Problem z dosięgnięciem do pedałów na egzaminie

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Problem z dosięgnięciem do pedałów na egzaminie

Postprzez blackcherry » piątek 10 marca 2017, 03:38

Witam. Mam pewien problem.. Może i zabawny...
Miałam niedawno egzamin na prawo jazdy kat. B..
Jechałam Toyotą Yaris, tak jak na kursie, tylko,że na kursie był o wiele starszy model... wiele rzeczy się różniło.
Mój problem polegał na tym, że gdy usiadłam za kierownicę na egzaminie... nacisnęłam sprzęgło i dosunęłam MAKSYMALNIE fotel do przodu nie sięgałam do końca do sprzędła i pedałów.. ( na pewno był maksymalnie dosunięty do przodu, bo próbowałam się dosunąć nawet 3 razy)
Dotykałam dosłownie przednią częścią stopy tylko sprzęgło i pedały, byłam już wtedy bardzo blisko kierownicy jednak nadal nie sięgałam.. Tak jakbym siedziała zbyt wysoko.. Był to dla mnie bardzo duży dyskomfort, bo siedziałam prawie na kierownicy, było mi nie wygodnie ciągnął mnie pas do tyłu, bałam się, że zaraz zgaśnie mi auto.. dodam, że nie regulowałam wysokości fotela, bo na kursie mnie nie nauczyli niestety jak ustawić fotel , a tam miałam pierwszą styczność z autem ( nie miał mi kto pomóc, ani z rodziny, ani wśród znajomych) Jedynie to potrafiłam sobie ten fotel dosunąć jednak to było dla mnie za daleko. Przez to nie zdałam egzaminu, no bo auto co chwilę mi gasło, noga zjeżdżała mi ze sprzęgła, z pedałów, nie potrafiłam go do końca wcisnąć. Za 2 tyg. podchodzę ponownie do egzaminu i chciałabym to zdać.. jednak wszystkie auta są tam takie same, czy to może być wina źle ustawionego fotela, czy mam problem, bo mam " za krótkie nóżki" :( Proszę o jakieś porady... .Bardzo stresuję się przez tą sytuację .
blackcherry
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 10 marca 2017, 03:27

Re: Problem z dosięgnięciem do pedałów na egzaminie

Postprzez Marcin37 » piątek 10 marca 2017, 08:57

Wez przed kursem jakies godziny i powiedz aby instruktor pokazal ci jak prawidlowo ustawic fotel. Jak jezdzilas na kursie pewnie nikt nie regulowal wysokosci dlatego zawsze bylo tak samo dobrze dla ciebie.
Obejrzyj film na youtube, na pewno cos tam jest takiego.
Z lewej strony fotela sa 2 wajchy czy jak to sie nazywa. Jedna regulujesz pochylenie fotela, a druga wysokosc.
Marcin37
 
Posty: 23
Dołączył(a): sobota 29 marca 2014, 11:32

Re: Problem z dosięgnięciem do pedałów na egzaminie

Postprzez eragon » piątek 10 marca 2017, 12:35

Marcin37 napisał(a):Z lewej strony fotela sa 2 wajchy czy jak to sie nazywa. Jedna regulujesz pochylenie fotela, a druga wysokosc.

Tak, jeżeli są. Nie każde autko ma taki wypas. Ja pomagam niewysokim kursantkom - mam w autku grubą poduszkę pod pupke i trochę cieńszą pod lędźwia.. To pomaga przysunąć sie do pedałów. Jakos sobie radzić trzeba, na egzaminie są autka z regulacją, tłumacze im po prostu, że taka "wajcha" jest i że mogą sobie pomóc.. albo smigać ze swoją :lol: :lol:
Obrazek
Tu masz tą wielka wajche od podnoszenia fotela..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Problem z dosięgnięciem do pedałów na egzaminie

Postprzez JAKUB » piątek 10 marca 2017, 15:13

Idź do salonu Toyota i po przymierzaj się do fotela. Udawaj że chcesz kupić - kiedyś itp.
Wejdź też do większego modelu i po próbuj tak samo. Rzaden problem odwiedzić salon Toyoty, nawet z instruktorem na jeździe.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Problem z dosięgnięciem do pedałów na egzaminie

Postprzez blackcherry » piątek 10 marca 2017, 21:29

Bardzo dziękuję za pomoc i odpowiedzi, przez takie coś nie zdałam egzaminu :(
W przyszły piątek mam kolejny egzamin, a przed nim jazdy wykupione z instruktorem, to mu powiem, żeby mi jakoś wytłumaczył co i jak, bo faktycznie, zawsze jak wsiadam do niego do auta to się tylko dosuwam, a fotel jest dosyć nisko, a na kursie normalnie palcami naciskałam te sprzęgło, było mi bardzo nie wygodnie, a kierownicą to bym chyba nie obróciła, tak blisko siedziałam na krawędzi i nadal nie sięgałam. Słyszałam też, że można sobie poduszę wziąć i pod plecy podłożyć . Może to śmieszne, ale na serio nikt mi nie powiedział, że się jeszcze reguluje tam jakieś inne parametry jak wysokości itp. Dopiero w internecie wyczytałam ( nigdy nie miałam styczności z innym autem niż na kursie) . Mam nadzieję, że w przyszły piątek rozwiążę ten problem i ustawię jakoś ten fotel. Aż taka niska nie jestem mam 160 cm wzrostu i większość dziewczyn zdających jest w moim wzroście na tych egzaminach, to chyba tylko ja miałam taki problem z tym fotelem :( ( np. Egzaminator też był niski, ale on prawie w tym aucie leżał jak jeździł, a ja tak jakoś nie potrafię) .
blackcherry
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 10 marca 2017, 03:27

Re: Problem z dosięgnięciem do pedałów na egzaminie

Postprzez Cyryl » niedziela 12 marca 2017, 11:03

blackcherry napisał(a):... Za 2 tyg. podchodzę ponownie do egzaminu i chciałabym to zdać.. jednak wszystkie auta są tam takie same, czy to może być wina źle ustawionego fotela, czy mam problem, bo mam " za krótkie nóżki" :( Proszę o jakieś porady... .Bardzo stresuję się przez tą sytuację .


są jeszcze dwa wyjścia:
1. możesz zdawać na samochodzie na jakim się szkoliłaś, pod warunkiem że jest on przystosowany do egzaminów,
2. możesz pójść do dyrektora WORD (nie wiem skąd jesteś, ale we Wrocławiu nie podejrzewam, żeby był z tym kłopot) i powiedz o tym. możesz wybrać pojazd na którym chcesz zdawać. na pewno mają takie pojazdy w których nie będziesz miała kłopotów tego typu.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z dosięgnięciem do pedałów na egzaminie

Postprzez zgredziatko » niedziela 12 marca 2017, 11:49

@Cyryl: A czemu ciągle ułatwiać? Niech osoba nauczy się ustawiać siedzenia w autach? Jeszcze może niech egzaminator zda egzamin?
zgredziatko
 
Posty: 134
Dołączył(a): poniedziałek 13 czerwca 2016, 18:38

Re: Problem z dosięgnięciem do pedałów na egzaminie

Postprzez eragon » niedziela 12 marca 2017, 16:33

Kierownica też ma opcję regulacji. Naucz się tego.. Potem też się przyda.
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Problem z dosięgnięciem do pedałów na egzaminie

Postprzez blackcherry » niedziela 12 marca 2017, 18:56

zgredziatko napisał(a):@Cyryl: A czemu ciągle ułatwiać? Niech osoba nauczy się ustawiać siedzenia w autach? Jeszcze może niech egzaminator zda egzamin?

A skąd wiesz, może dobrze ustawiłam i jednak te auto jest niedostosowane dla niskich osób, poza tym to nie moja wina,że na kursie olali te kwestie. Może ty nie masz takich problemów, ale trochę zrozumienia..
blackcherry
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 10 marca 2017, 03:27

Re: Problem z dosięgnięciem do pedałów na egzaminie

Postprzez voiwartea » czwartek 16 marca 2017, 15:47

Ale nie wydaje mi się, żeby te jarisy się aż tak różniły, pewnie był ustawiony w pozycji skrajnie do ciebie nie pasującej :) Spytaj jeszcze instruktora jak to ustawić i powodzenia na poprawce :)
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
voiwartea
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 02 marca 2017, 12:33

Re: Problem z dosięgnięciem do pedałów na egzaminie

Postprzez Cyryl » sobota 18 marca 2017, 21:19

voiwartea napisał(a):Ale nie wydaje mi się, żeby te jarisy się aż tak różniły...


problem w tym, że pojazdy OSK są najczęściej kupowane z rynku wtórnego, czyli coś może nie działać, nie działać w pełnym zakresie lub poprzedni właściciel mógł dokonać modyfikacji w fotelu.
dlatego zakładając, że nasza Koleżanka wyczerpała wszystkie dostępne metody pod okiem instruktora, doradzam tak jak wcześniej napisałem.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z dosięgnięciem do pedałów na egzaminie

Postprzez jasper1 » sobota 18 marca 2017, 22:28

Blackcherry, może to Ci pomoże? :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=pjsnKEVsFjQ
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Problem z dosięgnięciem do pedałów na egzaminie

Postprzez kaka13 » wtorek 04 kwietnia 2017, 11:51

Miałam podobny problem, powiedziałam o tym egzaminatorowi, ale nic sobie z tego nie zrobił stwierdził że fotel idzie ustawić standardowo jak we wszystkich pojazdach. Ale ten chyba był nieco uszkodzony, więc musiałam pedały wciskać tylko palcami.
kaka13
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 04 kwietnia 2017, 11:23


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości