Szarpanie

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Szarpanie

Postprzez Carolineee96 » sobota 16 grudnia 2017, 16:18

Witajcie czy egzaminator może oblać za szarpniecie przy ruszaniu bądź redukcji? No przyznaje, mi się to zdarza, wiem to jest kwestia skupienia...ale no jak wiadomo przyjdzie stresik na egzaminie i różnie bywa
Carolineee96
 
Posty: 20
Dołączył(a): wtorek 07 listopada 2017, 09:51

Re: Szarpanie

Postprzez ks-rider » sobota 16 grudnia 2017, 16:27

Jezeli zdarza sie to w sytuacjach w ktorych zalezy to od bezpieczenstwa to moze.

Szarpanie podlega pod bsluga pojazdu i jezeli sie to zdarza to znaczy, ze nie panujesz nad pojazdem a jezeli nie panujesz to niemasz co szukac w ruchu publicznym.

Inna bajka jak sie to odczuwalne i gdzie jest granica

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Szarpanie

Postprzez Blacksmith » sobota 16 grudnia 2017, 16:44

Ja na pierwszym egzaminie miałem auto z dużo czulszym hamulcem niż na tym na którym uczyłem się jeździć w OSK. Gdy pojechaliśmy na miasto to egzaminator przy pierwszych hamowaniach kilka razy "lądował na szybie" i się mocno wściekał. Ja też już wkurzony mówię: "Panie! Moja wina, że taki czuły hamulec!!??, jestem przyzwyczajony do innego!". Zdawać się powinno na aucie na którym człowiek uczył się jeździć, tak jak w Niemczech i innych cywilizowanych krajach. Inaczej mamy do czynienia z patologią.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Szarpanie

Postprzez Carolineee96 » sobota 16 grudnia 2017, 17:19

Nie no tragedii nie ma ale właśnie jestem ciekawa czy mogą oblać
Carolineee96
 
Posty: 20
Dołączył(a): wtorek 07 listopada 2017, 09:51

Re: Szarpanie

Postprzez rpa » niedziela 17 grudnia 2017, 13:17

Szarpnąć można, to zupełnie normalne, że nieznane sprzęgło odpuszcza się zbyt szybko od dwójki w górę, a zbyt wolno na jedynce, jedno i drugie może powodować lekki skok. Za to hamowanie powodujące wysadzenie egzaminatora z fotela sam bym uznał za przegięcie, potrafisz czule manewrować gazem, a dwukrotnie twardszy hamulec sprawia problemy? Może jednak lepiej hamować prawą stopą :D
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Szarpanie

Postprzez Blacksmith » niedziela 17 grudnia 2017, 15:10

Kwestia (a w tym przypadku bardziej-problem) przyzwyczajenia. 40h jeździłem dwoma autami z OSK z podobnym braniem hamulca, i gdy wsiadłem na egzaminie do auta ze sporo inną czułością hamulca to zaczęły się problemy. Zadanie Łuk... chcę zacząć hamować przed kopertą aby elegancko wjechać w kopertę co robiłem na kursie bezproblemowo z powodzeniem ze 400 razy.... a tu auto mi staje dęba i jest mocno część auta przed kopertą. Za drugim razem poszedłem na żywioł, że najwyżej rąbnę w słupek i jakoś wyszło. Będąc kierowcą i kupując nowe auto zawsze mogę chociaż te 2 minuty poćwiczyć ruszanie i hamowanie aby zapoznać się ze sprzęgłem i hamulcem zanim pojadę normalnie na miasto. Natomiast człowiek przystępujący do egzaminu od razu z marszu wykonuje oceniane zadania egzaminacyjne.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Szarpanie

Postprzez mlodydriver » poniedziałek 18 grudnia 2017, 13:28

Jak zmieniasz bieg, puszczając sprzęgło w końcowej fazie, dodaj nieco gazu i powoli puść sprzęgło - nie powinno już szarpnąć. Ciężko tak pisemnie wytłumaczyć o co mi chodzi... :)
Avatar użytkownika
mlodydriver
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 18 grudnia 2017, 13:18
Lokalizacja: śląsk

Re: Szarpanie

Postprzez LeszkoII » wtorek 19 grudnia 2017, 21:36

Carolineee96 napisał(a):czy egzaminator może oblać za szarpniecie przy ruszaniu bądź redukcji?
Nie może, chyba że taka technika jazdy rażąco utrudnia ruch drogowy.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Szarpanie

Postprzez ZOli » środa 20 grudnia 2017, 17:10

Natomiast jak jest z gaśnięciem silnika? Instruktor na kursie mówił, że zgaśnie mi dwa razy i po egzaminie. Czy to prawda?
ZOli
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek 11 grudnia 2017, 21:53

Re: Szarpanie

Postprzez Carolineee96 » niedziela 21 stycznia 2018, 18:34

ZOli napisał(a):Natomiast jak jest z gaśnięciem silnika? Instruktor na kursie mówił, że zgaśnie mi dwa razy i po egzaminie. Czy to prawda?

Mi chyba dwa razy zgasł na egzaminie ale nic na ten temat nie mówił, a w duchu myślałam, że mnie obleje :lol:
Carolineee96
 
Posty: 20
Dołączył(a): wtorek 07 listopada 2017, 09:51

Re: Szarpanie

Postprzez JAKUB » niedziela 21 stycznia 2018, 20:33

Szarpanie przy ruszaniu zlikwidujesz obsługując pedał sprzęgła trzymając piętę przy podłodze. Jak pojawią się emocje (stres) to stopa tego nie odczuje, a i precyzja obsługi sprzęgła jest lepsza. Na początku mięsień łydki trochę cierpnie, ale z czasem to mija.

Ciężko trafić w ruchu drogowymi z gasnięciem silnika (błąd techniki jazdy) w to samo zadanie egzaminacyjne.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości