Co moge zrobic

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Co moge zrobic

Postprzez Damian1987 » sobota 09 grudnia 2017, 20:00

Mam 30 lat poszedlem dopiero na kurs i jestem po 3 niezdanych egzaminach przede mna 4 (WORD Poznan).dojazd potrzebuje do miasta oddalonego o 70km i to regularny i na dlugo.nie poszedlem w wieku 18lat bo wiedzoalem ze konczy to sie egzaminem z jazdy niemozliwym do zdania.na kursie wiele sie nauczylem ,polubilem jazde jednak nadal nie wierze w szanse ze to mozliwe zdac jazde.teorie zdalem 74/74 jednak zawsze jazde cos popsuje np parkowanie staram sie byc dokladny widzac ilosc oblanych i wiedzac ze egzaminator nie daruje najmniejszego błędu .rozumiem oczywiscie ze jego rola jest szukac negatywnych rzeczy w jezdzie.dlatego nie sadze abym mial jakiekolwiek szanse na zdanie .to raczej mrzonka z marzen sennych niz marna szansa.nie wierze absolutnie ze nawet za 100 razem otrzymam wynik pozytywny.moje pytanie brzmi czy te zabawkowe samochody do 45 h na godzine i 350kgmoge prowadzic nie majac uprawnien Bo widuje je.skonczylem kurs umiem odnalezc sie w ruchu drogowym w koncu przejechalem prawie 40h samochodem kia rio na drogach i znam zasady jazdy i jezdzilem autem jak poczatkujacy kierowca czyli kazdy wie przecietnie.nie chce tracic kasy z kursu i chce choc miec namiastke auta bo niestety prawa jazdy na B nikt mi nigdy nie da uzyskac gdyzmusialbym zdac egzamin.kolejne pytanie czy kase ze starostwa 100zl na wyrobienie blankietu otrzymam z powrotem bo w koncu do jego wydania nie dojdzie a po 4 egzaminie ktory wiem ze bedzie negatywny nie zamierzam podchodzic wiecej pozdrawiam Damian
Damian1987
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 09 grudnia 2017, 19:37

Re: Co moge zrobic

Postprzez Blacksmith » środa 13 grudnia 2017, 01:36

Witaj stary. Wiem co czujesz i rozumiem Cię doskonale. Miałem identyczną sytuację. Teoria zdana za pierwszym 74/74, a potem egzaminy to totalne porażki mimo, że podczas jazd jeździłem świetnie, i nawet instruktorzy mówili, że z moimi umiejętnościami nie ma sensu abym dokupował dodatkowe godziny. Winą Twoich porażek jest patologiczny system egzaminowania, chociaż ja w dużej mierze ponosiłem porażki przez wielki stres wywoływany przez chamskich egzaminatorów.

Na auto do 45km/h nie musisz mieć prawa jazdy, wystarczy dowód osobisty. Chociaż ja bym zachęcał do podejmowania kolejnych prób w tym nieszczęsnym WORD'zie. Egzamin w Polsce to złodziejska loteria, a jak to w loteriach..... w końcu zapewne się uda.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Co moge zrobic

Postprzez skov » środa 13 grudnia 2017, 18:16

Blacksmith napisał(a):
Na auto do 45km/h nie musisz mieć prawa jazdy, wystarczy dowód osobisty.


Otóż nie wystarczy, potrzebne jest prawo jazdy.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Co moge zrobic

Postprzez Blacksmith » środa 13 grudnia 2017, 18:39

skov napisał(a):Otóż nie wystarczy, potrzebne jest prawo jazdy.

Jesteś niedoinformowany. Kolega mówił o tych autach z prędkością max 45km/h i masą do 350 kg. http://www.nto.pl/moto/art/4095817,na-t ... ,id,t.html

Chociaż wiem wiem.... Wy tam w WORD bardzo chcielibyście aby każdy miał obowiązek zdawać oddzielny egzamin w WORD na zwykły rower, rower elektryczny, najsłabszy skuter, kosiarkę do trawy samojezdną, a może i nawet hulajnogę elektryczną :spoko:
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Co moge zrobic

Postprzez kolezankafilizanka » środa 13 grudnia 2017, 20:15

Damian1987 napisał(a):Mam 30 lat (...)po 4 egzaminie ktory wiem ze bedzie negatywny nie zamierzam podchodzic wiecej pozdrawiam Damian


Zdawać do skutku. Może trzeba zmienić instruktora. Na ostrzejszego, żeby mieć wyższa poprzeczkę i większą motywację.

Ja oblałam dwa razy, po pierwszym mój zacny instruktor machnął ręką: "zdarza się", po drugim się zdziwił. Wtedy pomyślałam: "Taki ostry, że oho! (już egzaminatorzy okazali się łagodniejsi). I on uważa, że ja potrafię jeździć? To ja im teraz w WORD pokażę!". I z tym nastawieniem zdałam.

Wiadomo, każdy z nas jest inny, ale to też pokazuje, że nie wolno się poddawać, że na wszystko jest sposób. Ty jesteś młody, zdawała u nas pani w wieku 68 lat, musiała, była pod murem (rodzina), i ona zdała za 5. razem.
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co moge zrobic

Postprzez szerszon » środa 13 grudnia 2017, 21:16

Blacksmith napisał(a): Jesteś niedoinformowany.
Artykuł z 2008 roku jest dla ciebie źródłem prawa ?
42c) czterokołowiec lekki – czterokołowiec, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;


Z UoKP
Art. 6. 1. Prawo jazdy stwierdza posiadanie uprawnienia do kierowania:
1) kategorii AM:
a) motorowerem,
b) czterokołowcem lekkim

Po raz kolejny okazałeś się tylko krzykaczem.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Co moge zrobic

Postprzez Blacksmith » czwartek 14 grudnia 2017, 04:32

szerszon napisał(a):Artykuł z 2008 roku jest dla ciebie źródłem prawa ?

Tak, artykuł z 2008r. ale patrzałem też na inne (choćby z tego roku) i wszystkie mówią to samo.
szerszon napisał(a):Art. 6. 1. Prawo jazdy stwierdza posiadanie uprawnienia do kierowania:
1) kategorii AM:
a) motorowerem,
b) czterokołowcem lekkim

Po raz kolejny okazałeś się tylko krzykaczem.

Haha, teraz to żeś się skompromitował :lol: :lol: Uwierz, że nie jestem takim tłumokiem. Nie ze mną te numery Bruner :faja: Podałeś artykuł, który mówi czym ma możliwość kierować osoba posiadająca Prawo jazdy, OK, ale to nie oznacza, że na czterokołowiec lekki jest wymagane to Prawo jazdy!

Aby Ci ten nonsens (faktu przytoczenia akurat tutaj tego artykułu) trochę uświadomić podam przykład.... Są kursy gdzie potem się zdaje egzamin na licencję operatora drona komercyjnego. Ale czy to oznacza, że aby latać dronem trzeba mieć licencję? Nie! Ludzie latają dronami (w tym ja od niedawna) i nie potrzeba licencji. Licencja jest potrzebna tylko w określonych przypadkach. Np. podczas nagrywania ślubów czy imprez sportowych często organizator woli mieć pewność, że operator drona ma odpowiednie umiejętności i doświadczenie i wymaga licencji. Tak samo z czerokołowcem lekkim. Np. sporo punktów gastronomicznych korzysta z dowożenia jedzenia na wynos posiadając czerokołowce lekkie i właściciel z wiadomych względów woli zatrudnić osobę posiadającą PJ kat. B, mimo, że PJ na taki pojazd nie jest prawnie wymagane. Nie wiem jak prościej to wytłumaczyć.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Co moge zrobic

Postprzez jasper1 » czwartek 14 grudnia 2017, 07:48

Blacksmith, przestań trolować, bo jest to niebezpieczne dla osób potencjalnie zainteresowanych. Będziesz za innych ponosił konsekwencje, jeśli posłuchają tych zapewnień?

Katalog pojazdów na które nie trzeba PJ jest zamknięty. Zostały wymienione w art. 3.4 UoKP i nie ma tam czterokołowca lekkiego.
Wyjątkiem są osoby które przed 19.01.2013 miały ukończone 18 lat - mogą kierować motorowerem (ale nie czterokołowcem lekkim) bez uprawnień oraz te które przed tą datą miały kartę motorowerową - mogą kierować motorowerem, a chcąc kierowąć czterokołowcem lekkim mogą wymienić te kartę na prawo jazdy AM. Kropka.
Łopatologicznie wyjaśnili wszystko http://info-car.pl/infocar/prawo-jazdy/ ... dy/am.html
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Co moge zrobic

Postprzez Blacksmith » czwartek 14 grudnia 2017, 15:26

Dobra. Poczytałem na ten temat i dowiadywałem się u fachowców. Macie jednak rację, w związku z tym chciałbym przeprosić szerszona i skov'a. Jak widzicie nawet ja się mogę mylić :cry: Internet często wprowadza w błąd.
Co nie zmienia jednak faktu, że te przepisy uważam za głupotę i należałoby je zmienić. Czy aby jeździć samojezdną kosiarką do trawy niedługo też trzeba będzie odwiedzać WORD'y? Nie zdziwiłbym się, wszystko możliwe.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Co moge zrobic

Postprzez szerszon » czwartek 14 grudnia 2017, 19:05

Blacksmith napisał(a): Internet często wprowadza w błąd.
Raczej twoje bezkrytyczne "małpowanie". I opieranie się na wątpliwej jakości pod względem prawnym artykułach prasowych.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Co moge zrobic

Postprzez Blacksmith » czwartek 14 grudnia 2017, 21:08

szerszon napisał(a):Raczej twoje bezkrytyczne "małpowanie"...

To, że przyznałem się do błędu i przeprosiłem nie obliguje Cię do bycia chamskim.

Polecam też wszystkim ten artykuł, niezłe jaja. - https://www.bankier.pl/wiadomosc/Polski ... 22255.html

I też jest absurdem, że do prowadzenia quada, który może się poruszać do 45km/h potrzeba PJ kat. AM, natomiast do prowadzeni Meleksa poruszającego się do 25km/h potrzeba kat.B. W Polsce absurd goni absurd.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Co moge zrobic

Postprzez szerszon » czwartek 14 grudnia 2017, 21:27

Blacksmith napisał(a):To, że przyznałem się do błędu i przeprosiłem nie obliguje Cię do bycia chamskim.

Ale ja tylko pokazuję twoje dyletanctwo. W każdym temacie okazujesz sie osobą, która nie ma zielonego pojęcia o czym mówi.
"Nie znam się, ale się wypowiem"..to twoje motto.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Co moge zrobic

Postprzez ks-rider » piątek 15 grudnia 2017, 19:17

Zaczynajac jazde w wieku lat 30 - tu to zupelnie inna bajka niz w wieku lat 18 - tu. Teraz masz bardziej trudne, bo po prostu stary juz jestes.

Jezdzac jakimkolwiek pojazdem dopasowujesz swoja jazde do innych i tu lezy pies pogrzebaby. NA egzaminie nie masz jezdzic jak inni tylko masz jezdzic w sposob jaki wymaga tego PoRD inaczej plegniesz za kazdym razem.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Co moge zrobic

Postprzez kolezankafilizanka » sobota 23 grudnia 2017, 20:25

Jeszcze podam Ci taki mój minifortel. Jadąc z egzaminatorem, jesteś wyczulony na jego reakcje. Zauważ, kiedy on nagle przesuwa stopę do przodu. Przygotowuje się wtedy do ew. hamowania pojazdu, gdybyś Ty tego nie zrobił, spóźnił się, nie zdążył. Taki jego nagły ruch to jest dla Ciebie sygnał: uważaj, niebezpieczeństwo blisko!
Ja to zauważałam kątem oka i na słuch. Taki banał, ale też pomaga.
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co moge zrobic

Postprzez ZXC » poniedziałek 01 stycznia 2018, 22:23

podejdz kolejny raz,
najwazniejsze to
- nie spiesz sie
- rozgladaj sie,wychylaj głowe nawet w glupich sytuacjach gdzie jestes pewny ze mozesz jechać
- patrz na znaki, szczegolnie zwracaj uwage na te gdy opuszczasz skrzyzowanie
- patrz na innych uczestników, lepiej zaczekac i miec pewnosc ze nie wymusisz
- ogladaj filmy z nauk jazdy na YT polecam kanał Jacka Zdanskiego
mysl pozytywnie i badz pozytywnie nastawiony
ZXC
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 29 grudnia 2017, 12:31


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 112 gości