Czy można odmówić powrotu do WORDU po oblanym egzaminie?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Czy można odmówić powrotu do WORDU po oblanym egzaminie?

Postprzez lusia224 » niedziela 03 grudnia 2017, 15:48

Ciekawi mnie czy po przerwaniu egzaminu na mieście i polecenia przesiadki przez egzaminatora można tego odmówić i np. powiedzieć że wrócimy pieszo? Czy grożą za to jakieś konsekwencje?

I drugie pytanie;
Co by się stało jakby po przesiadce( egzaminator za kierownicą) osoba egzaminująca użyła hamulca znajdującego się od strony pasażera( np. żeby zrobić na złość egzaminatorowi)? Dostałaby mandat, nawet jeśli nie zagrażałoby to w jakiś sposób?
lusia224
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa 18 października 2017, 13:01

Re: Czy można odmówić powrotu do WORDU po oblanym egzaminie?

Postprzez rpa » środa 06 grudnia 2017, 17:17

1) Ogółem egzamin jest zakończony dopiero w momencie otrzymania karty egzaminu. Jeśli wyjdziesz wcześniej, egzamin jest przerwany, bez konsekwencji innych niż niezaliczenie.

2) Nie wiem. Może jest jakiś paragraf zabraniający pasażerom przeszkadzania w prowadzeniu pojazdu. Naciskanie hamulca czy sprzęgła jest równie "bezpieczne" co łapanie za kierownicę.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Czy można odmówić powrotu do WORDU po oblanym egzaminie?

Postprzez Blacksmith » środa 06 grudnia 2017, 19:51

Tak. Gdy "oblejesz"* na mieście i egzaminator wypisze papierzysko to możesz spokojnie wysiąść i iść przed siebie. Ja tak robiłem, bo im mniej ten WORD widziałem na oczy tym lepiej. No chyba, że chcesz od razu iść do kasy w WORD i się zapisać na kolejny egzamin. Chociaż ja płaciłem przelewem bo im mniej miałem bezpośrednio do czynienia z tą instytucją tym czułem się lepiej.

*- "oblejesz" w cudzysłowiu bo często gęsto (ja tak uważam) to nie oblanie tylko... nie uzyskanie prawa jazdy z winy niesprawiedliwości egzaminu.
Ostatnio zmieniony środa 06 grudnia 2017, 20:27 przez Blacksmith, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Czy można odmówić powrotu do WORDU po oblanym egzaminie?

Postprzez skov » środa 06 grudnia 2017, 19:57

1. Obowiązku powrotu w samochodzie egzaminacyjnym nie ma. Bo i dlaczego miałby być? Egzamin kończy się na mieście , na mieście można wręczyć arkusz przebiegu egzaminu i czule się pożegnać.
2. Osoba siedząca z prawej strony, mająca dostęp do urządzeń mających wpływ na sterowanie pojazdem jest współkierującym. Odpowiada karnie za powstałe zdarzenie w stopniu w którym się do tego przyczyniła. O udowodnienie takiego zachowania w takim samochodzie nie trudno :)
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Czy można odmówić powrotu do WORDU po oblanym egzaminie?

Postprzez kolezankafilizanka » środa 06 grudnia 2017, 20:04

1) Jeśli egzaminator wypisuje protokół na miejscu, to zwykle sam pyta, czy chcesz wracać z nim do WORD. Jeśli akceptujesz jego towarzystwo (różnie bywa), to moim zdaniem, warto. Można wtedy spokojnie z nim porozmawiać i przedyskutować, zadawać pytania itd. "Egzaminator też człowiek" - ta świadomość potem pomaga przy kolejnym podejściu.

2) Każde nieuprawnione manipulowanie przez Ciebie przy hamulcu, sprzęgle, lusterkach itd. to stwarzanie zagrożenia na drodze, także dla Ciebie samej. Skończyłoby się pewnie wyrzuceniem Cię z auta. Jeśli byś do tego spowodowała kolizję lub wypadek, to byś za to normalnie odpowiadała, zgodnie z prawem (np. sąd skazał faceta - pasażera, który tak przeszkadzał żonie - kierowcy auta, że doszło do wypadku z jego winy). Zresztą, kamera w aucie wszystko rejestruje.
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy można odmówić powrotu do WORDU po oblanym egzaminie?

Postprzez JAKUB » czwartek 07 grudnia 2017, 22:56

lusia224 napisał(a):I drugie pytanie;
Co by się stało jakby po przesiadce( egzaminator za kierownicą) osoba egzaminująca użyła hamulca znajdującego się od strony pasażera( np. żeby zrobić na złość egzaminatorowi)? Dostałaby mandat, nawet jeśli nie zagrażałoby to w jakiś sposób?

Dlatego w nielicznych WORD-ach kursanta sadzają na tylne siedzenia, bez dostępu do przyrządów sterowania pojazdem.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Czy można odmówić powrotu do WORDU po oblanym egzaminie?

Postprzez Cyryl » piątek 08 grudnia 2017, 10:14

lusia224 napisał(a):...I drugie pytanie;
Co by się stało jakby po przesiadce( egzaminator za kierownicą) osoba egzaminująca użyła hamulca znajdującego się od strony pasażera( np. żeby zrobić na złość egzaminatorowi)? Dostałaby mandat, nawet jeśli nie zagrażałoby to w jakiś sposób?


1. po co? co tym zyskasz oprócz pokazania, że jesteś osobą nieprzewidywalną? a jeżeli chłopak odmówi Ci randki, to zemścisz się na jego samochodzie, domu, psu?

2. skąd wiesz, że nie spowodujesz zagrożenia, jeżeli przed chwilą egzamin został przerwany w tego właśnie powodu? ile razy obserwowałaś otoczenie pojazdu przez lusterka instruktora/egzaminatora i czy potrafisz z nich korzystać w stopniu zapewniającym bezpieczeństwo?

3. po takim numerze który z egzaminatorów będzie chciał z Tobą wsiąść do auta? więc zrobią wszystko dla swojego bezpieczeństwa, abyś na następnym egzaminie nie wyjechała z placu. to kręcenie bata na własną skórę.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy można odmówić powrotu do WORDU po oblanym egzaminie?

Postprzez skov » piątek 08 grudnia 2017, 21:23

JAKUB napisał(a):Dlatego w nielicznych WORD-ach kursanta sadzają na tylne siedzenia, bez dostępu do przyrządów sterowania pojazdem.


zastanawialiśmy się kiedyś nad tym ale ostatecznie stanęło na tym że wolimy kursanta mieć w polu widzenia niż za plecami :D
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Czy można odmówić powrotu do WORDU po oblanym egzaminie?

Postprzez Blacksmith » sobota 09 grudnia 2017, 22:37

skov napisał(a):zastanawialiśmy się kiedyś nad tym ale ostatecznie stanęło na tym że wolimy kursanta mieć w polu widzenia niż za plecami :D

Czyżbyście się czegoś bali? :hmm:
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Czy można odmówić powrotu do WORDU po oblanym egzaminie?

Postprzez skov » niedziela 10 grudnia 2017, 13:25

tam, gdzie czasami wydaje się niekorzystne decyzje, tam może pojawić się frustracja i agresja.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Czy można odmówić powrotu do WORDU po oblanym egzaminie?

Postprzez Blacksmith » niedziela 10 grudnia 2017, 14:58

No w sumie prawda, szczególnie w Polsce. Tak naprawdę to dobrze, że nikt nie każe zdającym siedzieć z tyłu. Byłoby to w pewnym sensie poniżające, w stylu: "Oblałeś, więc nie jesteś teraz godzien siedzieć obok mnie".
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Czy można odmówić powrotu do WORDU po oblanym egzaminie?

Postprzez waw » wtorek 26 grudnia 2017, 22:35

Cyryl napisał(a):3. po takim numerze który z egzaminatorów będzie chciał z Tobą wsiąść do auta? więc zrobią wszystko dla swojego bezpieczeństwa, abyś na następnym egzaminie nie wyjechała z placu. to kręcenie bata na własną skórę.

Zdaje się, że po takim występku egzaminator będzie miał prawo wyrzucić delikwenta z pojazdu, a przed następnym podejściem do egzaminu wysłać na badania psychiatryczne.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 96 gości