Powrót do tematu prawa jazdy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Powrót do tematu prawa jazdy

Postprzez wolfvostel1 » piątek 16 czerwca 2017, 08:36

Cześć w 2011 roku nie udało mi się zdobyć prawa jazdy, zaliczyłem test teoretyczny, 4 razy praktykę oblałem :eek2: .
Gdzie mam dziś wybrać się żeby od dziś zacząć znowu przygodę z prawkiem?
Można gdzieś sprawdzić na czym zostawałem oblewany, bo nie pamiętam dwóch egzaminów?
wolfvostel1
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 16 czerwca 2017, 08:24

Re: Powrót do tematu prawa jazdy

Postprzez wolfvostel1 » piątek 16 czerwca 2017, 12:36

Już dowiedziałem się od OSK że moje dokumenty zostały zwrócone do wydziału komunikacji.

Ten PKK wystawiają od ręki, mam zabrać coś ze sobą(nową fotkę)?
wolfvostel1
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 16 czerwca 2017, 08:24

Re: Powrót do tematu prawa jazdy

Postprzez rpa » piątek 16 czerwca 2017, 16:46

Powody oblania są na arkuszu egzaminacyjnym - jak zgubiłeś, twoja strata. Może dałoby się jeszcze odzyskać te dane z WORDu, ale to rzecz niewarta zachodu. Jak pojeździsz na nowo, będziesz dobrze widział swoje mocne i słabe strony. Człowiek uczy się jeździć nawet "na sucho", jako pasażer, więc może się okazać, że po przerwie ogarniasz sytuację na drodze lepiej niż zaraz po kursie, jeśli skupiałeś się na drodze, a nie telefonie czy czym tam innym zajmujesz sobie czas. Oczywiście nie dotyczy to techniki kierowania :)

Jeśli się znacząco zmieniłeś, powinieneś wziąć ze sobą nowe zdjęcie, a najlepiej dwa na wszelki wypadek. Jeśli badania lekarskie nie były wystawione bezterminowo, powinieneś mieć ze sobą aktualne. PKK dostaniesz od ręki, później już tylko wycieczka do WORDU i umówienie się na termin teorii.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Powrót do tematu prawa jazdy

Postprzez eragon » sobota 17 czerwca 2017, 16:45

Do odpo @rpa można tylko dodać, że fotka ma być aktualna, nie starsza jak pół roku.
Teorię zaliczysz i przed praktycznym kilka godzin jazd przypominających powinno załatwić sprawę.
Powodzenia
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Powrót do tematu prawa jazdy

Postprzez kolezankafilizanka » sobota 17 czerwca 2017, 18:36

eragon napisał(a):Do odpo @rpa można tylko dodać, że fotka ma być aktualna, nie starsza jak pół roku.


A ja im dałam fotkę sprzed roku, bo akurat w 2015 załatwiałam inny dokument, i w 2016, przy prawku stwierdziłam: basta! Jakaś trąba wymyśliła półroczny termin przydatności zdjęcia do użycia. Ja rozumiem, że dzieci i nastolatki, ale człowiek od nich starszy nie zmienia w jeden rok wyglądu jak clown w cyrku. Już pomijam fakt, że prawko dostałam na 3 lata. No, a wtedy znowu lekarz za 200 zł, fotografie za 50 i dokument prawka za 100 zł.
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powrót do tematu prawa jazdy

Postprzez eragon » sobota 17 czerwca 2017, 19:18

Wyluzuj, kolega ma przerwę 6 lat. Poza tym teraz inna fotka jest potrzebna (z prosta)..
50 za 4 fotki? Gdzie mieszkasz, bo u mnie 16-20..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 72 gości