Okulary.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Okulary.

Postprzez Okularnik » wtorek 31 stycznia 2017, 22:22

Witam. Jestem nowy na tym forum. Jeśli w złym temacie zamieściłem post to proszę o przeniesienie.

W niedługim czasie zdaję egzamin na prawo jazdy kat. B. Podczas wizyty u lekarza na obowiązkowych badaniach, z roztargnienia, nieuwagi... nieważne. nie poinformowałem iż noszę okulary. Mam wpisane, ze ich nie noszę. Czy na egzamin mogę przyjść w okularach? Będzie to problem? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
Okularnik
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 31 stycznia 2017, 22:19

Re: Okulary.

Postprzez skov » środa 01 lutego 2017, 10:40

nie będzie problemu ( bynajmniej natury formalnej :D )
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Okulary.

Postprzez tomcioel1 » środa 01 lutego 2017, 12:22

skov napisał(a):nie będzie problemu ( bynajmniej natury formalnej :D )


oj zdziwiłbyś się ....
we wrocku zaraz zacznie się dochodzenie: "A dlaczego ma pan okulary? A czy one są niezbędne do jazdy? ..."
Jak powiesz że nie i że możesz zdjąć a nosisz je tylko do podkreślenia swojego wysokiego ilorazu inteligencji to spoko. Ale jak się nie daj Boże wygadasz że musisz jeździć w brylach boś ślepy to cię nie przyjmą na egzamin...
Z uwagi na niezgodność stanu faktycznego z orzeczeniem lekarskim ... I co im zrobisz ???
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Okulary.

Postprzez skov » środa 01 lutego 2017, 20:10

§ 15. Egzaminator nie przeprowadza egzaminu państwowego, jeżeli:
...
c) nie spełnia warunków wynikających z wpisanych w orzeczeniu lekarskim kodów i subkodów ograniczeń
w zakresie specjalnych wymagań wobec osoby kierującej pojazdem,



Jeżeli nie ma kodu w orzeczeniu to nie można spełnić warunku z niego wynikającego. Żeby można było odmówić przeprowadzenia egzaminu musi być kod i niezgodność faktyczna z nim związana. W druga stronę to nie działa choć niektórzy uważają że mogą to tak naciągnąć.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Okulary.

Postprzez zgredziatko » piątek 03 lutego 2017, 00:54

A ma wpisane w pj? NIE. To po co ma nosie?
zgredziatko
 
Posty: 134
Dołączył(a): poniedziałek 13 czerwca 2016, 18:38

Re: Okulary.

Postprzez jasper1 » piątek 03 lutego 2017, 01:06

^ Może dlatego, że bez okularów widzi wystarczająco dobrze by móc prowadzić samochód, a w okularach widzi w pełni prawidłowo? :D
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Okulary.

Postprzez zgredziatko » piątek 03 lutego 2017, 01:50

@jasper: więc w takim razie potrzebny kod w pj
zgredziatko
 
Posty: 134
Dołączył(a): poniedziałek 13 czerwca 2016, 18:38

Re: Okulary.

Postprzez jasper1 » piątek 03 lutego 2017, 01:53

Nie, nie jest potrzebny. Wystarczy ostrość widzenia pozwalająca przeczytać pół tablicy u okulisty, by mieć PJ. Możesz tak jeździć, ale jak jesteś w stanie skorygować to sobie i widzieć lepiej, to czemu nie.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Okulary.

Postprzez tomcioel1 » piątek 03 lutego 2017, 23:29

jasper1 napisał(a):Nie, nie jest potrzebny. Wystarczy ostrość widzenia pozwalająca przeczytać pół tablicy u okulisty, by mieć PJ. Możesz tak jeździć, ale jak jesteś w stanie skorygować to sobie i widzieć lepiej, to czemu nie.


no widzisz - myślisz że jesteś mądra a egzaminatorzy w twoim ulubionym wordzie są od ciebie mądrzejsi ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Okulary.

Postprzez szerszon » piątek 03 lutego 2017, 23:47

Egzaminatora obowiązuje rozporządzenie. Skoro instruktor nie potrafi poinformować kursanta o jego prawach to coś nie tak z instruktorem.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Okulary.

Postprzez jasper1 » piątek 03 lutego 2017, 23:48

tomcioel1 napisał(a): egzaminatorzy w twoim ulubionym wordzie są od ciebie mądrzejsi ...

Kiedy ostatnio zakwestionowali okulary bez kodu ograniczeń?
Czy aby nie powtarzasz jak mantry czegoś, co kiedyś dawno temu miało miejsce?
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Okulary.

Postprzez tomcioel1 » sobota 04 lutego 2017, 00:38

kiedy ostatnio ??? a w grudniu mój kursant miał taki przypadek ...
niektórzy egzaminatorzy, zwłaszcza ze wcześniejszego rozdania są niereformowalni ...

a może się pochwalisz skąd ty czerpiesz swoją wiedzę i doświadczenie ? czyżby tylko i wyłacznie ze swoich doświadczeń w charakterze zdającego ? rozumiem że masz w tej kwestii dużo do powiedzenia ale to chyba już było jakiś czas temu...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Okulary.

Postprzez szerszon » sobota 04 lutego 2017, 01:06

tomcioel1 napisał(a):kiedy ostatnio ??? a w grudniu mój kursant miał taki przypadek ...
Powinien od ciebie żądać zwrotu kasy za egzamin, skoro nie potrafiłeś tego przekazać. Bo mniemam,że oczywiście znasz treść rozporzadzenia..kto jak kto, ale ty na pewno.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Okulary.

Postprzez jasper1 » sobota 04 lutego 2017, 12:29

tomcioel1 napisał(a):kiedy ostatnio ??? a w grudniu mój kursant miał taki przypadek ...
niektórzy egzaminatorzy, zwłaszcza ze wcześniejszego rozdania są niereformowalni ...

Tomcioel widzi i nie grzmi? Znając Twoją moc zwalniania egzaminatorów mam nadzieję, że już w WORD nie pracują. :lol:

a może się pochwalisz skąd ty czerpiesz swoją wiedzę i doświadczenie ? czyżby tylko i wyłacznie ze swoich doświadczeń w charakterze zdającego ?

Źródeł informacji się nie ujawnia. :D Wiem jednak, że to co napisałeś jest daleko idąca nadinterpretacją. Znam osoby, które zdawały we Wrocławiu w okularach, bez kodu i nie miały problemów. :D
Może to Twoja zasługa? :wink:
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości