Odbiór prawa jazdy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Zdany egzamin praktyczny, co dalej?

Postprzez iec123 » czwartek 30 lipca 2015, 22:56

Witam,

Dzisiaj udało mi się zdać egzamin praktyczny prawo jazdy kat. B.
Chciałem się dowiedzieć co muszę zrobić by dostać 'plastik'?
Muszę gdzieś jechać z dokumentami czy po prostu czekać i sprawdzać status prawa jazdy gdy już będzie możliwość odbioru, przyjść z pieniążkami?
A i jaka jest kwota za ten 'plastik', bo czytającz różne tematy te ceny są rozbierzne?

Pozdrawiam!
iec123
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 23 lipca 2015, 13:39

Re: Zdany egzamin praktyczny, co dalej?

Postprzez Rogatek » piątek 31 lipca 2015, 17:01

Najlepiej udaj się do WK i dowiedz się. w różnych miastach jest inaczej... Ale prawdopodobnie musisz uiścić opłatę za zamówienie prawa jazdy do produkcji (ok 100zl). Ale tak jak mówię, w jednym mieście może to wyglądać tak a w innym już inaczej.
Obrazek

Kategoria B: 04-04-2012 za pierwszym
Kategoria C: 24-07-2015 za pierwszym
Kategoria D: --
Rogatek
 
Posty: 136
Dołączył(a): sobota 10 listopada 2012, 00:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez twistet » poniedziałek 03 sierpnia 2015, 09:43

U mnie jest tak, że po skończonym egzaminie idziesz zwyczajnie to Urzędu Miasta, płacisz 100,50 zł za wyrobienie prawa jazdy w kasie, potem w dziale prawa jazdy zostawiasz im potwierdzenie zapłaty czekasz cierpliwie na informację. Status swojej sprawy można sobie sprawdzać na stronie internetowej.

Ja zdałem i zapłaciłem za plastik w czwartek 30.07.15 więc jeszcze jakieś 2 tyg. czekania pewnie przede mną.
twistet
 
Posty: 15
Dołączył(a): wtorek 03 marca 2015, 14:19

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez forzawroclaw47 » środa 12 sierpnia 2015, 10:33

Słuchajcie. Zdałem 4.08 egzamin, tego samego dnia zrobiłem opłatę. Na drugi dzień wyskoczyło że wszystko jest ok i dokument jest zamówiony (5.08). Teraz pytanie. Dziś mamy 12.08 i dalej nie mam. Ile jeszcze będę czekać?!
forzawroclaw47
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 12 sierpnia 2015, 10:25

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez twistet » środa 12 sierpnia 2015, 11:47

Zapytaj drukarza...

Jak dokument został zamówiony to mają 7 dni na odesłanie go do urzędu, więc zakładam, że dziś może jutro powinno być. Mój plastik został zamówiony 4 sierpnia, a wczoraj odebrałem.
twistet
 
Posty: 15
Dołączył(a): wtorek 03 marca 2015, 14:19

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez forzawroclaw47 » środa 12 sierpnia 2015, 11:57

A jest szansa że nie zaktualizowali statusu a prawko jest już w urzędzie??
forzawroclaw47
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 12 sierpnia 2015, 10:25

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez wapster89 » środa 12 sierpnia 2015, 15:29

Kurcze, mówicie że raz dwa pojawiał Wam się status o zamówieniu dokumentu a u mnie dalej nic... :? W piątek rano zapłaciłem za wydanie PJ, płaciłem bezpośrednio w kasie starostwa ponadto potwierdzenie wpłaty zaniosłem od razu do wydziału komunikacji. Dziś z ciekawości sprawdziłem status na InfoCar a tam nadal "PKK zostało zaktualizowane przez WORD" z datą 07.08. Zadzwoniłem do starostwa, pani stwierdziła że tak ma być i jak będzie gotowe to się pojawi że jest gotowe i tyle. Miał ktoś podobną sytuację, możliwe że faktycznie jest w toku? Z tego co wiem to ustawowo mają 2 dni na wpis i przekazanie zamówienia do PWPW. Wydaje mi się, że gdzieś im się to zawieruszyło i dopiero mój telefon odkopał sprawę ale się nie przyznali... :roll:
Piotrek
wapster89
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 12 sierpnia 2015, 15:19

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez wapster89 » niedziela 16 sierpnia 2015, 18:41

Nie mogę edytować więc dopiszę ciąg dalszy historii. Prawie miałem rację, prawie ponieważ ten pierwszy telefon sprawy nie odkopał... do piątku się nic nie zmieniło więc postanowiłem zadzwonić jeszcze raz. Najpierw zapytałem czy może przypadkiem PJ już jest (znajoma ostatnio dostała równo po 6 dniach), Pani sprawdziła i stwierdziła że niestety nie, wtedy wspomniałem jej o statusie na InfoCar, który nadal stoi na WORDzie od tygodnia gdzie u innych zmieniał się nawet w parę godzin... Pani stwierdziła, że wszystko jest w porządku, dane wysłane, sprawa w toku, trzeba czekać. Za niecałą godzinę niespodzianka - dzwoni Pan ze starostwa, bardzo przeprasza i mówi że mają problem z zeskanowaniem zdjęcia i procedura się wydłuży :? od razu po telefonie status zmienia się na "PKK zostało przyjęte przez wydział komunikacji" - brawo, po tygodniu dokumenty się odnalazły! Mam nadzieję, że z tym zdjęciem to tylko przykrywka pod tą tygodniową obsuwę i teraz sprawa ruszy normalnym trybem :roll:

Tak więc jeśli macie jakieś wątpliwości to dzwońcie. Jak widać nawet jeśli ktoś się dwa razy zapiera że jest ok, że sprawa poszła dalej to może to być zwykłe kłamstwo :eek2:
Piotrek
wapster89
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 12 sierpnia 2015, 15:19

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez Lucjan69 » wtorek 18 sierpnia 2015, 17:11

I ja się podzielę swoim doświadczeniem, może komuś to pomoże. Zdawałem w Warszawie, mieszkam w Lublinie. Po egzaminie wykonałem przelew na konto Lubelskiego Wydziału Komunikacji, ale status na info-car.pl się nie zmieniał przez kilka dni. Zapytałem mejlowo o procedurę wydania dokumentu, brak odpowiedzi. Zadzwoniłem, co się okazało, wiedzą że już zdałem, WORD Warszawski przesłał informację, ale dopóki nie otrzymają potwierdzenia wpłaty, doputy nie ruszy produkcja dokumentu (system nie jest połączony z kontem bankowym, czyli nie monitorują bieżących wpłat w kontekście opłat za prawo jazdy, dziwne, ale co ja tam wiem..). Dziś mejlowo wysłałem elektroniczne potwierdzenie przelewu. Dam znać jeśli napotkam jeszcze jakiś opór w tej materii.
Lucjan69
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 18 sierpnia 2015, 16:46

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez qwert123 » wtorek 01 września 2015, 15:52

Zapisałam się na kurs niecałe 3 miesiące przed 18 urodzinami, wzięłam trochę dodatkowych godzin i na 2tyg. przed pełnoletnością zapisałam się na praktyczny, który zdałam za pierwszym razem. Od razu pojechałam do starostwa, aby zapłacić licząc na to, że akurat w urodziny odbiorę. Pani poinformowała mnie, że mam czekać do 2tyg. i przyjedzie informacja aby odebrać. Wczoraj jednak zadzwoniłam, aby spytać się, czy zapłata została zaksięgowana (minął tydzień, a status na info-car się nie zmieniał) i pani mnie poinformowała, że wpłata jest, ale nic nie zrobią zanim nie skończę 18. Dopiero od tego momentu mogę liczyć 2tyg. (czyli de facto miesiąc od zdania). Ktoś kiedyś miał podobną sytuację? Teoretycznie można prowadzić samochód bezpośrednio po skończeniu 18 lat, ale wychodzi, że w praktyce nie jest to możliwe. Nie spieszy mi się tak bardzo, ale trochę boję się jak będę jeździć po takiej przerwie..
qwert123
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 01 września 2015, 15:29

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez artux » środa 02 września 2015, 09:22

Witam,
Pochodzę z okolic Nowego Sącza, i tam właśnie musiałem np składać papiery o wydanie PKK itd., teraz zdałem właśnie prawko w Lublinie, na info-car.pl mam status "PKK zostało przyjęte przez wydział komunikacji", gdy przechodzę do opcji płatności mam do wyboru urząd, w którym chcę dokonać opłaty i teraz pytanko - który mam wybrać? Nowy Sącz ze względu na adres zameldowania czy Lublin, bo tu zdawałem?
Pozdrawiam
artux
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 02 września 2015, 09:16

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez jasper1 » środa 02 września 2015, 09:59

Swój wydział komunikacji, czyli u Ciebie Nowy Sącz. Do nich wraca Twoje zaktualizowane PKK po egzaminie i oni nadają Ci uprawnienia.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez artux » środa 02 września 2015, 10:19

ok, dzięki :)
I jeszcze jedno, jak już zapłacę przez tą stronę za prawko, proces przygotowywania dokumentu, drukowania itd. ruszy automatycznie po opłacie, czy muszę najpierw iść do urzędu i pokazać im potwierdzenie zapłaty, żeby zaczęli drukować prawko?
artux
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 02 września 2015, 09:16

Re: Odbiór prawa jazdy

Postprzez jasper1 » środa 02 września 2015, 10:42

Podejrzewam, że druga wersja, pewna nie jestem. Skontaktuj się z urzędem i spytaj, bo co urząd to obyczaj.

Sama wszystkie płatności potwierdzam w urzędach wysyłając maila z załączonym potwierdzeniem bankowym w PDF. Ustalam to najpierw mailowo lub telefonicznie, wtedy dostaję adres mailowy konkretnego urzędnika, na który przesyłam potwierdzenie i wszystko gra. :)
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re:

Postprzez daszka » środa 07 października 2015, 12:19

mk61 napisał(a):W związku z dość częstym pojawianiem się pytań o opłatę za dokument, postanowiłem założyć ten wątek. Będzie tutaj spis Wydziałów Komunikacji danych miast i informacja, czy należy zapłacić przy odbiorze dokumentu, czy zaraz po zdanym egzaminie.
Liczę tutaj na pomoc. Proszę dopisywać Wydziały z informacją o formie zapłaty. Ja będę systematycznie dopisywał wszystko do tego postu, a moderatorzy (mam nadzieję) będą usuwać posty, które zostaną przepisane tutaj, do pierwszego. :)
Więc zaczynam:


Opłaty uiszczane przy odbiorze dokumentu:

-WK Będzin
-WK Białystok
-WK Bielsko-Biała
-WK Braniewo
-WK Brzeg (Opolski)
-WK Bytom
-WK Cieszyn
-WK Dąbrowa Górnicza
-WK Dębno (Myślibórz)
-WK Gdańsk
-WK Gdynia
-WK Gorzów Wielkopolski
-WK Grajewo
-WK Grójec
-WK Jarosław
-WK Kluczbork
-WK Kłodzko
-WK Kraków
-WK Krasnystaw
-WK Lubin
-WK Lublin
-WK Międzyrzecz
-WK Mińsk Mazowiecki
-WK Myślibórz
-WK Nowa Sól
-WK Nowy Dwór Mazowiecki
-WK Olesno
-WK Oświęcim
-WK Pruszcz Gdański
-WK Radom
-WK Siemianowice Śląskie
-WK Sierpc
-WK Słupsk
-WK Sochaczew (woj. mazowieckie)
-WK Sokołów Podlaski
-WK Sokółka
-WK Strzelin (woj. dolnośląskie)
-WK Szczecin
-WK Świętochłowice
-WK Świnoujście
-WK Tarnów
-WK Toruń
-WK Turek (woj. wielkopolskie)
-WK Tychy
-WK Wadowice
-WK Warszawa Bielany
-WK Warszawa Ochota
-WK Warszawa Praga Południe
-WK Warszawa Praga Pólnoc
-WK Warszawa Śródmieście
-WK Warszawa Żoliborz
-WK Wejherowo
-WK Węgrzce
-WK Wołomin
-WK Zakopane
-WK Zduńska Wola (woj. łódzkie)
-WK Zgorzelec
-WK Złotoryja
-WK Złotów (woj. wielkopolskie)
-WK Żary
-WK Żywiec (woj. śląskie)

Opłaty uiszczane jak najszybciej, żeby rozpocząć procedurę produkcji dokumentu:

-WK Bartoszyce
-WK Biała Podlaska
-WK Bydgoszcz
-WK Chełm
-WK Chrzanów
-WK Częstochowa
-WK Dzierżoniów
-WK Gliwice
-WK Głogów
-WK Gniezno
-WK Górowo Iławeckie
-WK Grodzisk Mazowiecki
-WK Inowrocław
-WK Jelenia Góra
-WK Katowice
-WK Kielce
-WK Kolno
-WK Konin
-WK Koszalin
-WK Krapkowice
-WK Lidzbark Warmiński
-WK Łódź
-WK Miechów
-WK Mielec
-WK Myszków
-WK Nowy Sącz
-WK Nowy Targ
-WK Nysa
-WK Olecko
-WK Oleśnica
-WK Olkusz
-WK Olsztyn
-WK Ostrowiec Świętokrzyski
-WK Ostrów Wielkopolski
-WK Otwock
-WK Pabianice
-WK Piekary Śląskie
-WK Piła
-WK Pleszew
-WK Polkowice (woj. dolnośląskie)
-WK Poznań
-WK Pruszków
-WK Ruda Śląska
-WK Rybnik
-WK Rzeszów
-WK Skarżysko-Kamienna
-WK Strzelce Opolskie
-WK Świdwin
-WK Tarnowskie Góry
-WK Trzebnica
-WK Wałbrzych
-WK Warszawa Bemowo
-WK Warszawa Mokotów
-WK Warszawa Ursynów
-WK Warszawa Włochy
-WK Warszawa Wola
-WK Wągrowiec
-WK Wieliczka
-WK Wodzisław Śląski
-WK Wrocław
-WK Wschowa
-WK Zabrze
-WK Zawiercie
-WK Żory
-WK Żyrardów


Mała prośba do moderatorów. Jeśli dopisujecie tutaj WK, to proszę, aby wszystko było w kolejności alfabetycznej. :) Będzie to bardziej czytelne.


...


W związku z awarią forum, część danych została stracona. Proszę więc o dopisywanie miast, jeśli ich tutaj nie ma.
daszka
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 07 października 2015, 12:13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości