Oblany egzamin /interwencja policji

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Oblany egzamin /interwencja policji

Postprzez Turtel » wtorek 13 grudnia 2016, 16:29

Witam , ostatnio podeszłem pierwszy raz do egzaminu praktycznego , wszystko szlo dobrze , Jechałem droga jedno kierunkowa , na ktorej byly 3 pasy , prawy do skretu w prawo , środkowy do jazdy na wprost , i lewy do skretu w lewo . Egzaminator kazał mi skrecić w lewo gdy dojade do sygnalizacji , odcinek był dość krotki , wiec postanowiłem zmienić pas na środkowy , bylo to kawałek przed przejsciem , tuż przed linia ciągłą mozliwe ze delikatnie najechalem na linie podczas zmiany pasa , Oczywscie upewniłem sie w lusterku czy ten manewr bedzie bezpieczny , tym pasem jechał autobus ktory był daleko . Zmienilem pas jade srodkowym patrze w lusterku policja jedzie za nami , oczywiscie bez żadnych kogutów ani nic. Nagle egzaminator mowi ze policja na nas trąbi ( gdzie ja nie slyszalem zadnego sygnału dzwiekowego ) i to jest ich interwencja na to ze stwarzam zagrozenie w ruchu drogowym . Egzaminator przerwał egzamin , na kartce napisał mi ze była interwencja policji , co jest dla mnie dziwne , pierwszy raz coś takiego slysze ... Co o tym sądzicie ? Można coś z tym zrobić ?
Turtel
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 13 grudnia 2016, 16:19

Re: Oblany egzamin /interwencja policji

Postprzez JEBSYN » niedziela 18 grudnia 2016, 01:25

Można, a nawet trzeba. Z wpisu zrozumiałem, że zostałeś oblany niesłusznie, tym bardziej że policjant nie załączył sygnału świetlno-dźwiękowego. Co za tym idzie, wg. mnie koniecznie odwołaj się od wyniku egzaminu.
JEBSYN
 
Posty: 24
Dołączył(a): niedziela 17 kwietnia 2016, 22:46

Re: Oblany egzamin /interwencja policji

Postprzez Roksana21 » niedziela 18 grudnia 2016, 12:21

w autach są kamery, wiec jeśli prawdą jest to co mówisz to jak najbardziej odwołuj się bo zostałeś oszukany
żyj tak jak by jutra miało nie być
Avatar użytkownika
Roksana21
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek 21 listopada 2016, 13:47
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Oblany egzamin /interwencja policji

Postprzez JAKUB » niedziela 18 grudnia 2016, 15:04

Zwróć również uwagę na źle (nieczytelnie) wydawane polecenia podczas egzaminu.
Skargę tytułuje się
do Urzędu Marszałkowskiego w....
i za potwierdzeniem składa w sekretariacie WORD.

Osobnym pismem, do Urzędu Marszałkowskiego , poproś o udział w kolejnym egzaminie osobę z nadzoru.
(Oj nie lubią tego i chcą abyś" jak najszybciej" zdał)
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Oblany egzamin /interwencja policji

Postprzez Turtel » niedziela 18 grudnia 2016, 16:14

Żadnego sygnału swietlnego od policji nie było , dopiero jak emocje ze mnie zeszły , i zacząłem myśleć na ten temat doszedłem do wniosku ze zostałem oszukany , tego samego dnia co oblałem zapisałem sie na nastepny egzamin , (czeka sie miesiac wiec zalezalo mi zeby jak najszybciej sie zapisać ) , Mam już ustalony termin drugiego , a pierwszy miałem 7 grudnia . Po jakim czasie mozna sie odwoływać ?
Turtel
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 13 grudnia 2016, 16:19

Re: Oblany egzamin /interwencja policji

Postprzez JAKUB » niedziela 18 grudnia 2016, 22:17

Odwołanie nie ma wpływu na kolejny/ne egzamin.
Podobnie jak prośba o egzamin z nadzorem od Marszałka. Nic nie musisz uzasadniać, co i jak itp. Masz prawo na egzamin z osobą z nadzoru i tyle.

Jak za 5 tym razem zdasz, to już nie będzie się Tobie chciało skarżyć.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Oblany egzamin /interwencja policji

Postprzez skov » poniedziałek 19 grudnia 2016, 21:03

Egzaminator przerwał egzamin , na kartce napisał mi ze była interwencja policji


możesz zrobić fotkę/skan tego co napisał?
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Oblany egzamin /interwencja policji

Postprzez sankila » poniedziałek 19 grudnia 2016, 21:40

Turtel napisał(a):policja na nas trąbi ( gdzie ja nie slyszalem zadnego sygnału dzwiekowego ) i to jest ich interwencja na to ze stwarzam zagrozenie w ruchu drogowym .
Interwencja policji to: lizaczek, pobocze i "obywatel został zatrzymany z powodu ...." a nie klakson.
Odwołanie możesz złożyć do 14 dni po egzaminie.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości