Podejście do egzaminu po kilku latach nieobecności w Polsce

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Podejście do egzaminu po kilku latach nieobecności w Polsce

Postprzez scent » środa 13 września 2017, 17:44

Witam, sytuacja wygląda w ten sposób, że podchodziłem do egzaminu na prawo jazdy kiedy obowiązywały jeszcze stare prawa. Nie zdałem go a następnie wyjechałem do Szwajcarii na kilka lat i teraz wróciłem do Polski. Zastanawiam się czy prawo jazdy muszę robić od nowa ? Mówię tutaj o odbębnieniu 30h praktyki i 30h teoretycznej wiedzy czy mogę to rozegrać w inny sposób ? Osobom zorientowanym w temacie byłbym dozgonnie wdzięczny za jakieś informacje :) Pozdrawiam!
scent
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 13 września 2017, 17:38

Re: Podejście do egzaminu po kilku latach nieobecności w Pol

Postprzez radomir » czwartek 14 września 2017, 13:16

Jeżeli kurs robiony po 1 lipca 1998 to jest ważny.
Trzeba podejść do Wydziału Komunikacji żeby wyrobili PKK, dać im nowe zdjęcie i ewentualnie nowe badania lekarskie.
Jak to załatwisz to nauka teorii samemu i oczywiście jazda obowiązkowo, teorię oczywiście możesz zaliczyć w OSK.
Ja jestem w podobnej sytuacji i zrobiłem tak że wykupilem cały kurs na nowo ale do teorii przygotowałem się sam. Zrobiłem tak dlatego że wykupując kurs zaoszczędzilem 300zl w porównaniu do kosztów godzin doszkalajacych, a z testami nigdy nie miałem problemów.
radomir
 
Posty: 10
Dołączył(a): sobota 19 sierpnia 2017, 16:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Podejście do egzaminu po kilku latach nieobecności w Pol

Postprzez ks-rider » poniedziałek 18 września 2017, 14:28

Ile pamietasz z tego kursu ktory odbyles ? Nie uwazasz, ze dobrze by bylo powtorzyc teorie ? To naprawde nie gryzie a moze byc przydatne.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Podejście do egzaminu po kilku latach nieobecności w Pol

Postprzez scent » środa 20 września 2017, 10:53

Dziękuje serdecznie za odpowiedź! Mam jeszcze pytanie co do tego całego PKK. Mianowicie po jakim terminie orzeczenie lekarskie i psychologiczne ulega przedawinieniu ? Czy muszę od nowa wykonać te badania ? Czy mogę je w jakiś magiczny sposób wydobyć ze starostwa ?
scent
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 13 września 2017, 17:38

Re: Podejście do egzaminu po kilku latach nieobecności w Pol

Postprzez radomir » środa 20 września 2017, 16:04

Jeśli chodzi o badania to zależy na jaki okres były wystawione.
Moje były ważne bezterminowo i w urzędzie po 11 latach kazali tylko zdjęcie nowe dać a badania zostały stare.
radomir
 
Posty: 10
Dołączył(a): sobota 19 sierpnia 2017, 16:33
Lokalizacja: Chełm


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 43 gości