Cofanie po brytyjsku: patrząc we wsteczne

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Cofanie po brytyjsku: patrząc we wsteczne

Postprzez Cyryl » czwartek 07 września 2017, 07:35

ks-rider napisał(a):...Glowa ma byc caly czas w rotacju 360 stopni...


coś takiego widziałem na filmie "Egzorcysta". z tego co pamiętam ze szkoły, z ssaków to tylko leniwiec ma możliwość obrotu głowy o 180 stopni i to jest max, więc chyba nie życzysz kierowcom skręcenia karku?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cofanie po brytyjsku: patrząc we wsteczne

Postprzez kolezankafilizanka » czwartek 07 września 2017, 09:25

megatapety napisał(a):Najwazniejsze żeby nie skupiać się tylko na lusterkach, ale obserwować otoczenie, bo na parkingach sytuacja się jest błyskawicznie się zmienia.


Twój (cały) wpis jest odpowiedzią na moje pytanie :)
Wczoraj parkowałam tyłem, było spokojnie i dużo miejsca, więc poćwiczyłam sobie i obserwowanie przez szyby, i korzystanie z lusterek. Na kursie parkowania tyłem za bardzo nie było, tylko zawracanie na podjeździe, więc jeszcze nie wyrobiłam umiejętności parkowania tyłem "od linijki", ale chcę się nauczyć.
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cofanie po brytyjsku: patrząc we wsteczne

Postprzez Cyryl » czwartek 07 września 2017, 21:42

wracając do obserwacji, każde z nich i przez lusterka i bezpośrednio ma swoje zalety i wady, natomiast razem są najlepszym rozwiązaniem.
jeżeli za przykład takiego cofania weźmiemy łuk, to obserwując przez ramię widzimy tylko cel jazdy, ale już droga (odległość od linii po obu stronach pojazdu), umyka nam.
jeżeli będziemy patrzyli tylko na lusterka widzimy drogę, ale umyka nam cel, więc możemy stanąć i 2m od przeszkody i 2m w przeszkodzie.
z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że gdy trzeba śledzić drogę, jazda po łuku i po prostej lepiej patrzeć w lusterka, ale jeżeli mamy już wyprostowany pojazd i wjeżdżamy do garażu wygodniej patrzeć bezpośrednio - przez ramię.

więc moim zdaniem konieczne jest łączenie tych dwóch sposobów, dodatkowo mając na uwadze otoczenie pojazdu, aby (jeżeli robimy to w ruchu) ani pieszy, ani inny pojazd nie wszedł nam w paradę.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cofanie po brytyjsku: patrząc we wsteczne

Postprzez kolezankafilizanka » piątek 08 września 2017, 07:47

Cyryl napisał(a):z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że gdy trzeba śledzić drogę, jazda po łuku i po prostej lepiej patrzeć w lusterka, ale jeżeli mamy już wyprostowany pojazd i wjeżdżamy do garażu wygodniej patrzeć bezpośrednio - przez ramię.


Ja byłam właśnie tak uczona przy okazji jazdy po łuku :)
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości