Egzamin teoretyczny - czy muszę podchodzić?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Egzamin teoretyczny - czy muszę podchodzić?

Postprzez bigos86 » środa 28 czerwca 2017, 10:40

Witam! ok. 7-8 lat temu robiłem kurs prawa jazdy kat. B, egzamin teoretyczny zdalem za pierwszym razem, jednak praktycznego nie, i po 3 nieudanych probach musialem sobie odpuscic na jakis czas (brakowało mi wtedy funduszy). Teraz chce ponownie zaczac kurs, od podstaw, z teorią itp., jednak znajomy powiedział mi, że skoro zdałem już kiedyś egzamin teoretyczny, to teraz zostala mi do zrobienia tylko praktyka na egzaminach (oczuwscie po zaliczeniu kursu w szkole jazdy). Czy tak jest faktycznie? Kilka lat temu zmienila sie forma egzaminu teoretycznego, wiec nie wiem, czy tamten zdany egzamin sprzed kilku lat w ogole jeszcze ma jakis znaczenie. Wydaje mi się, że powinienem zdawać wszystko od poczatku do konca, ale znajomy zasial mi ziarno niepewnosci ;) proszę osoby orientujace sie w temacie o poradę :)
bigos86
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 28 czerwca 2017, 10:33

Re: Egzamin teoretyczny - czy muszę podchodzić?

Postprzez rpa » środa 28 czerwca 2017, 16:55

Już nie jest ważny, tylko "nowa" teoria jest bezterminowa. Dla znającego przepisy powinna być formalnością, więc nie martw się na zapas. Mój wynik - max punktów, około 6-7 minut egzaminu. Wielokrotnie dłużej czekałem pod salą, by na pewno się nie spóźnić :)
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Egzamin teoretyczny - czy muszę podchodzić?

Postprzez teiba » czwartek 29 czerwca 2017, 15:44

6-7 minut, ale i tak trzeba czekać, aż wszyscy napisza prawda? Mnie to denerwowało, bo też szybko napisałem i chciałem już wyjść, a trzeba było czekać.
Kto czyta książki, żyje podwójnie.
teiba
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 29 czerwca 2017, 14:11

Re: Egzamin teoretyczny - czy muszę podchodzić?

Postprzez rpa » piątek 30 czerwca 2017, 17:06

Nie trzeba, po uzyskaniu wyniku wstajesz i wychodzisz bez słowa. Tylko przedostatnia osoba musi zostać, aż ostatnia skończy, by nie doszło do sytuacji "jeden na jeden" z egzaminatorem - sala nie musi być monitorowana i jest to zabezpieczenie przed nieuczciwymi praktykami.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Egzamin teoretyczny - czy muszę podchodzić?

Postprzez skov » piątek 30 czerwca 2017, 20:40

Jak ktoś niedouczony to zdąży tyle błędów nawalić w poprzednich pytaniach, że nawet "sam na sam" z egzaminatorem nie pomoże w uzyskaniu pozytywnego wyniku.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Egzamin teoretyczny - czy muszę podchodzić?

Postprzez eragon » niedziela 02 lipca 2017, 19:06

bigos86 napisał(a):chce ponownie zaczac kurs, od podstaw, z teorią

Nie jest to konieczne - idź najpierw po PKK do WK, zdaj teorię, weź kilka godzin jazd w dobrej szkole i po zaakceptowaniu się samemu - na egzamin..
Pewnie badania będą do PKK potrzebne i świeża fotka..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości