Przerwa i kolejny uwalony egzamin

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Przerwa i kolejny uwalony egzamin

Postprzez Blacksmith » środa 30 sierpnia 2017, 14:19

A NIE MÓWIŁEM, ŻE EGZAMIN TO LOTERIA?! Dziewczyna jeszcze 5 dni temu (wtedy miała poprzedni egzamin) nie potrafiła jeździć? A od dzisiaj kiedy dokupiła 30 minut na placu manewrowym kiedy wałkoniła po raz kilkusetny ten sam manewr już nagle potrafi??? Ktoś jeszcze ma zamiar się ze mną spierać, że wszystko jest OK?
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Przerwa i kolejny uwalony egzamin

Postprzez Cyryl » środa 30 sierpnia 2017, 14:48

Blacksmith napisał(a):...EGZAMIN TO LOTERIA...egzaminatorzy mają w kieszeni jakiegoś pilota zdalnego sterowania i guzikiem potajemnie wyłączają silnik. Albo przy placach manewrowych są pochowane jakieś systemy z bronią psychotroniczą za pomocą której otumaniają zdających...


zgadza się, pewnie nawalił pilot lub broń psychotroniczna była made in KRLD (Korea Pł).
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przerwa i kolejny uwalony egzamin

Postprzez radomir » środa 30 sierpnia 2017, 15:21

Gratulacje oczywiście dla @qwerty97.
Ja również pomału szykuję się do egzaminu po dłuuuugiej przerwie ale jeszcze kilka godzin sobie wyjeżdżę tak dla spokoju.

Jak @Blacksmith stwierdził każdy egzamin jest loterią a przez te 5 dni ciężko się już czegoś nowego nauczyć.
Na placu wystarczy "mały" błąd i na miasto nie puszczą więc co się dziwić.... w takim wypadku nie ma możliwości sprawdzenia co dana osoba naprawdę potrafi.
Napewno takie sytuacje nie są ok ale dopóki plac jest u nas obowiązkowy takie sytuacje będą się powtarzać.
radomir
 
Posty: 10
Dołączył(a): sobota 19 sierpnia 2017, 16:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Przerwa i kolejny uwalony egzamin

Postprzez MrPickles » środa 30 sierpnia 2017, 20:44

W poniedziałek zdałem egzamin po 9-letniej przerwie za 1 razem (wcześniej tych prób były 4 - i muszę przyznać, że wszystko było z mojej winy a nie z tego, że "egzaminator chciał uwalić").

Czy to kwestia szczęścia? Trochę tak, trafiłem na dobrego egzaminatora i dość prostą trasę. Dużo pomogło też zdawanie na aucie, na którym się uczyłem (trzeba było dokupić godzin po tak długiej przerwie). Ale czy to była loteria? Niekoniecznie, bo nie popełniłem żadnego błędu, którym bym spowodował zagrożenie w ruchu drogowym.

Tak czy inaczej, szczere gratulacje @qwerty97 :)
MrPickles
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 29 sierpnia 2017, 11:16
Lokalizacja: Białystok

Re: Przerwa i kolejny uwalony egzamin

Postprzez kolezankafilizanka » czwartek 31 sierpnia 2017, 11:08

Gratuluję, poradziłaś sobie :spoko:
Teraz przed Tobą najważniejszy egzamin, czyli samodzielne początki :wink:
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przerwa i kolejny uwalony egzamin

Postprzez sankila » czwartek 31 sierpnia 2017, 21:27

Blacksmith napisał(a):A NIE MÓWIŁEM, ŻE EGZAMIN TO LOTERIA?! Dziewczyna jeszcze 5 dni temu (wtedy miała poprzedni egzamin) nie potrafiła jeździć?
Na poprzednim egzaminie dwa razy nie zmieściła się w kopercie i dlatego oblała. Tym razem się zmieściła i nie oblała. Więc co było loterią - wielkość koperty?
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przerwa i kolejny uwalony egzamin

Postprzez Blacksmith » czwartek 31 sierpnia 2017, 22:35

Nie kochana... Loterią egzamin był w momencie gdy wsiadła w nowe auto gdzie być może inna była czułość hamulca. Tak tak, zaraz odpowiesz, że kierowca powinien i musi sobie radzić z każdym autem do którego wsiądzie. Tylko, że późniejszy kierowca wsiadający do nowego auta już nie musi po kilku sekundach zmieścić się w kopercie z ryzykiem utraty prawa jazdy.
Poza tym popatrz, że ona w 2015 roku 3 razy podchodziła i za każdym razem na miasto wyjeżdżała. A więc i wtedy jakoś mieściła się w tej kopercie.

Jeszcze nikt mi logicznie i z sensem nie udowodnił, że egzamin NIE JEST loterią tylko czystym sprawdzeniem umiejętności. Czekam i czekam i nie mogę się doczekać.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Przerwa i kolejny uwalony egzamin

Postprzez Cyryl » piątek 01 września 2017, 06:49

Blacksmith napisał(a):...Tylko, że późniejszy kierowca wsiadający do nowego auta już nie musi po kilku sekundach zmieścić się w kopercie z ryzykiem utraty prawa jazdy...
...Jeszcze nikt mi logicznie i z sensem nie udowodnił, że egzamin NIE JEST loterią tylko czystym sprawdzeniem umiejętności...


logicznie: utrata może być wtedy, gdy coś posiadasz, a zdający tego prawa jazdy jeszcze nie ma.

może dlatego logiczne argumenty do Ciebie nie trafiają. cały czas patrzysz na sprawę nie logicznie, ale subiektywnie poprzez swój oblany egzamin i ponoć chamskiego egzaminatora na jakiego trafiłeś. dlatego twierdzisz, że wszystkie egzaminy są niesprawiedliwe, a każdy egzaminator chamski.

loteria jest wtedy, gdy masz zgadnąć ile oczek jest na kostce przykrytej kubkiem, a egzamin jest wtedy gdy masz obliczyć: 5 + 6 x 7 - 1 x 2 x 3 =

egzamin jest również sprawdzeniem koncentracji, podejścia. bardzo wiele wypadków ma swoje przyczyny nie w braku umiejętności, ale właśnie w rozproszeniu uwagi kierującego.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przerwa i kolejny uwalony egzamin

Postprzez Blacksmith » piątek 01 września 2017, 11:28

Cyryl napisał(a):logicznie: utrata może być wtedy, gdy coś posiadasz, a zdający tego prawa jazdy jeszcze nie ma.

Ja już z Tobą nie wyrabiam. Wszystko bierzesz aż do przesady dosłownie. Idealnym przykładem na to było gdy klebek napisał- "Na tym forum panuje mania donoszenia na siebie", a Ty odpowiedziałeś- "To chyba dobrze, że gdy piszą źle to donoszą na samych siebie" :lol:
Chodziło mi o to, że kierowca, który już ma PJ gdy wsiada w nowe auto to nie musi pod okiem chłodnego gościa zmieścić się w kopercie, nie ryzykuje nie otrzymania ani utraty prawa jazdy. Taki człowiek (w przeciwieństwie do zdającego egzamin w WORD) może sobie poćwiczyć hamowanie aby wyczuć nowy hamulec i sprzęgło na spokojnie. I dalej podtrzymuje swoje zdanie, że egzamin jest loterią i nie patrzę tylko na swój własny przykład, ale tak jak ja patrzy na to ogrom ludzi.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Przerwa i kolejny uwalony egzamin

Postprzez Cyryl » piątek 01 września 2017, 11:55

jaki "ogrom"?
z tego co można przeczytać na tym forum, tylko niewielki odsetek podziela Twoje zdanie.
najpierw piszesz coś o logice, a jak logicznie podchodzę do Twoich postów, okazuje się, że to wypowiedzi, których nie można traktować dosłownie-logicznie.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przerwa i kolejny uwalony egzamin

Postprzez Blacksmith » piątek 01 września 2017, 12:25

Cyryl napisał(a):z tego co można przeczytać na tym forum, tylko niewielki odsetek podziela Twoje zdanie.

Na tym forum zwykle przesiadują ludzie głównie związani zawodowo z branżą, którym obecny stan rzeczy jest bardzo na rękę. Więc nie można być zdziwionym, że jestem tu trochę na straconej pozycji i jestem atakowany. Dlatego niestety, ale to forum nie jest obiektywne w tym temacie. Ale idź Cyryl na miasto i zrób ankietę wśród ludzi, a zobaczysz, że moje poglądy są popierane przez znaczną większość. Gdy znajdę dłuższą chwilę wolnego czasu to utworzę w internecie ankietę, rzecz jasna nie na tej stronie.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Przerwa i kolejny uwalony egzamin

Postprzez skov » piątek 01 września 2017, 16:58

Blacksmith, na tym forum jest dział "Relacje z egzaminów" w którym wypowiadają się ludzie nie związani z branżą a którzy zdawali tylko egzamin. Nie ma tam nic co potwierdzałoby twoje fantazje. Nie trzeba tworzyć ankiet, wystarczy poczytać i wyciągnąć wnioski.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Przerwa i kolejny uwalony egzamin

Postprzez Blacksmith » piątek 01 września 2017, 22:21

skov napisał(a):na tym forum jest dział "Relacje z egzaminów" w którym wypowiadają się ludzie nie związani z branżą....

Panie! To są tylko relacje. Co innego gdyby pisali co konkretnie myślą o obecnym systemie egzaminacyjnym. Zostali zmuszeni do udziału w tym cyrku. Poza tym zobacz że ogrom tych osób powtarzało egzamin kilkukrotnie zanim koło fortuny się do nich uśmiechnęło. Oni nie narzekają w tym dziale zbytnio bo się ogromnie cieszą, że udało im się w końcu przejść przez te pole bagna i gnoju. Ja jestem inny i mierzi mnie cwaniactwo kosztem ciężko zarobionych pieniędzy ludzkich.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Przerwa i kolejny uwalony egzamin

Postprzez Cyryl » piątek 01 września 2017, 23:17

Blacksmith napisał(a):...Ale idź Cyryl na miasto i zrób ankietę wśród ludzi, a zobaczysz, że moje poglądy są popierane przez znaczną większość...


a po co mam chodzić? przecież codziennie mam do czynienia z ludźmi przygotowującymi się do egzaminu pierwszego lub kolejnego.

oczywiście ludzie o psychice dziecka chcieliby, aby podczas egzaminu egzaminować egzaminatora, żeby ten ładnie odpowiadał na pytania i w ogóle dał zaliczenie na dzień dobry.
natomiast w miarę dojrzali ludzie wiedzą, że egzamin to egzamin, wymagana jest wiedza i umiejętności, a ponad to wysoki stopień koncentracji, mając świadomość, że wszystkie te elementy będą niezbędne na drodze.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przerwa i kolejny uwalony egzamin

Postprzez gumik » sobota 02 września 2017, 09:50

Nie oszukujemy się, ale chamskich ludzi spotkamy wszędzie. W sklepie, w warsztacie, w przychodni, w domu. ;-)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości