Zapis na Kurs kategori B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Zapis na Kurs kategori B

Postprzez Pawel90000 » poniedziałek 20 lutego 2017, 20:18

Witam
15 czerwca kończę 18 lat i pytanie moje jest takie, czy na kurs będę mógł zapisać się na początku kwietnia. Wiem że 15 marca uzyskam PKK wtedy będzie trzy miesiące do ukończenia pełnoletności. Chodzi mi o to czy będę mógł rozpocząć kurs, a numer PKK donieść w trakcie kursu.
Pawel90000
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 30 stycznia 2017, 20:46

Re: Zapis na Kurs kategori B

Postprzez Blacksmith » wtorek 21 lutego 2017, 05:19

Możesz już teraz zapisać się na kurs za zgodą rodziców. Czyli rodzic musi być przy zapisywaniu się w szkole jazdy. Po skończonym kursie otrzymasz zaświadczenie i dopiero jak skończysz 18 lat to możesz iść z tym papierem do WORD zapisać się na egzamin.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Zapis na Kurs kategori B

Postprzez jasper1 » wtorek 21 lutego 2017, 07:32

Blacksmith, skąd wziąłeś te wszystkie rewelacje? Celowo wprowadzasz w błąd czy piszesz, żeby pisać?
Jakaś podstawa prawna?

Pawel90000, na kurs w osk zapisujesz się mając PKK, na 3 miesiące przed ukończeniem 18 lat, do egzaminu możesz przystąpić na miesiąc przed ukończeniem 18 lat. Tak więc możesz zapisać się na kurs na początku kwietnia,a nawet w połowie marca, nie możesz donieść PKK w trakcie kursu.

Ustawa o kierujących pojazdami
Art. 21. 1. Osoba ubiegająca się o uzyskanie uprawnienia do kierowania motorowerem, pojazdem silnikowym lub uprawnienia do kierowania tramwajem może rozpocząć szkolenie nie wcześniej niż 3 miesiące przed osiągnięciem minimalnego wieku, o którym mowa odpowiednio w art. 8 lub 9, wymaganego od kierującego pojazdem objętego tym uprawnieniem, a jeżeli osobą tą jest uczeń uczestniczący w zajęciach szkolnych w szkole, w której podstawa programowa kształcenia w zawodzie przewiduje uzyskanie umiejętności kierowania pojazdem silnikowym, okres ten wynosi 12 miesięcy. 2. Osoba, która nie ukończyła 18 lat, może rozpocząć szkolenie za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna.
Art. 22. 1. Nie może być szkolona osoba: 1) niespełniająca wymagań, o których mowa w art. 21;
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapis na Kurs kategori B

Postprzez Mila2 » poniedziałek 20 marca 2017, 16:56

A ja mam pytanko odnośnie wieku minimalnego, jeśli przykładowo osoba ma urodziny 26 czerwca, profil kandydata na kierowcę może założyć już 26 marca czy 29 marca? 3 miesiące prawnie to 90 dni licząc od 26 marca do 26 czerwca daje 93 dni, czy systemy komputerowe w urzędzie liczą więc dokładnie 90 dni jako 3 miesiące przed? Czy można bez problemu stworzyć ten profil już 26 marca? :)
Mila2
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 20 marca 2017, 16:46


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości