Parkowanie, kierunkowskaz

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Parkowanie, kierunkowskaz

Postprzez szmp » środa 06 grudnia 2017, 19:13

Dzień dobry,

Oblałem dzisiaj egzamin praktyczny na prawo jazdy, jednakże mój instruktor powiedział, że mogę próbować się odwoływać, już tłumaczę o co chodzi:

Miałem wykonać manewr parkowania równoległego - oczywiście tyłem. Przy pierwszej próbie nie wyszło samo ustawienie, przy drugiej się udało jednakże zapomniałem o kierunkowskazie, pytanie brzmi czy ten kierunkowskaz powinien zostać zaliczony jako pierwszy błąd związany z kierunkowskazem (przy pierwszej próbie był włączony) a samo parkowanie odznaczone jako poprawne? Oczywiście rozumiem jeżeli egzamin został jednak oblany słusznie, czy ktoś wie może jak to dokładnie wygląda?
szmp
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 06 grudnia 2017, 19:06

Re: Parkowanie, kierunkowskaz

Postprzez szmp » piątek 08 grudnia 2017, 17:34

Dodam, że co ciekawe, egzaminator pozwolił mi jeździć dalej jeżeli chcę po prostu poćwiczyć, bo egzamin i tak jest oblany, ale jako powód oblania egzaminu wpisał błąd który popełniłem już na takiej luźnej, "nieegzaminowanej" jeździe,
szmp
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 06 grudnia 2017, 19:06

Re: Parkowanie, kierunkowskaz

Postprzez tomaszkostecki » sobota 09 grudnia 2017, 17:43

Niestety, ale moim zdaniem to jest traktowane jako błąd podczas parkowania, ponieważ możesz wprowadzić w błąd innych uczestników ruchu drogowego.
tomaszkostecki
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 22 kwietnia 2017, 21:25

Re: Parkowanie, kierunkowskaz

Postprzez Blacksmith » sobota 09 grudnia 2017, 23:02

Parkowanie równoległe to jedno zadanie. A Ty wykonałeś je 2 razy błędnie :-|

Taka ciekawostka. U mnie w Elblągu nigdy nie ma na egzaminach parkowania równoległego. Dziwna sprawa.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Parkowanie, kierunkowskaz

Postprzez szmp » wtorek 12 grudnia 2017, 01:27

W takim razie chyba będę musiał zawitać do Elbląga! :D
szmp
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 06 grudnia 2017, 19:06

Re: Parkowanie, kierunkowskaz

Postprzez Blacksmith » środa 13 grudnia 2017, 13:11

Najlepiej jechać do Łomży. Tam ponoć akurat tak się złożyło, że wszyscy egzaminatorzy to normalni ludzie :D No cóż, są różne modele działania. Jedne WORD'y utrzymują chamskich egzaminatorów aby zwiększyć odsetek oblań i kasy z powtórek, a inni wolą mieć życzliwych ludzi i tym samym ściągać do siebie zdających z całej Polski. :spoko:
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Parkowanie, kierunkowskaz

Postprzez ElBros » piątek 15 grudnia 2017, 21:51

Fakt, w Elblągu na egzaminie jest tylko parkowanie prostopadłe przodem. Blacksmith nie wymyślaj już na egzaminujących w Elblągu. Ludzie oblewają bo się stresują, sam doświadczyłem to wiem. Dopiero za 7 razem zdołałem pokonać presję i zdałem. Egzaminator traktował mnie jak powietrze nawet na mnie nie patrząc. Wydawał tylko komendy i ewentualnie mówił że coś wykonałem nieprawidłowo. Zero zbędnych komentarzy, zero jakichkolwiek emocji. Teraz są fajne Kie Rio nowiutkie z niewylatanymi sprzęgłami więc jeszcze łatwiej jest. Pierwszy raz w kijance (nauka i 6 egzaminów w Punciaku) i zdane. Także nie poddawać się ludziska, bo zdać można. Psychikę trzeba sobie przestawić. Ja przykładowo już zmęczony 6 próbami stwierdziłem że świat się nie zawali jak obleje kolejny raz i od razu jakoś luźniej się na duszy zrobiło.
ElBros
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 15 grudnia 2017, 21:00


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości