Profil Kandydata Na Kierowce

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Profil Kandydata Na Kierowce

Postprzez Ganuber1 » poniedziałek 16 października 2017, 21:46

Witam, mam dość niecodzienny problem, który powoli spędza mi sen z powiek. Zacznę od początku, mianowicie, od pewnego czasu wynajmuje mieszkanie u faceta który mieszka dość daleko i rzadko sie pojawia w okolicy, tak samo od niedawna tzn jakiś 3/4 miesięcy zacząłem kurs ale wiadomo przez okres wakacyjny, inne sprawy nie mogłem skupić całej uwagi na tymże kursie :(. Jednak teraz gdy już od paru tygodni nie mam za bardzo dużo na głowie, chciałem go zrobić. Problem pojawił się tej natury, że nie mogę.. Ponieważ w wniosku o wydanie profilu kierowcy musi być zapisek o aktualnym adresie zamieszkania, próbowałem zatem skontaktować sie z Facetem który mi wynajmuje ponieważ mógłby on wypisać oświadczenie w którym zgodziłby się na Jego Adres w Moim prawie jazdy :hmm: . Ale jednak, facet nie jest zbytnio przekonany, nie chce współpracować a ja w tej sytuacji mam związane ręce(sugeruje mi nawet żeby ktoś bliski podrobił podpis twierdząc że u niego przebywam- co o tym myślicie?), nie mogę wyrobić Profilu, co za tym idzie- nie mogę przystąpić do Kursu w pełni. Więc, chciałbym zapytać czy istnieje może jakieś legalne, a może nawet proste rozwiązanie tej nie wątpliwie skomplikowanej sytuacji? Proszę o odpowiedź, z góry dziękuje ;) . Pozdrawiam
Ganuber1
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 16 października 2017, 21:28

Re: Profil Kandydata Na Kierowce

Postprzez oskbelfer » wtorek 17 października 2017, 19:52

A jakaż to skomplikowana sytuacja? Nie masz stałego miejsca zamieszkania? Jaki masz wpisany adres w dowodzie osobistym?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Profil Kandydata Na Kierowce

Postprzez jasper1 » wtorek 17 października 2017, 22:03

Dziwna jakaś ta historia...
Proponuję kontakt z urzędem, nie rozumiem problemu z wyrobieniem PKK, wystarczy oświadczenie o miejscu zamieszkania, niczyja zgoda nie jest potrzebna.
Jeśli masz gdzieś stały meldunek, to może lepiej używać tego adresu, bo wynajmowane lokum zwykle częściej się zmienia i wtedy trzeba wyrabiać nowy dokument.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Profil Kandydata Na Kierowce

Postprzez Ganuber1 » niedziela 22 października 2017, 12:38

Wlasnie chodzi o to że nie mam stałego meldunku, a facet który mi wynajmuje mieszkanie nie chce mi wypisać tego oświadczenia i jestem w szarej dupie. Już sam nie wiem jak to obejść temu napisałem na Tym forum :)
Ganuber1
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 16 października 2017, 21:28

Re: Profil Kandydata Na Kierowce

Postprzez jasper1 » poniedziałek 23 października 2017, 15:37

A po co Ci oświadczenie właściciela? :roll:
Wpisujesz adres zamieszkania we wniosku, składasz swój podpis na wniosku świadom odpowiedzialności karnej za poświadczenie nieprawdy i koniec problemu.
Jeśli ktoś problem robi, to pytaj na piśmie o podstawę prawną.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Profil Kandydata Na Kierowce

Postprzez Ganuber1 » piątek 27 października 2017, 17:12

Czyli mam rozumieć, że żadna zgoda właściciela nie jest potrzebna i wystarczy moje oświadczenie że mieszkam w tym miejscu świadom odpowiedzialności karnej? Bo ostatnio byłem zaś i sie kobiety upieraly że facet co mi wynajmuje się nie zgodził więc one tego nie chcą na ten adres wypisać, bo jak mówiły się go boją o.O i namawiają mnie żeby mi to wypisał ktoś Inny co jest nie legalne w swietle prawa bo wtedy kłamie w tym całym oświadczeniu. Proszę o pomoc.. Ktoś coś wie czy istnieje w ogole Taki przepis że musi być zgoda?
Ganuber1
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 16 października 2017, 21:28

Re: Profil Kandydata Na Kierowce

Postprzez oskbelfer » sobota 28 października 2017, 23:05

Może najpierw zacznij "poprawnie pisać" na forum - bo straszny bełkot.
Skoro masz wątpliwości, wpisz sobie w wyszukiwarkę zapytanie i poczytaj, a nie czekaj na gotowca.
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Profil Kandydata Na Kierowce

Postprzez camelon » sobota 28 października 2017, 23:57

Przeciez adres nie musi być wpisywany w prawko ,może być bez adresu tak jakbyś był bezdomnym.
camelon
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek 26 października 2017, 18:02


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości