KAT B oblany egzamin

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

KAT B oblany egzamin

Postprzez pati7284 » wtorek 15 listopada 2016, 22:04

Witam, dziś oblałam swój drugi egzamin (pierwszy był oblany na placu- zwyczajnie zjadł mnie stres). Oblałam de facto na eko jeździe, ale egzaminator potem, chyba w trakcie jazdy- bo miałam prawo jeździć 45 minut, doznaczył mi 2 błędy za jazdę drogami dwukierunkowymi- jedno i dwujezdniowymi. oraz respektowanie zasad techniki kierowania pojazdami. O co z tym chodzi?
pati7284
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 15 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Re: KAT B oblany egzamin

Postprzez JAKUB » środa 16 listopada 2016, 07:38

Pisz skargę do Urzędu Marszałkowskiego i złóż pismo w sekretariacie WORD.
O błędach musisz być informowania po ich popełnieniu Jest nagranie - sprawdzą pracę egzaminatora, zawsze jest szansa na unieważnienie.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: KAT B oblany egzamin

Postprzez pati7284 » środa 16 listopada 2016, 14:51

JAKUB, nie chodzi tyle o to że zaznaczył te błędy, tylko o co w nich chodzi? Jazda drogami? Czy ja nie umiem jeździć po drodze? No nie sądzę :)
Może rajdowcą nie jestem, ale tyle żeby się poruszać to umiem :)

Btw. Jeżeli w OSK nie uświadomili mnie że źle używam sprzęgła i nie przestrzegam eko jazdy, to jakoś mogę się odwołać i odzyskać choć część pieniędzy?
OSK LIDER to porażka jeśli chodzi o mój kurs.. Instruktorzy totalnie olali mnie na jazdach i gapili się w swój telefon...
pati7284
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 15 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Re: KAT B oblany egzamin

Postprzez Blacksmith » czwartek 24 listopada 2016, 01:42

Z tą eko-jazdą to dowalili. Ktoś kto to wymyślił powinien siedzieć w więzieniu teraz. Możesz wyjeździć super świetnie cały egzamin, a mogą Cie oblać za brak ekonomicznej jazdy albo za brak dynamicznej jazdy, bo egzaminator tak uzna i tyle.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: KAT B oblany egzamin

Postprzez sankila » sobota 26 listopada 2016, 02:00

pati7284 napisał(a):Oblałam de facto na eko jeździe, ale egzaminator potem, chyba w trakcie jazdy- bo miałam prawo jeździć 45 minut, doznaczył mi 2 błędy za jazdę drogami dwukierunkowymi- jedno i dwujezdniowymi. oraz respektowanie zasad techniki kierowania pojazdami. O co z tym chodzi?
"Błędy za jazdę drogami jedno i dwujezdniowymi" oznaczają najczęściej, że nie trzymałaś się właściwych pasów ruchu. Natomiast "biegi, sprzęgło, ekojazda" - przypuszczalnie cisnęłaś silnik wysokimi obrotami, bez zmieniania biegów; albo zdarzało Ci się nie docisnąć sprzęgła i skrzynia biegów zgrzytała. Ekojazda to głównie pilnowanie zmiany biegów przy obrotach ok 2000.

Trzeba było zapytać egzaminatora o szczegóły.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: KAT B oblany egzamin

Postprzez JAKUB » sobota 26 listopada 2016, 07:20

Jak się ma "eco jazda" zapisana w Dz.U. do instrukcji obsługi auta podstawionego na egzamin przez WORD?

Ktoś czytał instrukcję dodaną do auta przy zakupie w salonie?
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: KAT B oblany egzamin

Postprzez gumik » sobota 26 listopada 2016, 09:40

W mojej instrukcji podali tylko prędkość obrotową maksymalnej mocy oraz prędkość obrotową maksymalnego momentu. Może to sugerować kiedy na pewno powinno się zmienić bieg, a kiedy żeby było eko. Co do zmiany biegów, to jest tylko takie zdanie: "biegi zmienia się tym łatwiej im mocniej wcisniemy pedal sprzęgła". ;)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości