Egzamin a oblanie

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Egzamin a oblanie

Postprzez Nicekovsky » czwartek 09 lutego 2017, 22:41

Witam, jutro o 9 rano mam egzamin i się troszkę boję :/

Chciałbym się zapytać czy można sprawdzić za co można oblać i/lub mam kilka pytań

1. Czy jak włączę światła mijania to egzaminator może zakończyć i czy mam mieć światła włączone na łuku
2. Czy jak źle będę skręcał kierownicą to też może mnie za to oblać?
3. Czy robiąc poprawkę [czyli 1 korektor] podczas parkowania prostopadle - manewr będzie uznany za prawidłowy czy musi być wszystko za 1 razem
4. O co chodzi z tą dynamiką jazdy?
5. Egzamin może zostać oblany jak przygazuje ale wolno opuszczam sprzęgło [czasem spale gumę w miejscu jadąc]
Nicekovsky
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 09 lutego 2017, 22:30

Re: Egzamin a oblanie

Postprzez Blacksmith » piątek 10 lutego 2017, 12:28

1. Światła mijania z tego co wiem muszą być ZAWSZE włączone. Przygotowując się do jazdy na łuku przygotowujesz się od razu do jazdy o mieście. Np. nie możesz po zrobieniu łuku już kolejny raz ustawić lusterek. Dla mnie osobiście to totalny bezsens ale takie przepisy.
2. Dziwne pytanie trochę. Jak będziesz źle kręcił tak, że przekroczysz linie na luku to oczywiście, że oblejesz.
3. Można zrobić jedną poprawkę.
4. Abyś się nie wlókł 30km/h tam gdzie można 50km/h
5. W sumie mnie też to ciekawi. Ale jak robisz to tak, że serio palisz tą gumę to chyba może oblać.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Egzamin a oblanie

Postprzez kolezankafilizanka » sobota 11 lutego 2017, 20:32

Blacksmith napisał(a):1. Światła mijania z tego co wiem muszą być ZAWSZE włączone. Przygotowując się do jazdy na łuku przygotowujesz się od razu do jazdy o mieście. Np. nie możesz po zrobieniu łuku już kolejny raz ustawić lusterek. Dla mnie osobiście to totalny bezsens ale takie przepisy.
2. Dziwne pytanie trochę. Jak będziesz źle kręcił tak, że przekroczysz linie na luku to oczywiście, że oblejesz.
3. Można zrobić jedną poprawkę.
4. Abyś się nie wlókł 30km/h tam gdzie można 50km/h
5. W sumie mnie też to ciekawi. Ale jak robisz to tak, że serio palisz tą gumę to chyba może oblać.


1. "Nie możesz po zrobieniu łuku kolejny raz ustawić lusterek". Słucham?! Coś mylisz chyba. Czas na kompletne przygotowanie auta do jazdy jest przed łukiem, to prawda, ale czas na korektę ustawień jest zawsze. I ja po każdym zadaniu sprawdzałam ustawienia, także przed cofaniem na łuku i przed wjazdem na górkę, i jeszcze przed wyjazdem do miasta. Nikt się nie czepiał.
5. To jest błąd w technice jazdy. Masz ruszać płynnie i łagodnie. Może zwrócić uwagę, nie musi. Może w razie powtarzania się błędu oblać. A może nic nie powiedzieć.

Jak Kolega pyta o te światła, to ja mam ochotę zapytać, jak uczył Instruktor. Przecież to się tłucze od początku kursu.
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Egzamin a oblanie

Postprzez Blacksmith » niedziela 12 lutego 2017, 06:47

No nie wiem czy czas na ustawienia jest zawsze. Dużo też zależy od egzaminatora. Nie od dziś wiadomo, że wśród nich są ludzie i... taborety. Jedni są ludzcy i przymykają oko na drobnostki, a inni tak skrupulatnie trzymają się "kodeksu", że nie tylko nie pozwalają na korektę lusterek (kazał mi już na łuku ustawiać jak do ruchu drogowego bo potem możliwości poprawki nie będzie), ale tak jak mi się to też przydarzyło potrafią zrobić scenę o nazwanie pokrywy silnika... maską.
To, że taka jedna użytkowniczka z tego forum jasper1 szczęśliwie trafiła na jak to nazwała "baaardzo porządny egzaminator, który nawet pokrywę silnika sam mi otworzył", to nie znaczy, że wszyscy egzaminatorzy są tacy ludzcy i przyjaźni jak to owa użytkowniczka próbuje czasem na forum wciskać.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Egzamin a oblanie

Postprzez jasper1 » niedziela 12 lutego 2017, 11:25

Nicekovski, czy Ty w ogóle skończyłeś jakiś kurs?
Tego wszystkiego powinieneś się dowiedzieć od swojego instruktora. Egzamin, to zbyt poważna sprawa, by opierać się na wiedzy pochodzącej z forum. Jeśli idziesz na egzamin bez takiej wiedzy, to znaczy, że jesteś do niego nieprzygotowany.

Blacksmith napisał(a):1. Światła mijania z tego co wiem muszą być ZAWSZE włączone.

Wprowadzasz w błąd. Mogą być włączone światła do jazdy dziennej, jeśli są spełnione warunki opisane w art. 51.2 PoRD.

to nie znaczy, że wszyscy egzaminatorzy są tacy ludzcy i przyjaźni jak to owa użytkowniczka próbuje czasem na forum wciskać.

Kłamiesz. Poproszę o jedną moją wypowiedź, gdzie coś takiego napisałam.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Egzamin a oblanie

Postprzez JAKUB » niedziela 12 lutego 2017, 12:00

@Nicekovski - po egzaminie.
Już nie jest zainteresowany tematem,...
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Egzamin a oblanie

Postprzez klebek » poniedziałek 13 lutego 2017, 09:02

Blacksmith napisał(a): To, że taka jedna użytkowniczka z tego forum jasper1 szczęśliwie trafiła na jak to nazwała "baaardzo porządny egzaminator, który nawet pokrywę silnika sam mi otworzył", to nie znaczy, że wszyscy egzaminatorzy są tacy ludzcy i przyjaźni jak to owa użytkowniczka próbuje czasem na forum wciskać.


I Ty naprawdę zgłaszasz, że są podwójne standardy na forum? Sam wrzucasz to do tematu dyskusji, gdzie w ogóle to się nie wiąże.
Temat zamykam i radzę uważać, bo zbiera Ci się na bana.
klebek
 
Posty: 224
Dołączył(a): wtorek 27 grudnia 2016, 13:12
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości