Odbiór prawa jazdy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez MagnaTowE » poniedziałek 21 marca 2016, 10:27

Witam.

W dniu 3 marca 2016 r. zdałem egzamin w MORD Oświęcim. Na stronie info-car.pl jest status
PKK zostało zaktualizowane przez WORD
Data ustawienia statusu: 04/03/2016

W tym samym dniu (4 marca 2016) dokonałem wpłaty. (Swoją drogą trochę ich ponosi z kosztami)
Dziś mamy 21 marca i nadal nic się nie zmieniło.
Pani w wydziale komunikacji w Olkuszu stwierdziła, że mogę czekać nawet miesiąc bo nie mają jeszcze papierów.
Ktoś ma jakiś pomysł?
Kto za przeproszeniem w kulki leci? Czekać tyle czas w dobie komputeryzacji?!
Przesłanie danych przez internet trwa ułamek sekundy.
MagnaTowE
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 21 marca 2016, 10:23

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez Karolina1994 » wtorek 22 marca 2016, 07:59

@MagnaTowE WORD ma 3 dni na przesłanie do Twojego urzędu miasta lub starostwa informacji i Twoich dokumentów.

Tutaj powinnaś skontaktować się z wordem.
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez eragon » wtorek 22 marca 2016, 17:23

Sprawdź status dokumentu na stronie obywatel.gov

Hmmm, marzanna ?? Czy włodek ??
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez pasqudek » wtorek 22 marca 2016, 23:12

MagnaTowE w tym przypadku to ewidentnie olkuski WK.
Jak to u Was mowia? Pichoce:)
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez MagnaTowE » środa 23 marca 2016, 00:13

Karolina1994 napisał(a):@MagnaTowE WORD ma 3 dni na przesłanie do Twojego urzędu miasta lub starostwa informacji i Twoich dokumentów.

Tutaj powinnaś skontaktować się z wordem.

Dzięki za odpowiedź, ale nie czuje się kobietą. :D (No offence :) ) Co do tych trzech dni, to nie wiem jaki mają kalendarz, ale z moich obliczeń wynika, że minęło 17 dni. ;p Nawet gdyby miałyby to być dni robocze, to i tak ich poniosło, bo roboczych minęło 11 (nie liczę 4 marca ;p )

eragon napisał(a):Sprawdź status dokumentu na stronie obywatel.gov

Hmmm, marzanna ?? Czy włodek ??

Na stronie obywatel.gov,pl ciężko się odnaleźć jednak nadal przekierowują mnie na stronę info-car.pl lub kierowca.pwpw.pl która z kolei przekierowuje na info-car.pl (śmieszne samo w sobie :D )

Co do szkoły jazdy, ani marzanna ani włodek. Kurs robiłem z funduszy europejskich za wyniki w nauce (co nie powinno mieć żadnego znaczenia) :D
Dokładniej rzecz biorąc kursy odbywały się w mechaniku za pomocą ich elek etc. :) (nie znam się i nie wiem, czy to też jest szkoła jazdy, czy kursy tylko dla uczniów mechanika)
Sam egzamin miał miejsce w Oświęcimiu.

pasqudek napisał(a):MagnaTowE w tym przypadku to ewidentnie olkuski WK.
Jak to u Was mowia? Pichoce:)

Po licznych telefonach (i wkurzaniu się, że linia zajęta ponad godzinę ... :/ ) w końcu coś się ruszyło. Dziś jest status, że prawo jazdy zostało zamówione. W teorii mają 7 dni. W praktyce potrwa to pewnie ok 14, bo to Olkusz. :D

Dokument został zamówiony
Data ustawienia statusu: 22/03/2016

Oznacza to, że:
Złożone w urzędzie dokumenty zostały zweryfikowane. Prawo jazdy zostało zamówione w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Dokument zostanie wyprodukowany i przekazany do urzędu w terminie nie dłuższym niż 7 dni roboczych.


Nie wiem jak określają Olkuski WK ale moim zdaniem mają tam taki sam bur... yyyyy... bałagan ( ;p ) jak w szpitalu. :p
MagnaTowE
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 21 marca 2016, 10:23

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez eragon » środa 23 marca 2016, 19:07

Swędzą cię jedynki ?? :lol: :lol:
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez pasqudek » środa 23 marca 2016, 21:45

eragon: Akurat i tak uzyl lagodnej wersji m.in. na instytucje, szpital (i pracownikow tam pracujacych) w Olkuszu.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez eragon » czwartek 24 marca 2016, 11:49

@pasqudek - to było do ciebie .. :lol: :lol: A co ty wiesz o Olkuszewie ?? Stamtąd jestes ??
Ja ogarniam ten rejon też - od Krakowa na zachód po Gliwice i Oświęcim..

A propos dokumentów - dziwna sprawa, że akurat "kolega" (mnie też się kojarzyłeś z kobietą) ma problem.. Ja niedawno wymieniałem PJ i DO .. Większych problemów nie było w WK czy w gminie.. To może być poslizg ze strony WORDu i szkalowanie olkuskich urzędników byłoby nie na miejscu mimo, że ich też nie lubię..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez pasqudek » czwartek 24 marca 2016, 14:35

@eragon: Skoro 3 pokolenia narzekają na instytucje z Olkusza to coś jest na rzeczy.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez magdao0o » czwartek 24 marca 2016, 22:49

Zdałam praktykę w piątek 18.03.16r.. Status na infocar w poniedziałek zmienił się i jest "do urzędu wydającego prawo jazdy, została wysłana informacja o zakończeniu procesu egzaminowania." Dzisiaj mija kolejny dzień, a status dalej się nie zmienia i urząd nie otrzymał informacji o wyniku. Czy to normalne, że tak długo to trwa? Chciałabym już zapłacić za ten plastik i go zamówić... Co zrobić, jeżeli tych dokumentów dalej nie będzie?
magdao0o
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 24 marca 2016, 22:39

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez mikasaasia » piątek 25 marca 2016, 23:05

Witam, mam pytanie dotyczące prawka, w tym tygodniu odebrałam dokument, egzamin zdawałam w zeszły poniedziałek. Zdałam kategorię B, a w dokumencie mam wpisane AM, B1 i B z tymi samymi datami. Wiem, że B kategoria uprawnia do jeżdżenia pojazdami zawartymi w AM i B1, ale moje znajome, które zdawały niedawno mają wpisaną tylko B kategorię. Jak to jest z tymi wpisami?
mikasaasia
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 25 marca 2016, 22:09

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez MamPrawko71 » niedziela 27 marca 2016, 15:12

Witam! Egzamin zdałam 24 marca i teraz muszę zapłacić za jego wydanie. W związku z tym pytanie: czy zapłacić za nie muszę osobiście czy może to zrobić ktoś z rodziny?
MamPrawko71
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 25 lutego 2016, 22:23

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez eragon » poniedziałek 28 marca 2016, 17:42

mikasaasia napisał(a):Jak to jest z tymi wpisami?

Dobrze jest - od niedawna jest poprawka w rozporządzeniu i na druku pojawiają się teraz wszystkie kategorie zawarte w B.. Dotąd trzeba było się domyslać lub znać ustawę.. :lol:
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez MagnaTowE » sobota 02 kwietnia 2016, 13:41

Witam.

Prawko odebrałem 1 kwietnia 2016 roku. Na stronie info-car.pl status zmienił się 31 marca 2016 ok godziny 13:40. Ok godziny 16 otrzymałem wiadomość e-mail o możliwości odbioru prawka. Teoretycznie już po kłopocie, ale nie zmienia to faktu, że trwa to troszkę za długo jak na XXI wiek i erę komputeryzacji.

Co do kategorii praw jazdy. Posiadanie kategorii B zawsze upoważniało do prowadzenia pojazdów z kategorii AM oraz B1.

Poniżej znajduje się opis kategorii dla zainteresowanych:

  • Kategoria AM
    Wymagany wiek minimalny:

    14 lat
    Osoba ubiegająca się o uzyskanie uprawnień może rozpocząć szkolenie nie wcześniej niż 3 miesiące przed osiągnięciem minimalnego wieku.

    Z przepisów znika pojęcie „karta motorowerowa”, od 19 stycznia 2013 r. zastępuje ją kategoria prawa jazdy AM. Posiadacze kart motorowerowych wydanych przed 19 stycznia zachowują uprawnienia. To samo tyczy się osób, które przed 19 stycznia 2013 r. ukończyły 18 lat. W myśl obowiązujących wówczas przepisów, każda pełnoletnia osoba uzyskiwała automatycznie uprawnienia do kierowania motorowerem. Ten przywilej zniknął wraz z pojawieniem się w przepisach kategorii prawa jazdy AM. Wystarczy jednak zdobyć prawo jazdy dowolnej kategorii, by uzyskać uprawnienia do kierowania motorowerem lub czterokołowcem lekkim.

    Motorower – pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm³, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.

    Czterokołowiec lekki – czterokołowiec, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.

  • Kategoria B1

    Wymagany wiek minimalny:

    16 lat
    Osoba ubiegająca się o uzyskanie uprawnień może rozpocząć szkolenie nie wcześniej niż 3 miesiące przed osiągnięciem minimalnego wieku.

    Czterokołowiec
    – pojazd samochodowy przeznaczony do przewozu osób lub ładunków, z wyłączeniem samochodu osobowego, ciężarowego i motocykla, którego masa własna nie przekracza 550 kg w przypadku przewozu rzeczy lub 400 kg w przypadku przewozu osób.

    Motorower - pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm³, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.

  • Kategoria B

    Wymagany wiek minimalny:

    18 lat Osoba ubiegająca się o uzyskanie uprawnień może rozpocząć szkolenie nie wcześniej niż 3 miesiące przed osiągnięciem minimalnego wieku.

    Pojazd samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla.
    Zespół pojazdów złożony z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t oraz z przyczepy lekkiej.
    Zespół pojazdów złożony z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t oraz przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4.250 kg, a kierowca posiada kod 96 prawa jazdy.

    Ciągnik rolniczy – pojazd silnikowy skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych; ciągnik taki może być również przystosowany do ciągnięcia przyczep oraz do prac ziemnych. Zespół pojazdów składający się z ciągnika rolniczego i przyczepy lekkiej.

    Pojazd wolnobieżny – pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h, z wyłączeniem ciągnika rolniczego. Zespół pojazdów składający się z pojazdu wolnobieżnego i przyczepy lekkiej.

    Czterokołowiec – pojazd samochodowy przeznaczony do przewozu osób lub ładunków, z wyłączeniem samochodu osobowego, ciężarowego i motocykla, którego masa własna nie przekracza 550 kg w przypadku przewozu rzeczy lub 400 kg w przypadku przewozu osób.

    Motorower - pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm³, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.

    Motocykl o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg pod warunkiem, że osoba posiada prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat.

Źródła:


P.S. Bardzo proszę moderatorów lub administratorów o zaimplementowanie kodu
Kod: Zaznacz cały
[spoiler][/spoiler]
co znacznie ułatwi pisanie postów takich jak ten. Będzie można ukryć długie wypowiedzi (w tym wypadku kategorie prawa jazdy) aby niepotrzebnie nie powiększały długości posta na stronie. Osoba zainteresowana po prostu sobie rozwinie.

Pozdrawiam.

MagnaTowE
MagnaTowE
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 21 marca 2016, 10:23

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez poldek » wtorek 05 kwietnia 2016, 17:07

Kochani, dzisiaj udało mi się za pierwszym razem zdać na prawo jazdy. 18 urodziny mam jednak dopiero na koniec tego miesiąca i pani urzędnik, udzieliła mi informacji, że prawo jazdy zostanie zamówione dopiero dzień po moich urodzinach. Dlaczego tak jest?
Słyszałem gdzieś, że prawo jazdy mogę odebrać już w dniu 18 urodzin, a wg pani urzędnik wychodzi, że będzie inaczej....... Dlaczego?
poldek
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 05 kwietnia 2016, 17:02

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości