Podwójne zdawanie teorii

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Podwójne zdawanie teorii

Postprzez polar66 » czwartek 27 lipca 2017, 20:17

Parę lat temu zostało mi zatrzymane prawo jazdy, chcąc je odzyskać musiałem oczywiście zdać teorię i praktykę. Z teorią nie było problemu ale praktykę oblałem. I teraz uwaga! jaki szok przeżyłem gdy chciałem zapisać się po raz kolejny na praktykę, pani w okienku powiedziała mi, że muszę odnowa robić profil i jeszcze raz zdawać teorię. Polska to bardzo dziwny kraj wiem ale dlaczego mam zdawać egzamin który już raz zdałem.
polar66
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 27 lipca 2017, 20:04

Re: Podwójne zdawanie teorii

Postprzez szerszon » sobota 29 lipca 2017, 19:08

Blacksmith napisał(a):I niech teraz moi szanowni adwersarze powiedzą, że WORD jest spoko i bardzo dobrze zrobił. Tej sytuacji nawet nie skomentuje bo ciężko słowa dobrać. Złodziejstwo, złodziejstwo i jeszcze raz złodziejstwo, chociaż chciałoby się mocniejszych słów użyć.
Jedyne słowa jakie się cisną to te o twojej znajomości przepisów. WORD jest zobligowany ustawą. To nie jest jego widzimisię. Musi postępować zgodnie z literą prawa. Coś słabo pisujesz do swojego posła.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Podwójne zdawanie teorii

Postprzez oskbelfer » niedziela 30 lipca 2017, 13:11

polar66 napisał(a):Parę lat temu zostało mi zatrzymane prawo jazdy, chcąc je odzyskać musiałem oczywiście zdać teorię i praktykę. Z teorią nie było problemu ale praktykę oblałem. I teraz uwaga! jaki szok przeżyłem gdy chciałem zapisać się po raz kolejny na praktykę, pani w okienku powiedziała mi, że muszę odnowa robić profil i jeszcze raz zdawać teorię. Polska to bardzo dziwny kraj wiem ale dlaczego mam zdawać egzamin który już raz zdałem.


Takie zapisy prawne. Polska nie jest dziwnym krajem. Dziwni są osobnicy, którym system prawny musi zabierać uprawnienia, bo albo pijany, albo naćpany, albo brawura przysłania myślenie.

Faktem jest również, że trzeba być "wybitnym" aby utracić prawko.
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Podwójne zdawanie teorii

Postprzez Blacksmith » niedziela 30 lipca 2017, 16:33

oskbelfer napisał(a):Dziwni są osobnicy, którym system prawny musi zabierać uprawnienia, bo albo pijany, albo naćpany, albo brawura przysłania myślenie.

... albo zachorował na padaczkę, pogorszenie wzroku, itd. Pomyślałeś może nad tym, że utrata uprawnień może też wynikać z innych powodów? Samych pijanych i naćpanych widzisz. Gdzie Ty mieszkasz?
oskbelfer napisał(a):Faktem jest również, że trzeba być "wybitnym" aby utracić prawko.

A może wystarczą problemy ze zdrowiem?
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Podwójne zdawanie teorii

Postprzez szerszon » niedziela 30 lipca 2017, 19:20

Blacksmith napisał(a):A może wystarczą problemy ze zdrowiem?
Straciłeś prawko z tego powodu ??? Nie jestem zaskoczony. W charakterystyce kursanta jest napisane,że ma być zdrowy na ciele i umyśle.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Podwójne zdawanie teorii

Postprzez oskbelfer » niedziela 30 lipca 2017, 21:38

Blacksmith napisał(a):... albo zachorował na padaczkę, pogorszenie wzroku, itd. Pomyślałeś może nad tym, że utrata uprawnień może też wynikać z innych powodów? Samych pijanych i naćpanych widzisz. Gdzie Ty mieszkasz?


Po:
1. padaczka - wyklucza ponowne uzyskanie prawka.
2. utrata wzroku - musiałby oślepnąć, a to też wyklucza prawko.

Mieszkam w domu jednorodzinnym. A Ty gdzie? Na drzewie ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Podwójne zdawanie teorii

Postprzez Cyryl » poniedziałek 31 lipca 2017, 05:27

Blacksmith napisał(a):...Pomyślałeś może nad tym, że utrata uprawnień może też wynikać z innych powodów?...


piszesz jakbyś całe życie był pokrzywdzony, wszystko przeciw Tobie.

ja uzyskałem uprawnienia instruktora i wykładowcy (wtedy były to osobne) dawno, a gdy zachodziły przemiany (w przepisach związanych z zawodem instruktora) zajmowałem się transportem międzynarodowym i logistyką. kiedy okazało się, że uprawnienia ponownie przydadzą się wyszło na to, że muszę robić kurs od nowa i zdać egzamin. nie było możliwości zdawania samego egzaminu. przy tych zmianach był krótki okres gdzie aktywni instruktorzy mogli odnawiać uprawnienia krócej i szybciej.
biorąc pod uwagę kategorie, całość kosztowała mnie 10 000zł oraz co ciekawsze egzamin na wszystkie kategorie w jednym dniu, teoria, no i praktyka, czyli między innym 4 razy łuk.
wyobrażasz to sobie?
nie byłem naćpany, nie napity, nie pogorszyło mi się zdrowie, co więcej moja wiedza nie uciekła, a doświadczenie znacznie wzrosło.
i jakoś nie płaczę.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podwójne zdawanie teorii

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 31 lipca 2017, 22:12

Cyryl napisał(a):nie byłem naćpany, nie napity, nie pogorszyło mi się zdrowie, co więcej moja wiedza nie uciekła, a doświadczenie znacznie wzrosło.
i jakoś nie płaczę.


Bo do tego trzeba mieć jaja, ale nie każdy rocznik jaja ma - dlatego jest płacz :lol:

Sławetna "weryfikacja" :mrgreen:
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Podwójne zdawanie teorii

Postprzez brygidKa » wtorek 01 sierpnia 2017, 13:57

ja też zdawałam kilka lat temu prawko, po 4 latach też podchodziłam ponownie do egzaminu i nie miałam problemu z tym że znowu trzeba zdać teorię,
dla mnie to normalne że skoro się zmieniły przepisy to tak trzeba
brygidKa
 
Posty: 41
Dołączył(a): niedziela 03 grudnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Radzionków

Re: Podwójne zdawanie teorii

Postprzez Blacksmith » wtorek 01 sierpnia 2017, 15:29

szerszon napisał(a): W charakterystyce kursanta jest napisane,że ma być zdrowy na ciele i umyśle.

W charakterystyce instruktora... też.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Podwójne zdawanie teorii

Postprzez oskbelfer » wtorek 01 sierpnia 2017, 15:51

Blacksmith napisał(a):
szerszon napisał(a): W charakterystyce kursanta jest napisane,że ma być zdrowy na ciele i umyśle.

W charakterystyce instruktora... też.


Tak - a możesz podać konkretny paragraf ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Podwójne zdawanie teorii

Postprzez Blacksmith » wtorek 01 sierpnia 2017, 19:49

" Kolejną ważną sprawą jest potwierdzenie wymaganego stanu zdrowia i predyspozycji psychicznych odpowiednim orzeczeniem lekarskim. "

https://www.zawodowe.com/kategorie/eduk ... ak_zostac/
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Podwójne zdawanie teorii

Postprzez szerszon » wtorek 01 sierpnia 2017, 22:01

Blacksmith napisał(a):
szerszon napisał(a): W charakterystyce kursanta jest napisane,że ma być zdrowy na ciele i umyśle.

W charakterystyce instruktora... też.
Zgadza się. U mnie nikt nie kwestionował. A jak tam u ciebie ???
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Podwójne zdawanie teorii

Postprzez oskbelfer » środa 02 sierpnia 2017, 10:31

Blacksmith napisał(a):" Kolejną ważną sprawą jest potwierdzenie wymaganego stanu zdrowia i predyspozycji psychicznych odpowiednim orzeczeniem lekarskim. "

https://www.zawodowe.com/kategorie/eduk ... ak_zostac/



Chłopie - czy Ty rozumiesz, co oznacza konkretny paragraf - taki krótki wyraz?

Chodzi o przepis ustawy bądź rozporządzenia, a nie jakaś wklejkę z jakiejś śmiesznej strony, gdzie w pierwszym zdaniu pojawia się fałszywe (uwaga Blacksmith,skup się! fałszywe tzn. nieprawdziwe) stwierdzenie.

Uwaga-cytuję to co Blacksmith podaje: "Aby zostać instruktorem nauki jazdy należy posiadać co najmniej wykształcenie średnie". :help: :help: :help: :help: :shock: :shock: :shock: :shock: :hmm: :hmm: :hmm:


https://www.youtube.com/watch?v=0-nC1HpPsuM

Blacksmith czy Ty naprawdę nie potrafisz samodzielnie zdobyć u źródła, wiedzy dotyczącej tak trywialnych zagadnień?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Podwójne zdawanie teorii

Postprzez Blacksmith » środa 02 sierpnia 2017, 11:29

Słuchaj. A gdzie paragraf, że kursant musi/powinien być zdrowy na umyśle? Czemu szerszona wpierw nie zapytałeś o paragraf? Zresztą szerszon napisał o charakterystyce kursanta, to ja też odpowiedziałem o charakterystyce instruktora. Chyba logiczne. To tak jakbyś zapytał o paragraf, że nie wypada podczas jazdy pokazywać innym środkowego palca.

p.s- Kandydat na instruktora nie musi przedstawiać zaświadczenia o byciu zdrowym psychicznie?
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 58 gości