Nie umiem jezdzic 24 godziny

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Nie umiem jezdzic 24 godziny

Postprzez emilpasa12 » wtorek 28 marca 2017, 18:50

Witam
Mam wyjezdzone 24 godziny i zalamuje sie bo robie bledy ,
Jesli chodzi o jadze to ruszam plynnie biegi zmieniam itp.
Ale jak cos mi nie wyjdzie to potem wszytko mi narasta i nic nie wychodzi.
zostalo mi jeszcze 6 godzin a ja jestem zlamany i wydaje mi sie ze nie umiem i nie naucze sie jezdzic bo jestem jakis za glupi na to .
emilpasa12
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 28 marca 2017, 18:43

Re: Nie umiem jezdzic 24 godziny

Postprzez VAQ » środa 29 marca 2017, 12:58

Cześć.
Witamy na forum.
Jeżeli chodzi o postępy, nie przejmuj się tym aż tak bardzo. Wiele osób "załapuje" 90% rzeczy na samym końcu szkolenia.
Szczególnie, jeżeli mówisz, że technicznie prowadzenie samochodu nie sprawia Ci problemu, bardzo możliwe, że dopiero teraz mając płynną jazdę z głowy (bo już opanowałeś) będziesz w stanie w pełni skupić się na drodze, znakach itp. Ja miałem bardzo podobnie. Postanowiłem sobie, że chcę obsługiwać auto jak najbardziej płynnie, dopiero potem przepisy. I jak przestałem o tym myśleć, zacząłem zwracać największą uwagę na znaki i to co robię na drodze. Tego też Ci życzę. Do 30h powinieneś podłapać sporo, ewentualnie zawsze możesz dokupić kilka godzin, nie traktuj tego jak naciąganie, Twój instruktor powinien znać Twoje postępy i coś Ci dopasować, tak abyś przygotowany podszedł do egzaminu. :thumb2: :thumb2:
VAQ
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek 28 marca 2017, 01:16

Re: Nie umiem jezdzic 24 godziny

Postprzez emilpasa12 » środa 29 marca 2017, 14:03

tak 6 godzin mam ale nim dojedziemy do miasta w ktorym zdaje to mija 40 minut wiec po miescie jezdze godzinke . Mam jazdy po 3 godziny.
sa one raz w tygodniu ostatnio instruktor mial urlop i mialem jezdzilem po 2 tygodniach.
Patrze na znaki ale boje sie ze instruktor naciesnie mi hamulec znowu i sie zestresuje i potem juz mi nic nie wychodzi nawet najprostrze rzeczy :( :(
Czuje sie pewnie do momentu kiedy czegos nie spieprze :(
emilpasa12
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 28 marca 2017, 18:43

Re: Nie umiem jezdzic 24 godziny

Postprzez Cthulhu » środa 29 marca 2017, 15:15

Nie trać wiary w swoje umiejętności i nie stresuj się - zostało Ci jeszcze 6 godzin, na których możesz się wiele nauczyć. Ja na 24 godzinie też popełniałam błędy, a na 28 jeździłam już w porządku, na luzie :D
Jeśli do 28 godziny nie będzie żadnej poprawy, to wtedy zastanów się czy wziąć godziny dodatkowe, czy może dać sobie czas.
A co o Twojej jeździe uważa instruktor?
03.03.2017 - B]
03.05.2018 - mój golfik 4, Wybie :3
Cthulhu
 
Posty: 37
Dołączył(a): niedziela 05 marca 2017, 10:20

Re: Nie umiem jezdzic 24 godziny

Postprzez Blacksmith » środa 29 marca 2017, 15:19

Ja po 30h jeździłem już naprawdę dobrze, ale wyjeździłem łącznie 50h. Bo praktyki przed samodzielna jazdą też nigdy za wiele.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Nie umiem jezdzic 24 godziny

Postprzez Cthulhu » środa 29 marca 2017, 19:26

emilpasa12 napisał(a):Czuje sie pewnie do momentu kiedy czegos nie spieprze :(


Po co przejmować się tym, co zrobiłeś źle? Lepiej wyciągnąć wnioski i próbować, próbować, próbować, aby już nie popełnić tego błędu.
Na egzaminie tak samo - jeśli coś zrobisz źle, nie myśl o tym, tego już się nie da cofnąć, skup się na tym, co jest teraz. Ludzie, którzy zamiast na drodze skupiali się na błędach zazwyczaj oblewali.
I nie bój się, że instruktor Ci zahamuje - przynajmniej dobrze zapamietasz czego nie robić następnym razem (tak jak było u mnie) :D
03.03.2017 - B]
03.05.2018 - mój golfik 4, Wybie :3
Cthulhu
 
Posty: 37
Dołączył(a): niedziela 05 marca 2017, 10:20

Re: Nie umiem jezdzic 24 godziny

Postprzez kaka13 » wtorek 04 kwietnia 2017, 11:48

Ja się przyznam że tak naprawdę jeździć to się chyba nauczyłam dopiero po zdaniu egzaminu :p ale to już było parę lat temu, teraz może jest trochę inaczej.
kaka13
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 04 kwietnia 2017, 11:23


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości