Zapisanie się na jazdę

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Zapisanie się na jazdę

Postprzez Ignacia10 » czwartek 05 stycznia 2017, 19:06

Witam.
Zamierzam zapisać się za jakieś 3 miesiące na kurs, ale przed tym chciałabym wykupić sobie
godzinę albo dwie i pojeździć z instruktorem. Czy jest taka możliwość? Czy muszę czekać do zapisania się
na kurs?
Ignacia10
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 05 stycznia 2017, 19:01

Re: Zapisanie się na jazdę

Postprzez wojtasss658 » czwartek 05 stycznia 2017, 23:55

Raczej można powinieneś zadzwonić sb do jakiegoś Osk
wojtasss658
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 13 grudnia 2016, 19:54

Re: Zapisanie się na jazdę

Postprzez klebek » sobota 07 stycznia 2017, 18:16

Ignacia10 napisał(a):Witam.
Zamierzam zapisać się za jakieś 3 miesiące na kurs, ale przed tym chciałabym wykupić sobie
godzinę albo dwie i pojeździć z instruktorem. Czy jest taka możliwość? Czy muszę czekać do zapisania się
na kurs?


Nie bardzo rozumiem jaki miałby być sens jeżdżenia przed zapisaniem się na kurs? I na jakiej podstawie instruktor miałby wziąć za Ciebie odpowiedzialność wpuszczając Cię za kierownicę?
klebek
 
Posty: 224
Dołączył(a): wtorek 27 grudnia 2016, 13:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zapisanie się na jazdę

Postprzez eragon » sobota 07 stycznia 2017, 19:13

klebek napisał(a):na jakiej podstawie instruktor miałby wziąć za Ciebie odpowiedzialność

Fanaberia nastolatki ??
wojtasss658 napisał(a):Raczej można

Nie siej kolego wrogiej propagandy..
Ignacia10 napisał(a):Czy jest taka możliwość?

Nie ma, bo i po co ... Naciągać przepisy i zasady bezpieczeństwa zawsze można, ale kto zaryzykuje ??
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Zapisanie się na jazdę

Postprzez jasper1 » sobota 07 stycznia 2017, 19:29

Z tego co pamiętam jakieś osk we Wrocku miało kiedyś taką ofertę jazdy po placu przed kursem dla mających wątpliwość czy powinni w ogóle robić PJ.
Moim zdaniem niczego to nie wyjaśni, zwykły chwyt reklamowy.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapisanie się na jazdę

Postprzez tomcioel1 » niedziela 08 stycznia 2017, 02:19

to wcale nie są fanaberie... niektóre osoby , nie ukrywam że częściej kobiety, i to bynajmniej nie nastolatki mają bardzo duże opory i obawy czy poradzą sobie za kierownicą , czy nadają się do jeżdżenia... obawy te nierzadko wynikają z braku wsparcia bliskiej osoby - zdarza się że tatuś albo chłopak czy mąż weżmie taką na pierwszą jazdę i wydrze mordę - stad te obawy...
Takie osoby po prostu potrzebują potwierdzenia że dadzą radę i jest sens rozpoczynania nauki - do tego szukają opinii autorytetu jakim dla nich jest niewątpliwie instruktor. I tu mamy często ważną misję do wypełnienia - tak poprowadzić to pierwsze spotkanie żeby uspokoić nerwy delikwenta i pokazać że da radę...
No chyba że jest to przypadek beznadziejny bo i takie czasami się zdarzają i wtedy trzeba postępować bardzo dyplomatycznie ..

Bo kto mi zabroni pojeździć z chętnym po placu ???
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Zapisanie się na jazdę

Postprzez Ignacia10 » niedziela 08 stycznia 2017, 17:30

tomcioel1 napisał(a):to wcale nie są fanaberie... niektóre osoby , nie ukrywam że częściej kobiety, i to bynajmniej nie nastolatki mają bardzo duże opory i obawy czy poradzą sobie za kierownicą , czy nadają się do jeżdżenia... obawy te nierzadko wynikają z braku wsparcia bliskiej osoby - zdarza się że tatuś albo chłopak czy mąż weżmie taką na pierwszą jazdę i wydrze mordę - stad te obawy...
Takie osoby po prostu potrzebują potwierdzenia że dadzą radę i jest sens rozpoczynania nauki - do tego szukają opinii autorytetu jakim dla nich jest niewątpliwie instruktor. I tu mamy często ważną misję do wypełnienia - tak poprowadzić to pierwsze spotkanie żeby uspokoić nerwy delikwenta i pokazać że da radę...
No chyba że jest to przypadek beznadziejny bo i takie czasami się zdarzają i wtedy trzeba postępować bardzo dyplomatycznie ..

Bo kto mi zabroni pojeździć z chętnym po placu ???



Właśnie chodzi mi przede wszystkim o to by sprawdzić czy mam się w ogóle zapisać, bo szkoda wydawać 1600 i zmarnować bo nie będę się
czuć dobrze za kierownicą. I nie chodzi o jeżdżenie po mieście tylko po placu, żeby zobaczyć ruszanie, hamowanie itp.
Ignacia10
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 05 stycznia 2017, 19:01

Re: Zapisanie się na jazdę

Postprzez klebek » poniedziałek 09 stycznia 2017, 09:38

Ignacia10 napisał(a): Właśnie chodzi mi przede wszystkim o to by sprawdzić czy mam się w ogóle zapisać, bo szkoda wydawać 1600 i zmarnować bo nie będę się
czuć dobrze za kierownicą. I nie chodzi o jeżdżenie po mieście tylko po placu, żeby zobaczyć ruszanie, hamowanie itp.


No to jeśli chodzi o plac, to trzeba było to napisać, bo to trochę zmienia postać rzeczy. Poza tym, nikt od razu nie jest mistrzem kierownicy, to tak jak z jeżdżeniem na rowerze, kilka razy się wywalisz, ale później jest lepiej, dlatego też w samochodzie masz drugi komplet pedałów i instruktora, który Cię wspiera. To czy będziesz się dobrze czuć może równie dobrze zależeć od Twojego humoru danego dnia, więc nie opierałbym na tym swojej decyzji czy zaczynać prawko, czy nie.
klebek
 
Posty: 224
Dołączył(a): wtorek 27 grudnia 2016, 13:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zapisanie się na jazdę

Postprzez eragon » poniedziałek 09 stycznia 2017, 18:49

klebek napisał(a):w samochodzie masz drugi komplet pedałów i instruktora

Co rozumiesz pod pojęciem "komplet" ?? Obowiązkowy jest tylko pedał hamulca, więc do kompletu daleko. Nawet zamontowany pedał sprzęgła to jeszcze daleko do kompletu.. :shock:
Instruktora ?? Niedawno miałem kursantke, co sobie nie życzyła ingerencji w jej poczynania.. Co wtedy ?? :lol:
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Zapisanie się na jazdę

Postprzez klebek » wtorek 10 stycznia 2017, 09:26

eragon napisał(a):
klebek napisał(a):w samochodzie masz drugi komplet pedałów i instruktora

Co rozumiesz pod pojęciem "komplet" ?? Obowiązkowy jest tylko pedał hamulca, więc do kompletu daleko. Nawet zamontowany pedał sprzęgła to jeszcze daleko do kompletu.. :shock:
Instruktora ?? Niedawno miałem kursantke, co sobie nie życzyła ingerencji w jej poczynania.. Co wtedy ?? :lol:


To chyba logiczne, że o to mi chodziło.. Jak wyobrażasz sobie żeby instruktor miał pedał gazu? :lol: Może źle to ująłem :)
Nie chcę się wypowiadać w kwestii pracy instruktora, bo nim nie jestem, a co Ty zrobiłeś w tej sytuacji?
klebek
 
Posty: 224
Dołączył(a): wtorek 27 grudnia 2016, 13:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zapisanie się na jazdę

Postprzez eragon » wtorek 10 stycznia 2017, 12:42

Życzenie kursanta jest rozkazem.. Jakos przeżyłem, jak widać..
Swoją drogą to szybko łapała i po kilku godzinach mozna było jej zaufać..
Zdała za pierwszym razem na spokojnie.. Czyli warto było.
klebek napisał(a):żeby instruktor miał pedał gazu

Są sytuacje, że by sie przydal, ale to juz przesada..
Pozdro..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Zapisanie się na jazdę

Postprzez sankila » wtorek 10 stycznia 2017, 20:52

Ignacia10 napisał(a):Właśnie chodzi mi przede wszystkim o to by sprawdzić czy mam się w ogóle zapisać
To się nazywa "lekcje próbne" i większość OSK nie widzi problemu, żeby takie zajęcia przyszłemu kursantowi zorganizować.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapisanie się na jazdę

Postprzez tomcioel1 » środa 11 stycznia 2017, 00:26

Nie rozumiem czemu sie dziwicie - sam mam po prawej stronie komplet czyli 3 pedały ...
Jest wiele samochodów nauki jazdy które takie zestawy posiadają...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Zapisanie się na jazdę

Postprzez eragon » piątek 13 stycznia 2017, 18:03

tomcioel1 napisał(a): komplet czyli 3 pedały ...

Wrzuć no jaką fotkę..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Zapisanie się na jazdę

Postprzez rpa » wtorek 17 stycznia 2017, 02:41

Zapewne z przekładki? W innym wypadku zupełnie nie rozumiem, po co było dokładać tyle kasy i roboty... pewnie faktycznie jest bezpieczniej, ale jak często warto będzie tego gazu użyć? Raz na ruski rok :p
edit: no chyba że hamulec awaryjny w pedale.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości