EGZAMIN PO 8 LATACH

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

EGZAMIN PO 8 LATACH

Postprzez panikara90 » piątek 06 stycznia 2017, 23:02

Cześć Wszystkim :)

W 2008 roku zapisałam się na kurs i po wyjeżdzeniu 30 godzin kursowych oblałam egzamin. Niestety ale trafiłam na beznadziejny ośrodek, który stosował zasadę odwożenia do domu osoby która przede mną kończyła lekcje no i tym sposobem myślę że około 12 godzin straciłam na wycieczki za miasto ... nie czułam się dobrze przygotowana do egzaminu ale z braku środków na dodatkowe lekcje podeszła no i co prawda wyjechałam na miasto ale niestety oblałam po 5 minutach jazdy :( Nie znałam w ogóle trasy którą jechałam i jakoś najechałam w nieodp miejscu na torowisko przejeżdzając przez nie :D Z powodów finansowych odłożyłam kwestię prawa jazdy na te wszystkie lata.
Teraz zostałam zmuszona przez sytuację życiową aby wrócić do sprawy. Znalazłam świetnego instruktora, który przez wiele lat był egzaminatorem i wyjeżdziłam z Nim 10 godzin na mieście oraz 2 na placu. Mam wrazenie że nauczyłam się przez te godziny dużo więcej niż podczas tamtych 30 ... Jednak 02.01.2017r., zjadł mnie stres i podłam na łuku ... Ale mam do Was takie pytanie - ile braliście jazd dodatkowych przed każdym egzaminem? Albo może jeśli ktoś ma podobną sytuację jak moja (tj powrót po latach) ile braliście lekcji by w miare pewnie podejść do egzaminu?
Ja czuję się za kierownicą dobrze, ale jeszcze mam małe ataki paniki jak wjeżdzam na ruchliwe skrzyżowanie, albo rondo, troche mylą mi się pasy itp
Teraz zdaję egzamin w ostatnich dniach stycznia i własnie chciałabym się kogoś poradzić ws lekcji dodatkowych :)

Pozdrawiam !:)
panikara90
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 03 stycznia 2017, 00:59

Re: EGZAMIN PO 8 LATACH

Postprzez JAKUB » piątek 06 stycznia 2017, 23:13

panikara90 napisał(a):(...)Znalazłam świetnego instruktora, który przez wiele lat był egzaminatorem i wyjeżdziłam z Nim 10 godzin na mieście oraz 2 na placu. Mam wrazenie że nauczyłam się przez te godziny dużo więcej niż podczas tamtych 30 ... (...)
To pracuj z nim, do skutku.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: EGZAMIN PO 8 LATACH

Postprzez dylek » piątek 06 stycznia 2017, 23:46

Może okażę się w swojej wypowiedzi zbyt bezkompromisowy, ale uważam, że powinnaś poprosić swojego instruktora o prawdziwy egzamin wewnętrzny.
Zero podpowiedzi, wszystkie rodzaje parkowań, zawracań, cały komplet pozostałych zadań egzaminacyjnych. Najlepiej w godzinach sporego ruchu na drogach : zmiana pasa, gdy obok sznur pojazdów; kolizyjne lewoskręty na wielopasowych skrzyżowaniach; lewoskręt/zawracanie na zatłoczonym rondzie bez świateł itp. Generalnie tak, by ten wewnętrzny był trudniejszy niż później państwowy.
Jak oblejesz 0-1 razy -> powinno być dobrze na państwowym egzaminie.
Jak oblejesz 2-3 razy -> masz szansę zdać na państwowym egzaminie, ale trzeba się będzie zmobilizować.
Jak oblejesz więcej razy -> może warto się zastanowić, czy nie za wcześnie na podejście do państwowego ?

P.S. Z własnego doświadczenia wiem, że pierwszy tego typu wewnętrzny wypada dość miernie.... tym bym się nie przejmował i spróbował na kolejnych jazdach zmierzyć się z wyzwaniem raz jeszcze - zapewniam, że pójdzie zdecydowanie lepiej, bo będziesz już wiedzieć co cię czeka :D
A nawet jeśli wynik gorszy niż te 3 oblania, a podejdziesz do państwowego - to doświadczenie z tych wewnętrznych będzie nieocenioną pomocą w zdaniu w WORDzie.
Powodzenia życzę ;)
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: EGZAMIN PO 8 LATACH

Postprzez kolezankafilizanka » czwartek 12 stycznia 2017, 13:21

panikara90 napisał(a):Cześć Wszystkim :)

Ale mam do Was takie pytanie - ile braliście jazd dodatkowych przed każdym egzaminem? Albo może jeśli ktoś ma podobną sytuację jak moja (tj powrót po latach) ile braliście lekcji by w miare pewnie podejść do egzaminu?
Ja czuję się za kierownicą dobrze, ale jeszcze mam małe ataki paniki jak wjeżdzam na ruchliwe skrzyżowanie, albo rondo, troche mylą mi się pasy itp
Teraz zdaję egzamin w ostatnich dniach stycznia i własnie chciałabym się kogoś poradzić ws lekcji dodatkowych :)

Pozdrawiam !:)


Miałam przerwę 14 lat. Też jestem panikarą, a wg instruktora i WORD - asekurantką. 88 h i 3 egzaminy: 7, 14 i 24 X.
1) Ile godzin? Nie ma zasady. Instruktor popychał mnie na egzamin, ale i sama poczułam, że mam dość kursu i jazd szkoleniowych. Twoje maksimum to jest już czas, żeby jeździć bez opieki. To jest moment, gdy musisz iść na egzamin, by uczyć się sytuacji, gdy jesteś zdana na siebie samą, bo to jest główny problem panikarzy. Zdajesz ciurkiem, do skutku, innej drogi niet. To jest wyższa szkoła jazdy, o!
2) Miałam zawsze 2 h jazdy z OSK przed samym egzaminem. Metoda ma wielu przeciwników, ale na mnie działało bardzo dobrze, taka płynność w jazdach. Tym bardziej że zdawałam w aucie OSK.
3) Błędy. Instruktor wyczuł temat i mnie oświecił, że błędy robią wszyscy kierowcy, nie tylko ja. To mi ostudziło emocje.
4) Panika. Doskonale rozumiem. Oblałam przez pośpiech. Ale za 3. razem powiedziałam: "nie dam się oblać, będę walczyć, tak jak potrafię, będę się ratować!" Bo na drodze trzeba się ratować, idealne sytuacje to tylko na kursie :) 24 X trafiłam na egzaminatora, który wyczuł panikarę i potem powtarzał w kółko: "Pani to potrafi, a pani mówi, że nie" No i zdałam, czego i Tobie życzę. Jak coś, pytaj,
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: EGZAMIN PO 8 LATACH

Postprzez brygidKa » sobota 04 lutego 2017, 21:01

Ja zdałam we wtorek po 4 latach przerwy. Co prawda był to mój trzeci egzamin ale udało się. Wzięłam dobrego instruktora 10 godz na początek plus 2 przed egzaminem no i udało się
brygidKa
 
Posty: 41
Dołączył(a): niedziela 03 grudnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Radzionków

Re: EGZAMIN PO 8 LATACH

Postprzez mag249 » niedziela 12 lutego 2017, 15:35

Mnie się wydaje ,ze 2godz nawet przed egzaminem wystarcza .
U mnie tak było.
W ciągu godz pocwiczylam plac,ręczny, parkowanie ,tzw ronda itp.
mag249
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela 12 lutego 2017, 13:34


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości