Jazda bez posiadanej kategorii

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Jazda bez posiadanej kategorii

Postprzez Exmition » poniedziałek 10 kwietnia 2017, 14:07

Witam . Zdałem prawo jazdy około miesiąc temu . W piątek miałem urodziny . Więc dziś pani w mojej gminie zamówiła Mi plastik (oczywiście opłatę już uiścilem) na stronie info-car jest napisane PKK zostało przyjęte przez wydział komunikacji . Dodam iż mam prawo jazdy kategorii AM I A1 Co mi grozi za jazdę samochodem​ w tej sytyacji?
Exmition
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 10 kwietnia 2017, 14:00

Re: Jazda bez posiadanej kategorii

Postprzez Exmition » poniedziałek 10 kwietnia 2017, 16:27

Już jest zmieniane iż jest już zamówione w pwpw
Exmition
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 10 kwietnia 2017, 14:00

Re: Jazda bez posiadanej kategorii

Postprzez Cyryl » wtorek 11 kwietnia 2017, 06:26

wersja optymistyczna: mandat.
wersja średnio optymistyczna: w razie wypadku wszelkie szkody (ubezpieczyciel umyje ręce) pokrywasz, niezależnie od tego kto spowodował.
wersja mało pesymistyczna: podczas wypadku ktoś jest ranny, pokrycie kosztów, sprawa karna, wyrok w zawieszeniu.
wersja pesymistyczna: podczas wypadku ktoś ginie, więzienie.
wersja mocno pesymistyczna: podczas wypadku ginie osoba mająca na utrzymaniu osoby nieletnie, więzienie oraz płacenie nieletnim do końca procesu nauczania, w wypadku studiów może być to długo.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jazda bez posiadanej kategorii

Postprzez Exmition » wtorek 11 kwietnia 2017, 11:16

Mandat w tym wypadku 50zl?
Exmition
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 10 kwietnia 2017, 14:00

Re: Jazda bez posiadanej kategorii

Postprzez MA666N » wtorek 11 kwietnia 2017, 19:28

Widzę, że jesteś nieźle podniecony, ale radziłbym poczekać do odbioru prawa jazdy i spokojnie po kilkudniowej jeszcze przerwie ochłonąć i dopiero wsiąść za kółko. Tym bardziej radziłbym jak ktoś zdał za którymś razem, a jeszcze tym bardziej jak zdał ktoś za pierwszym, bo szosów ulic pewnych siebie jest wielu, a niestety się nim nie jest jak się okazuje później w praktyce i w stresie za kółkiem. Jeszcze się wyjeździsz, jeszcze nie raz rodzicom samochód rozbijesz.
MA666N
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 09 kwietnia 2017, 23:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jazda bez posiadanej kategorii

Postprzez Exmition » środa 12 kwietnia 2017, 12:59

Kolego wyżej jeśli nie masz nic mądrego i związanego z tematem do powiedzenia to nie musisz się wypowiadać. Jeden czuję się za kierownicą tak a drugi tak . Więc tym bardziej twoje komentarze są zbędne . Po drugie też nie wiesz jakie jest moje doświadczenie . Dla twojej widzy jeżdżę od 2 lat samochodem po różnych centrach logistycznych itp w ruch też już nie raz wyjeżdżałem. Dlatego proszę o wypowiedzi dotyczące tematu a nie rady bądź idiotyczne komentarze typu " widzę że jesteś nieźle podniecony"
Exmition
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 10 kwietnia 2017, 14:00

Re: Jazda bez posiadanej kategorii

Postprzez Cyryl » środa 12 kwietnia 2017, 19:14

Exmition napisał(a):...Dla twojej widzy jeżdżę od 2 lat samochodem po różnych centrach logistycznych itp w ruch też już nie raz wyjeżdżałem...


to świadectwo Twojej niedojrzałości.
jaki operator logistyczny pozwoliłby na prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień?
ja nie znam takiego.
w razie szkody żaden ubezpieczyciel nie będzie honorował OCP.
czy sam skorzystałbyś z takiego operatora, który w razie szkody nie posiada ubezpieczenia Twojego towaru lub Twojej przesyłki?

zlecenia transportowe, bo operatorzy logistyczni nie mają własnych pojazdów, robią to podwykonawcy, którzy podejmują się wykonywania transportu zgodnie w Ustawą o Transporcie Drogowym. więc w razie gdyby taka sytuacja miała miejsce, żaden zlecający nie wypłaci wynagrodzenia za taki kurs, a ten kurs w którym chociaż we fragmencie został wykonany wbrew UoTD (prowadzenie przez osoby nieuprawnione), będzie ostatnim kursem tego przewoźnika dla zlecającego operatora.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jazda bez posiadanej kategorii

Postprzez rpa » środa 12 kwietnia 2017, 23:59

Tak tak, kolega jeździ już od dwóch lat, ale zaczął się martwić o wysokość mandatu za jazdę bez uprawnień na 3 dni przed odbiorem prawka :lol:
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 138 gości