teria nie umiem zdac

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

teria nie umiem zdac

Postprzez emilpasa12 » poniedziałek 24 kwietnia 2017, 14:34

Nie moge zdac terii boje sie.
Za pierwszym razem nie zdalem mam za tydzien 2 podejscie ucze sie, ale czasami wszystko mi sie myli.
Czy to normalne czy wszyscy zdają za 1 raazem teorie ?

edit: poprawiłem błędy. /klebek
emilpasa12
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 28 marca 2017, 18:43

Re: teria nie umiem zdac

Postprzez klebek » poniedziałek 24 kwietnia 2017, 15:01

Nie wszyscy zdają teorię za pierwszym razem, poza tym nie wydaje mi się, że powinieneś patrzeć na to czy ktoś zdaje i porównywać się do innych kursantów.
Gdzie się przygotowujesz, czy masz pełną bazę pytań? I czego się boisz? :)
klebek
 
Posty: 224
Dołączył(a): wtorek 27 grudnia 2016, 13:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: teria nie umiem zdac

Postprzez Cthulhu » wtorek 25 kwietnia 2017, 08:48

No u mnie był gościu, który zdawał 3 razy w ciągu dnia i już zapisywal się na 4 :D
Rób ciągle testy, bo chyba na tym najlepiej się uczy i nie porównuj się do innych.
03.03.2017 - B]
03.05.2018 - mój golfik 4, Wybie :3
Cthulhu
 
Posty: 37
Dołączył(a): niedziela 05 marca 2017, 10:20

Re: teria nie umiem zdac

Postprzez Blacksmith » wtorek 25 kwietnia 2017, 22:33

Sorki, ale nie pojmuje jak można nie zdać teorii. Baza pytań nie jest nieskończona. Wystarczy poświęcić czas na rozwiązywanie testów i idzie wykuć nawet na blachę. Ja rozwiązałem chyba z 200 testów jak nie lepiej i bez problemu za pierwszym 74/74. Zupełnie inaczej jest oczywiście z egzaminem praktycznym, ale to już inny temat :wink:
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: teria nie umiem zdac

Postprzez bartek0807 » środa 26 kwietnia 2017, 07:00

Ale tutaj wyjątkowo Blacksmith ma rację. Baza pytań jest jawna. Baza w tej chwili na wszystkie kategorie ma 3110 pytań (nie wiem ile z tego na kat. B). Odpowiedzi na 3000 pytań to można (jak już ktoś nawet nie zna przepisów i nie ma ochoty ich się uczyć ) wyrypać się na pamięć i zdać spokojnie rozwiązując wszystkie z 10 razy. Autor wątka albo robił testy w programie,który pytania ma "autorskie" twórcy programu,a nie z bazy MI, albo jeśli pytania były z bazy MI to nie zrobił ich wystarczająco dużo razy.

Osobiście 74/74 zaliczyłem w max 10 minut nawet nie czytając do końca niektórych pytań,bo po zdjęciu/filmie video wiedziałem o jakie pytanie chodzi i jaka jest poprawna odp
bartek0807
 
Posty: 112
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 17:26

Re: teria nie umiem zdac

Postprzez klebek » środa 26 kwietnia 2017, 09:57

No ja się nie zgodzę z tym jak można nie zdać. Wystarczy, że ktoś się bardziej zestresuje i już może mieć problem.
Trochę empatii :)

Baza pytań na B ma 1938 pytań dokładnie, wszystkie znajdziesz na naszej głównej stronie http://www.prawojazdy.com.pl :D
klebek
 
Posty: 224
Dołączył(a): wtorek 27 grudnia 2016, 13:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: teria nie umiem zdac

Postprzez Blacksmith » środa 26 kwietnia 2017, 22:45

bartuś0807 napisał(a): tutaj wyjątkowo Blacksmith ma rację

Nie jestem jakimś bufonem, który twierdzi, że ma we wszystkim rację. Jak można zauważyć nie w każdym wątku zabieram głos. Ale na pewno mam rację w wielu innych kwestiach a nie tylko "wyjątkowo" w tej :thumb2: Teoria to coś co wystarczy się poświęcić i wykuć. Co do jazdy to można jeździć świetnie i polegnąć na egzaminie. Taki swoisty Totko lottek
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: teria nie umiem zdac

Postprzez bartek0807 » czwartek 27 kwietnia 2017, 08:13

Może źle się wyraziłem. Chodziło m i oto,że wyjątkowo się z Tobą zgadzam ;) Jak chodzi o praktykę to żaden totolotek. Wystarczy mieć wy..e na wynik i egzaminatora i się zdaje :)
bartek0807
 
Posty: 112
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 17:26

Re: teria nie umiem zdac

Postprzez kolezankafilizanka » czwartek 27 kwietnia 2017, 08:47

Chłopaki mają rację (tutaj wyjątkowo się z nimi zgadzam :P
Podam jeszcze swoje metody ratowania się w przypadku pytań:
1) Wymyślnych, dziwacznych, "mądrych". Wybierać odpowiedź możliwie jak najmędrzej brzmiącą (gdzieś się np. zakreślało: "otwarcie przepustnicy" albo "uszkodzenie wahacza").
2) Dotyczących quadów. Jak pytają o pozycję właściwą podczas zjazdu/ podjeżdżania quadem, ratuj się analogią do zjazdu rowerem.
3) Dotyczących liczb. Zrobiłam sobie ściągawkę na maleńkiej karteczce: wszystkie prędkości, długości itd. i powtórzyłam to jeszcze pod drzwiami w WORD.

Pamiętaj, że motorower nie jest pojazdem silnikowym, chociaż ma silnik :)
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: teria nie umiem zdac

Postprzez Blacksmith » czwartek 27 kwietnia 2017, 22:13

Taka ciekawostka. Jak robiłem kurs to gdzieś zasłyszałem, że razie gdyby nie znać odpowiedzi na pytanie to najlepiej zaznaczać najdłuższą tekstowo odpowiedź. Sprawdziłem wtedy i faktycznie najdłuższe odpowiedzi były w znacznej większości przypadków poprawne :-]
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: teria nie umiem zdac

Postprzez Cyryl » piątek 28 kwietnia 2017, 06:51

kolezankafilizanka napisał(a):...Zrobiłam sobie ściągawkę na maleńkiej karteczce: wszystkie prędkości, długości itd. i powtórzyłam to jeszcze pod drzwiami w WORD...
Załączniki
Prędkości 1.png
To z mojej prezentacji, której używałem do szkolenia kandydatów na instruktorów.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: teria nie umiem zdac

Postprzez mirunka » środa 10 maja 2017, 15:02

da się nie zdać, ale naprawdę wystarczy przysiąść i rozwiązywać testów dużo
mirunka
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 04 kwietnia 2017, 11:52

Re: teria nie umiem zdac

Postprzez oskbelfer » wtorek 16 maja 2017, 10:15

Podam jeszcze swoje metody ratowania się w przypadku pytań:
1) Wymyślnych, dziwacznych, "mądrych". Wybierać odpowiedź możliwie jak najmędrzej brzmiącą (gdzieś się np. zakreślało: "otwarcie przepustnicy" albo "uszkodzenie wahacza").


Sorry - ale otwarcie przepustnicy czy uszkodzenie wahacza - to nie jest ani dziwaczna, ani wymyślona ani "madra" odpowiedź czy pytanie. To najbardziej zwykła tematyka - jak dla kucharza kotlet schabowy, a dla piekarza ciasto francuskie.

2) Dotyczących quadów. Jak pytają o pozycję właściwą podczas zjazdu/ podjeżdżania quadem, ratuj się analogią do zjazdu rowerem.


To pytanie też nie jest jakieś dziwaczne.


3) Dotyczących liczb. Zrobiłam sobie ściągawkę na maleńkiej karteczce: wszystkie prędkości, długości itd. i powtórzyłam to jeszcze pod drzwiami w WORD.


Prędkości w Polsce jest zbyt dużo - no ale takich mamy ustawodawców.

Pamiętaj, że motorower nie jest pojazdem silnikowym, chociaż ma silnik :)


Zwykłe definicje, które powinno się w "miarę" ogarniać.

Ci którzy nie mogą zdać testów - trzeba troszkę popracować, a nie jak w gimnazjum na 30 %
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: teria nie umiem zdac

Postprzez Cyryl » wtorek 16 maja 2017, 14:42

oskbelfer napisał(a):
Podam jeszcze swoje metody ratowania się w przypadku pytań:
1) Wymyślnych, dziwacznych, "mądrych". Wybierać odpowiedź możliwie jak najmędrzej brzmiącą (gdzieś się np. zakreślało: "otwarcie przepustnicy" albo "uszkodzenie wahacza").


Sorry - ale otwarcie przepustnicy czy uszkodzenie wahacza - to nie jest ani dziwaczna, ani wymyślona ani "madra" odpowiedź czy pytanie. To najbardziej zwykła tematyka...


no tak, ale nasze pytania oraz wymagania na egzaminie nie nadążają za życiem.
przykładem niech będzie pytanie podczas omawiania pojazdu (kat. D) dotyczące głębokości bieżnika.
uczy się: 3mm dla autobusów dopuszczonych do 100km/h i 1,6mm dla pozostałych.
i tak też wymagają egzaminatorzy. w rozporządzeniu jest: jeżeli nie ma znacznika.

trzeba przypomnieć, że ostatnie opony bez wskaźników (TWI) wyprodukowano jakieś 30-25 lat temu. więc uczenie takie i wymagania nie mają nic wspólnego z realiami.
wszystkie opony posiadają wskaźniki po przekroczeniu których nie można ich stosować.

natomiast skąd przeciętny użytkownik pojazdu może wiedzieć co to jest wahacz?
są ludzie, którzy chcą użytkować pojazdy, ale nie mają czasu lub chęci zagłębiać się w budowę takowych.

gdzie w przepisach jest zakaz jazdy bez oleju lub płynu chłodzącego. kto mi zabroni nalać do silnika zamiast oleju zsiadłego mleka, jeżeli będę miał taką ochotę?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: teria nie umiem zdac

Postprzez oskbelfer » wtorek 16 maja 2017, 17:41

Cyryl napisał(a):
natomiast skąd przeciętny użytkownik pojazdu może wiedzieć co to jest wahacz?
są ludzie, którzy chcą użytkować pojazdy, ale nie mają czasu lub chęci zagłębiać się w budowę takowych.

gdzie w przepisach jest zakaz jazdy bez oleju lub płynu chłodzącego. kto mi zabroni nalać do silnika zamiast oleju zsiadłego mleka, jeżeli będę miał taką ochotę?


Opony fakt :spoko:
natomiast wahacz - no powiem szczerze, że czułem iż padną takie argumenty - przecież nikt nikogo nie zmusza do zgłębiani wiedzy motoryzacyjnej :mrgreen:

chcesz jeździć konno - nie musisz wiedzieć że koń lubi siano, a do picia można kucykowi podać nafty lotniczej, przecież co za różnica dla poganiacza :lol: ?

oczywiście jazda bez oleju nie jest zabroniona, można jeździć na kefirze - natomiast na kolację można zjeść pół puszki "towotu" popijając litrą "petrygo" - zabroni ktoś bogatemu ? :D

Na kursie szybowcowym w zasadzie też "wg ww. podejścia do sprawy" nie powinni poruszać tematyki "płatowca" - co kogo interesują prądy powietrzne :lol:
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości