzieli
Avatar użytkownika
huxus
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 24 stycznia 2017, 11:04
Lokalizacja: Legnica

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez Mephedronee » piątek 27 stycznia 2017, 15:38

shiva404 napisał(a):Ja mam nieco inne pytanie. W zeszłym roku jakoś po wakacjach podchodziłem dwa razy do praktycznego niestety nie skutecznie. Zrobiłem sobie przerwę i teraz chcę wykupić kilkanaście godzin w jakimś OSK i podejść ponownie do egzaminu. Jednak gdy wchodzę na infocar mam 3 ostanie statusy PKK zostało zwrócone przez WORD (23.12.2016) > PKK zostało zaktualizowane przez WORD > PKK zostało przyjęte przez wydział komunikacji. Mogę normalnie wyjeździć odpowiednią ilość godzin, a potem podejść do WORD i zapisać się na egzamin ? Czy muszę jechać po swoje PKK do wydziału komunikacji ?


Miałam podobną sytuacje. Jak zapiszesz się na jazdy, to OSK pobierze Twój numer PKK, Ty nie musisz nigdzie iść i sam go pobierać.
Mephedronee
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 14:28

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez filipq » sobota 04 lutego 2017, 05:05

Witam,
nie chcę zakładać oddzielnego tematu więc zapytam tutaj. Dokonałem opłaty za prawo jazdy w kasie urzędu dzielnicy, dostałem pokwitowanie. Czy muszę z tym pokwitowaniem iść do wydziału komunikacji, czy zostanie to wykonane w urzędzie ?
filipq
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 04 lutego 2017, 04:47

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez emesej » wtorek 07 lutego 2017, 18:18

filipq napisał(a):Witam,
nie chcę zakładać oddzielnego tematu więc zapytam tutaj. Dokonałem opłaty za prawo jazdy w kasie urzędu dzielnicy, dostałem pokwitowanie. Czy muszę z tym pokwitowaniem iść do wydziału komunikacji, czy zostanie to wykonane w urzędzie ?

Zadzwoń do wydziału komunikacyjnego :)


Co do statusu prawka na info car - nie sugerujcie się tym. Zdałem egz w piątek(3.02.17), a status, że dokumenty zostały dopiero wysłane z wordu i trzeba zapłacic jest z wczoraj(6.02.17). Dzwoniłem do WK i potwierdzili, że moje prawko jest już w produkcji i nie mam co patrzeć na status na info car :)
B -01.06.2013
C - 08.02.2017
KW - 15.01.2017
C+E - 01.04.2017
emesej
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek 21 czerwca 2013, 13:55

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez klebek » środa 08 lutego 2017, 08:54

emesej napisał(a):
filipq napisał(a):Witam,
nie chcę zakładać oddzielnego tematu więc zapytam tutaj. Dokonałem opłaty za prawo jazdy w kasie urzędu dzielnicy, dostałem pokwitowanie. Czy muszę z tym pokwitowaniem iść do wydziału komunikacji, czy zostanie to wykonane w urzędzie ?

Zadzwoń do wydziału komunikacyjnego :)


Co do statusu prawka na info car - nie sugerujcie się tym. Zdałem egz w piątek(3.02.17), a status, że dokumenty zostały dopiero wysłane z wordu i trzeba zapłacic jest z wczoraj(6.02.17). Dzwoniłem do WK i potwierdzili, że moje prawko jest już w produkcji i nie mam co patrzeć na status na info car :)


nie

edit:połączyłem posty./klebek
klebek
 
Posty: 224
Dołączył(a): wtorek 27 grudnia 2016, 13:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez Miko81 » czwartek 02 marca 2017, 08:03

Mi się na szczęście udało za pierwszym razem, pozdrawiam ! :D
Miko81
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 02 marca 2017, 07:34

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości