Prawo jazdy kat. C, C+E - Badania

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Prawo jazdy kat. C, C+E - Badania

Postprzez buRRy » piątek 14 lipca 2017, 19:41

Witam.
Mam pytanie odnośnie badań do wyżej wymienionych kategorii czyli C i C+E. Niecałe dwa miesiące temu wyrobiłem sobie profil kursanta na obie te kategorię. Zdałem kategorię C oraz kwalifikację zawodową po czym zaniosłem dokumenty do Starostwa ( wiadomo dowód wpłaty za prawko, badania do kwalifikacji, orzeczenie psychologa, świadectwo kwalifikacji ) aby wymienili mi PJ. Wiem że mogłem poczekać z tym do czasu aż zdam E do C i potem tylko raz wymienić PJ ale chce to zrobić teraz tak żeby wcześniej złożyć wniosek o wydanie karty kierowcy. Czeka się na nią prawie miesiąc więc w tym czasie na spokojnie będę mógł sobie ogarnąć C+E. Teraz właśnie mam zamiar zacząć kurs na C+E i czy po zdaniu egzaminu będę musiał donieść jeszcze jakieś badania/dokumenty aby wymienili mi prawko czy zwyczajnie zapłacę stówe i wbiją mi C+E. Dodam że na wszystkich badaniach które robiłem czyli lekarskie do profilu kursanta i orzeczenie lekarskie do kwalifikacji zawodowej prosiłem lekarzy aby zapisywali mi obie kategorię na świstku czyli C i C+E.
Pozdrawiam.
buRRy
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 14 lipca 2017, 19:12

Re: Prawo jazdy kat. C, C+E - Badania

Postprzez Cyryl » sobota 15 lipca 2017, 04:59

badania na prawo jazdy kat. C, C+E musi mieć adnotację z jakiego przepisu one wynikają, tutaj z Ustawy o Kierujących Pojazdami. badania na KW lub KO wynikają z Ustawy o Transporcie Drogowym i we Wrocławiu surowo tego przestrzegają.
ponieważ Prawo Jazdy będzie ważne na okres badań KW, więc termin nie gra roli w tym wypadku.
wydaje mi się, że kopia wyników badań C, C+E będzie wystarczająca, ale w urzędach państwowych czasem logika nie obowiązuje.

na kartę kierowcy czeka się 14-16 dni.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prawo jazdy kat. C, C+E - Badania

Postprzez buRRy » sobota 15 lipca 2017, 16:41

Cyryl napisał(a):badania na prawo jazdy kat. C, C+E musi mieć adnotację z jakiego przepisu one wynikają, tutaj z Ustawy o Kierujących Pojazdami. badania na KW lub KO wynikają z Ustawy o Transporcie Drogowym i we Wrocławiu surowo tego przestrzegają.
ponieważ Prawo Jazdy będzie ważne na okres badań KW, więc termin nie gra roli w tym wypadku.
wydaje mi się, że kopia wyników badań C, C+E będzie wystarczająca, ale w urzędach państwowych czasem logika nie obowiązuje.

na kartę kierowcy czeka się 14-16 dni.


No właśnie wiem że różnie bywa z tymi urzędami dlatego się pytam. Teoretycznie profil na kat E do C mam wyrobiony więc wszystkie dokumenty mają oni u siebie. Głównie chodzi mi o lekarskie do prawa jazdy które robi się przed rozpoczęciem i psychologiczne o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami bo dostałem je po jednym egzemplarzu i oba zostały mi zabrane przy składaniu wniosku o profil kierowcy. Resztę badań mam u siebie. Dzwoniłem do "mojego" wydziału komunikacji i Pani powiedziała mi że głównie chodzi o to abym na orzeczeniu lekarskim do kwalifikacji zawodowej czyli to z art. 39 miał wpisaną również kategorię C+E a ja tam właśnie mam wpisane obie kategorię C oraz CE więc teoretycznie wszystko chyba powinno być ok.
buRRy
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 14 lipca 2017, 19:12

Re: Prawo jazdy kat. C, C+E - Badania

Postprzez Maslana19970 » sobota 15 lipca 2017, 21:26

Kolego kartę kierowcy możesz wyrobić mając kat. B nie potrzeba Ci ani C i C+E bo numer prawa jazdy Ci się nie zmieni chyba że będziesz zmieniał adres zamieszkania to tak, więc śmiało możesz karte kierowcy wyrabiać. Moim zdaniem lepiej zdać C+E i zapłacić raz 100zł za wyrobienie prawka niż wymieniać je 2 razy i płacić za każde wyrobienie 100zł.
Teoretyczny kat.B 28.07.2015r 74/74
Praktyczny kat.B 04.08.2015r
Teoretyczny kat.C 20.09.2016r 69/74
Praktyczny kat.C 17.10.2016r
Maslana19970
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota 17 września 2016, 20:32

Re: Prawo jazdy kat. C, C+E - Badania

Postprzez buRRy » niedziela 16 lipca 2017, 12:06

Czytałem gdzieś o tym że niby kartę kierowcy można wyrobić mając tylko kategorię B ale dużo było niejasności z tym związanych więc wole poczekać na wydanie prawka z wbitym C. Tak też radził mi mój instruktor.
buRRy
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 14 lipca 2017, 19:12

Re: Prawo jazdy kat. C, C+E - Badania

Postprzez Cyryl » niedziela 16 lipca 2017, 17:33

po co wcześniej wyrabiać kartę kierowcy?
jest ona czasowa - 5 lat i płatna, więc jeżeli nie zaczynasz pracy wymagającej archiwizacji pracy kierowcy, to tylko tracisz pieniądze.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prawo jazdy kat. C, C+E - Badania

Postprzez buRRy » wtorek 18 lipca 2017, 19:33

Kartę wyrabiam wcześniej dlatego że po zdaniu kat. C+E chcę zwolnić się z obecnej pracy i od razu zacząć jeździć jako kierowca zawodowy o czym zawsze marzyłem. Nikt chyba nie robi uprawnień które tyle kosztują tylko po to żeby je mieć.
buRRy
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 14 lipca 2017, 19:12


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości