Zwalnianie PKK przez szkołę jazdy po zakończeniu szkolenia

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Zwalnianie PKK przez szkołę jazdy po zakończeniu szkolenia

Postprzez pocztahehe » wtorek 18 kwietnia 2017, 19:53

Witam wszystkich, dzisiaj miałem ostatnią godzinę jazd i jutro rano mam mieć zwolniony numer PKK abym mógł zapisać się na egzamin praktyczny w WORD. Czy ten numer jest już od razu wolny czy trzeba czekać? Chciałem jechać do WORDu z rana czyli z godzinę po tym jak mi szkoła jazdy uwolni mój numer PKK ale nie wiem czy jest sens bo może jest jakieś przetwarzanie tego...z góry dziękuję za odpowiedzi osób zaznajomionych w temacie, np. pracujących w OSK. :)
pocztahehe
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa 01 lutego 2017, 03:44

Re: Zwalnianie PKK przez szkołę jazdy po zakończeniu szkolen

Postprzez eragon » wtorek 18 kwietnia 2017, 21:31

Możesz jechać..
Powodzenia na egzaminie.
P.S. A nie lepiej przez net sobie termin ustalić?
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Zwalnianie PKK przez szkołę jazdy po zakończeniu szkolen

Postprzez pocztahehe » środa 19 kwietnia 2017, 00:16

Dzięki za odpowiedź. :)

Chcę też trochę zobaczyć plac, co gdzie tam jest żeby się z tym trochę oswoić i nie widzieć tego pierwszy raz dopiero na egzaminie. :) Zobaczę czy można gdzieś tam w ogóle wejść w okolice placu i podpatrzeć z boku co się tam dzieje, gdzie są łuki, gdzie górka itd.
pocztahehe
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa 01 lutego 2017, 03:44

Re: Zwalnianie PKK przez szkołę jazdy po zakończeniu szkolen

Postprzez klebek » środa 19 kwietnia 2017, 07:44

Niektóre WORD oferują wykupienie dodatkowej jazdy na placu. Zapytaj o to swojego instruktora albo sprawdź na stronie swojego WORD.
klebek
 
Posty: 224
Dołączył(a): wtorek 27 grudnia 2016, 13:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zwalnianie PKK przez szkołę jazdy po zakończeniu szkolen

Postprzez eragon » środa 19 kwietnia 2017, 10:34

Bez sensu jest zawracanie sobie głowy..
Obejrzeć możesz przecież na GSV.
A egzaminator cię zaprowadzi i pokaże, wręcz za rączkę.. :D
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Zwalnianie PKK przez szkołę jazdy po zakończeniu szkolen

Postprzez jasper1 » środa 19 kwietnia 2017, 12:10

Uważam, że pomysł z podjechaniem do WORD jest bardzo dobry.
Warto zobaczyć ile zajmuje dojazd, dojście od przystanku, gdzie jest poczekalnia, WC, gdzie się podchodzi po wywołaniu itd.
Takie oswojenie miejsca pomaga zaplanować sobie dzień egzaminu i obniża poziom stresu na wejściu.
Jest to szczególnie przydatne, jeśli pomimo zostawienia sobie zapasu czasu ze względu na jakieś czynniki losowe docieramy do WORD na styk.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zwalnianie PKK przez szkołę jazdy po zakończeniu szkolen

Postprzez eragon » środa 19 kwietnia 2017, 14:27

Z zaplanowaniem drogi itd. to pomysł dobry, ale nie każdy plac da się obejrzeć z WORDu albo z ulicy..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Zwalnianie PKK przez szkołę jazdy po zakończeniu szkolen

Postprzez tomcioel1 » czwartek 20 kwietnia 2017, 08:28

Ja uważam że każdy instruktor powinien swojego ucznia zaprosić na wycieczkę do ośrodka egzaminacyjnego. Ja to zawsze robię - ważne jest oczywiście oprócz pokazania gdzie się zdaje teorię obserwacja egzaminów praktycznych z dokładnym omówieniem ich przebiegu. Dodatkowo zawsze dzień przed egzaminem praktycznym spotykamy się na placu word i jeździmy po wszystkich łukach egzaminacyjnych. Na drugi dzień zdający siedząc w poczekalni ma już ten wewnętrzny spokój i komfort psychiczny - dzień wcześniej wszystkie manewry na placu zostały przećwiczone i wychodziły z reguły bardzo dobrze - więc czego to się bać???
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Zwalnianie PKK przez szkołę jazdy po zakończeniu szkolen

Postprzez eragon » czwartek 20 kwietnia 2017, 10:25

tomcioel1 napisał(a):spotykamy się na placu word i jeździmy po wszystkich łukach egzaminacyjnych

Adres tego WORDu.. Na jakich zasadach tam wjeżdżasz swoją Lką ? To kiedy tam są egzaminy robione, skoro przez pół dnia Lki trenują ?? :lol:
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Zwalnianie PKK przez szkołę jazdy po zakończeniu szkolen

Postprzez tomcioel1 » czwartek 20 kwietnia 2017, 11:05

Word Wrocław - można sobie wykupić jazdę na placu egzaminacyjnym , odbywa sie to w godzinach 16-17 , egzaminy ostatnie zaczynaja się o 15ej więc plac jest już wolny. za 25 min jazdy płaci się 25 zł - każdy mój kursant spotyka się tam ze mną dzień przed egzaminem praktycznym (no może nie każdy - jeden mi kiedyś odmówił: " Za 25 zł to ja będę miał 0,7 i popitkę...)... - naprawdę rzadko się zdarza że mi ktoś na drugi dzień na miasto nie wyjedzie...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Zwalnianie PKK przez szkołę jazdy po zakończeniu szkolen

Postprzez eragon » czwartek 20 kwietnia 2017, 11:15

Czyli, że płaci kursant.. Ja bym też wolał wypić flaszkę.. Swojego placu nie masz ?? Inny jest ?
Skoro jest mozliwość - dobra, ale to ty powinienes pokryć z ceny kursu chyba. To by wpłynęło na image szkoły.
Ja niestety takiej mozliwości nie mam - nawet placu nie mozna obejrzeć zza płotu, a z budynku nie widać.
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Zwalnianie PKK przez szkołę jazdy po zakończeniu szkolen

Postprzez tomcioel1 » czwartek 20 kwietnia 2017, 22:18

eragon napisał(a):Czyli, że płaci kursant.. Ja bym też wolał wypić flaszkę.. Swojego placu nie masz ?? Inny jest ?.


Płaci kursant bo chce - nikt go do tego nie zmusza , z drugiej strony ja muszę się podporządkować do terminu i godziny więc jest to też uprzejmość z mojej strony ...

Rozumiem że ty masz na swoim placu też 4 łuki obok siebie , pachołki wysokie identyczne jak w wordzie , taką samą nawierzchnię i identyczne pochyłości ???
we wrocku są 4 łuki i jeden ma dość specyficzne pochylenie na samym końcu - niejednemu brakło powera w tym miejscu i zatrzymał się za szybko ...
to wszystko to są szczegóły ale dla niektórych szczegóły niezwykle istotne , a moga one zaważyć na wyniku...
sam naprzykład dałem 1,5 tys więcej za samochód aby kolor był identyczny jak te na egzaminie - też właśnie dlatego ...



eragon napisał(a):Skoro jest mozliwość - dobra, ale to ty powinienes pokryć z ceny kursu chyba. To by wpłynęło na image szkoły.


A dlaczego powinienem ? Ja proponuję swoim kursantom taką możliwość i oni z tego chętnie korzystają. O image szkoły na szczęście nie musze sie martwić...

A tak naprawdę to ta jazda dzień przed egzaminem na placu egzaminacyjnym jest swoistym zabiegiem psychologicznym - czekający na egzamin mają świadomość że dzień wcześńiej jeździli już na tym placu i wszystko szło super więc - czego tu się obawiać ???
I średnio jeden na 15 nie wyjeżdża na miasto - przy średniej wordowskiej 1 na 3 ... a więc warto - np ale jeżeli dla kogoś flaszka wódki ma większą wartość to ja polemizować nie będę ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Zwalnianie PKK przez szkołę jazdy po zakończeniu szkolen

Postprzez oskbelfer » czwartek 04 maja 2017, 23:26

klebek napisał(a):Niektóre WORD oferują wykupienie dodatkowej jazdy na placu. Zapytaj o to swojego instruktora albo sprawdź na stronie swojego WORD.


Bądźmy precyzyjni. Wordy nie oferują wykupienia dodatkowej jazdy na placu, tylko oferują wynajem placu by osk mogło tam wjechać :D
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Zwalnianie PKK przez szkołę jazdy po zakończeniu szkolen

Postprzez klebek » piątek 05 maja 2017, 08:24

No to przecież to też napisałem i dlatego skierowałem do instruktora/na stronę WORD, gdzie jest dokładnie to samo napisane, przecież to logiczne, że nie będzie sobie jeździć z którymś z egzaminatorów. :roll:
klebek
 
Posty: 224
Dołączył(a): wtorek 27 grudnia 2016, 13:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zwalnianie PKK przez szkołę jazdy po zakończeniu szkolen

Postprzez oskbelfer » piątek 05 maja 2017, 16:50

I tutaj też należy być precyzyjnym, w niektórych wordach stosuje się próbny egzamin w ramach tzw. drzwi otwartych, tak więć apeluję o precyzję :D
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości